ranking kont - logo serwisu

Najkorzystniejsze konto bankowe. Oto, co wyróżnia topowe oferty

Najkorzystniejsze konto osobiste - czyli jakie? Czytając ten artykuł poznasz cechy najlepszych kont osobistych oraz ciekawe propozycje kont dostępnych online.
jakie konto bankowe daje najwięcej korzyści? obrazek artykułu
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
 • Najlepsze konta bankowe mają do zaoferowania znacznie więcej niż tylko niskie opłaty.
 • Rozważ również inne czynniki, takie jak: aplikacja mobilna, usługa wielowalutowa, płatności mobilne czy premia na start.
 • Oferty porównasz, korzystając z rankingów. Warto również sprawdzić zestawienie dostępnych premii za otwarcie rachunku.
 • Rachunek dobierz w zależności od swoich upodobań i wieku, a jeśli jesteś przedsiębiorcą, zapoznaj się z ofertą kont dla firm.

Topowe konta bankowe - czyli jakie?

Często popełnianym błędem, jak chodzi o wybór konta osobistego, jest fakt że patrzymy tylko na koszty, związane z korzystaniem z takiego rachunku. Kierujemy się przede wszystkim opłatami za prowadzenie konta, kartę płatniczą oraz wypłaty z bankomatów w Polsce.

I chociaż nie jest to bez znaczenia, to warto wiedzieć, że dzisiaj najlepsze konta bankowe mają do zaoferowania znacznie więcej niż tylko możliwość uniknięcia opłat w sposób mniej lub bardziej skomplikowany.

Dlatego jeśli teraz zastanawiasz się gdzie najlepiej założyć konto, warto mieć na względzie również inne czynniki.

Coraz ważniejsza staje się aplikacja mobilna, do zdalnego zarządzania rachunkiem.

Intuicyjna aplikacja mobilna na smartfonie, umożliwiająca łatwe zarządzanie rachunkiem i dostęp do szerokiej gamy usług
Ważne, aby aplikacja była łatwa w obsłudze i dawała dostęp do szerokiej gamy usług.

Mówiąc o cechach najlepszego rachunku osobistego, warto również zwrócić uwagę na inne atrybuty takiego konta.

ikona ramki
 • Dodatkowe korzyści dołączone do rachunku, takie jak ubezpieczenie do karty lub rachunku, pakiet assistance, programy rabatowe, systemy automatycznego oszczędzania, podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, różnego rodzaju udogodnienia w bankowości elektronicznej.
 • Usługa wielowalutowa. Mówiąc wprost, jest to karta debetowa w PLN, z którą możesz dokonywać płatności za granicą, bez dodatkowych kosztów przewalutowania.
 • Możliwość dokonywania płatności mobilnych BLIK, Google Pay, Apple Pay, a nawet płatności zegarkiem.
 • Promocja dołączona do rachunku - możesz zyskać nawet kilkaset złotych premii.

Najlepsza oferta konta osobistego. W poszukiwaniu okazji

Zastanówmy się więc gdzie najlepiej założyć konto. Jeśli nie chcesz czytać, tylko szybko porównać dostępne oferty - odwiedź aktualny ranking.

ikona rankingu

Porównaj najlepsze konta

Aktualne zestawienie najlepszych rachunków z premią na start znajdziesz w rankingu kont osobistych.

ZOBACZ: Ranking Kont Osobistych »
Premie do 350 zł
AUTOPROMOCJA
ranking kont bankowych na rankingkont.pl - favicon

W innym artykule poruszającym podobny temat wyodrębniłem 4 kategorie kont osobistych:

 1. Uniwersalne konto
 2. Konto bez opłat
 3. Konto w promocji
 4. Konto premium

Zanim wybierzesz konto osobiste dla siebie, warto najpierw zdefiniować, jakie masz potrzeby, związane z takim rachunkiem.

Jeśli z konta bankowego korzystasz na co dzień, dokonujesz płatności mobilnych, przelewy realizujesz w aplikacji, wtedy zastanów się nad wyborem rachunku uniwersalnego. Takie konto z jednej strony da ci sporo możliwości i możliwość uniknięcia opłat za prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatów w Polsce, a także wypłaty gotówki za granicą czy warunkowy brak prowizji za obsługę karty płatniczej.

