logo RankingKont.pl
ikona kalendarza
04/05/2021
autor ikona
Łukasz Scheibinger

Najkorzystniejsze konto bankowe, czyli co wyróżnia najlepsze oferty

Najkorzystniejsze konto osobiste - czyli jakie? Czy bank z najlepszą ofertą to taki, który oferuje największą premię? A może topowe konta bankowe mają do zaoferowania coś innego, niż tylko korzystne warunki finansowe? W tym artykule poznasz cechy najlepszych kont osobistych oraz ciekawe propozycje kont dostępnych online.
ikona - informacja
Ciąg dalszy artykułu znajdziesz pod reklamą
ikona kategorii
jakie konto bankowe daje najwięcej korzyści? obrazek artykułu
spis treści ikona

Najważniejsze sekcje artykułu

Aktualizacja: 04/11/2021
Pomóż ulepszyć ten artykuł

Staramy się przygotowywać wartościowe materiały, ale względu na zmieniającą się ofertę nie możemy zagwarantować, że treści będą zawsze aktualne. Widzisz nieaktualną informację? Chcesz zostawić opinię? Świetnie! Napisz na: kontakt@wordpress-810317-2779302.cloudwaysapps.com

Topowe konta bankowe - czyli jakie?

Często popełnianym błędem, jak chodzi o wybór konta osobistego, jest fakt że patrzymy tylko na koszty, związane z korzystaniem z takiego rachunku. Kierujemy się przede wszystkim opłatami za prowadzenie konta, kartę płatniczą oraz wypłaty z bankomatów w Polsce.

I chociaż nie jest to bez znaczenia, to warto wiedzieć, że dzisiaj najlepsze konta bankowe mają do zaoferowania znacznie więcej niż tylko możliwość uniknięcia opłat w sposób mniej lub bardziej skomplikowany.

Dlatego jeśli teraz zastanawiasz się gdzie najlepiej założyć konto, warto mieć na względzie również inne czynniki.

Dzisiaj na pierwszy plan wysuwa się jakość aplikacji mobilnej. Natomiast cech najlepszego rachunku osobistego w rzeczywistości jest znacznie więcej, bo mówimy również o:

  • dodatkowych korzyściach dołączonych do rachunku. Do najczęściej spotykanych można zaliczyć: ubezpieczenie do karty lub rachunku - pakiet assistance, programy rabatowe, systemy automatycznego oszczędzania, podwyższone oprocentowanie (konto oszczędnościowe lub lokata), różnego rodzaju udogodnienia w bankowości elektronicznej.
  • Usłudze walutowej - mowa o karcie do konta, z którą możesz płatności za granicą, bez dodatkowych kosztów przewalutowania.
  • Możliwościach dokonywania innowacyjnych płatności - płatności mobilne BLIK, Google Pay, Apple Pay, ale też - coraz częściej - płatności zegarkiem.
  • Promocji dołączonej do rachunku - często nowi klienci otwierający konto osobiste, mogą skorzystać z oferty, pozwalającej zyskać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, za otwarcie konta bankowego.
REKLAMA
Konto Przekorzystne - obrazek
ikona - promocje
Zyskaj 200 zł Premii
ikona: oprocentowanie
Do 8