Z kolei naturalnym kierunkiem dla szukających najtańszego ROR jest wybór darmowego konta, a więc takiego rachunku, który pozwoli Ci uniknąć opłat, niekiedy nawet bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków aktywności

ikona w tekście

Informacja

Bezwarunkowo darmowe konto bankowe to rachunek, z którego możesz korzystać bez żadnych opłat, bez konieczności spełniania warunków aktywności.

"Konto w promocji" to rozwiązanie dla użytkowników, którzy założyć konto bankowe z zyskiem. Ten wariant będzie również najlepszym rozwiązaniem, gdy zwyczajnie chcesz przetestować nowy produkt.

W przypadku konta premium, mowa o rachunku, który zapewnia najwyższą jakość usług dołączonych do konta. Korzystanie z takiego konta najczęściej wiąże się z dodatkowymi opłatami, które mogą sięgać kwoty nawet blisko 50 zł w miesiącu.

Ilustracja przedstawiająca wagę, która symbolizuje podjęcie decyzji o wyborze konta bankowego, z ramionami wagi porównującymi różne opcje ofert
Podejmując decyzję o wyborze rachunku, uwzględnij różne czynniki.

1. Sprawdź aktualne rankingi

A jak porównać oferty? Zacznij od sprawdzenia aktualnych rankingów. 

Możesz wybrać ranking, który Ci najbardziej odpowiada - nasz ranking kont osobistych uwzględnia różne cechy najlepszych rachunków. Ranking kont darmowych to zestawienie, w którym głównym kryterium jest wysokość opłat. Jeśli nie masz skończonego 26 roku życia, koniecznie sprawdź ranking kont dla studentów!

Rankingi możesz przeglądać również w innych kategoriach produktowych jak karty kredytowe, konta oszczędnościowe czy konta dla firm.

2. Poznaj dostępne oferty promocyjne z premią za założenie konta

Nie tylko wielbiciele promocji bankowych mogą odnieść korzyść, otwierając konto z premią. Nagrody za otwarcie konta bankowego mają różną wartość i różną formę.

Rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych, które można zyskać w programie poleceń, a ich wartość maksymalna sięga nawet kilkuset złotych. 

Na jeszcze wyższe premie mogą liczyć przedsiębiorcy. 

A gdzie szukać promocji? Sprawdź aktualne zestawienie promocji bankowych na naszej stronie i dowiedz się więcej o zarabianiu na bankach, czytając dedykowany artykuł! Obejrzyj też rankingi, aby poznać aktualną ofertę promocyjną i porównać najlepsze oferty.

3. Dodatkowe smaczki

Niektóre banki dają dostęp do ciekawych rozwiązań, ułatwiających kontakt z bankiem. Na przykład, w aplikacji Millennium Banku, możesz skorzystać ze specjalnego sposobu połączenia z infolinią, dzięki czemu w sposób automatyczny zostaniesz zweryfikowany jako klient banku i ominiesz telefoniczne kolejki. Jeśli masz pytania odpowiedź uzyskasz natychmiast na infolinii banku!

Polecane banki oraz konta

Informacje, z którymi mogłeś zapoznać się do tej pory, na pewno ułatwią Ci wybór najlepszego rachunku bankowego. Pamiętaj, że dobre konto bankowe, to nie tylko niskie opłaty, ale też mnóstwo innych przydatnych rozwiązań.

Jeśli szukasz konta bankowego dla siebie, zobacz polecane oferty najlepszych rachunków bankowych. Kliknij bloczek znajdujący się poniżej, aby wybrać wariant, który najlepiej cię charakteryzuje:

ikona przedstawiająca klienta indywidualnego
logo banku Peako

Konto Przekorzystne, to uniweralny rachunek z prostym warunkiem unikniecia opłaty za kartę polegający na zapewnieniu wpływu w kwocie min. 500 zł oraz dokonaniu jednej transakcji kartą w miesiącu. Bankomaty Pekao oraz dwie pierwsze wypłaty z bankomatów w kraju są darmowe, jeśli spełniasz warunki aktywności.

Teraz dostępna jest promocja w której zyskasz podwójnie:

 • nawet 200 zl premii za otwarcie konta,
 • promocyjne oprocentowanie 7% na koncie oszczędnościowym.
logo Banku Millennium

Millennium 360 jest rachunkiem, który wyróżnia wysoko oceniana aplikacja mobilna. Apkę możesz dopasować do swoich wymagań, w zależności od tego, jakie operacje wykonywane na rachunku są dla Ciebie najistotniejsze. Już przed zalogowaniem możesz wybrać dowolne widgety z centrum dodatków. 

Aplikacja Millennium udostępnia wiele innych, przydatnych rozwiązań, jak możliwość płacenia za autostrady bez stania w kolejkach z wykorzystniem systemu Autopay.

mBank logo

Jeśli szukasz bezpiecznych rozwiązań, Twoją uwagę powinno zwrócić eKonto od mBanku. Z tym rachunkiem w łatwy sposób unikniesz opłat (wystarczy dokonanie jednej płatności kartą w miesiącu). Dodatkowo rachunek oferuje bezpłatny dostęp do usługi "CyberRescue", dzięki której skutecznie zwiększysz swoje bezpieczeństwo. Specjalista CyberRescue bez opłat pomoże Ci złożyć wniosek reklamacyjny w sklepie internetowym, odzyskać dostęp do skrzynki e-mail i podpowie, jak możesz chronić swoje urządzenie przed wirusami.

logo BNP Paribas

Jeżeli otwierając nowe konto chcesz zyskać - sprawdź ofertę BNP Paribas. Konto Otwarte na Ciebie to rachunek, który oferuje ciekawe promocje, a premia za otworzenie konta sięga nawet 400 złotych (niekiedy jeszcze więcej!).

ikona przedstawiająca przedsiębiorcę
logo Alior Banku

"Bank przedsiębiorczości", to hasło, jakim posługuje się Alior Bank. W ich portfolio znajdziesz iKonto Biznes dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się wybrać ten rachunek, mogą liczyć na zysk wysokości przekraczający 1500 zł.

Konto odznacza się bardzo dobrą propozycją, jak chodzi o warunki korzystania z rachunku. Otwarcie i prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak przelewy. Darmowe są bankomaty w oddziałach Alior Banku oraz pierwsza wypłata w miesiącu z bankomatów sieci Planet Cash i Euronet.

ikona przedstawiająca osobę młodą, która nie ukończyła 26 roku życia
ING - logo

Przykładem, na który warto zwrócić uwagę dla osób poniżej 26 roku życia jest Konto Mobi od ING. Ten rachunek oferuje bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie konta i korzystanie z karty płatniczej i darmowe wypłaty BLIKIEM z wszystkich bankomatów w kraju. Dodatkowo możesz zyskać w promocji!

Osoby przed 26 rokiem życia, mogą skorzystać też ze zwykłego konta bankowego. Nie jest tajemnicą, że dla grupy wiekowej poniżej 26 lat, bardzo ważną rolę odgrywają koszty, związane z korzystaniem z konta osobistego. Dlatego w tym przypadku warto poszukać konta bez opłat.

Citi Handlowy logo

Ofertę bezwarunkowo darmowego rachunku udostępnił niedawno Citi Handlowy. Ich CitiKonto w nowej odsłonie to brak opłat za prowadzenie konta i kartę płatniczą, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. 

Użytkownicy rachunku w ciągu miesiąca mogą dokonać 4 wypłat z bankomatów w kraju bez dodatkowych kosztów oraz wykonać 3 przelewy darmowe natychmiastowe w miesiącu. Jeśli koszty są dla ciebie najważniejszym kryterium wyboru, powinieneś sprawdzić, co do zaoferowania ma ten rachunek.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Łukasz Scheibinger - autor w serwisie Rankingkont
Łukasz Scheibinger
Jestem założycielem serwisu Rankingkont.pl. Ukończyłem SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywałem przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE oraz USA.
Dalsza lektura:
konto bez prowizji - obrazek artykułu

Na czym polega konto bankowe bez prowizji i w których bankach je znajdziesz?

PRZECZYTAJ → 
wypłaty z bankomatów - opłaty: obrazek artykułu

Opłaty za wypłaty z bankomatów, czyli ile kosztują Twoje pieniądze?

PRZECZYTAJ → 
koszty przelewu natychmiastowego

Koszty przelewu natychmiastowego - ile wynoszą i jak ich uniknąć?

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka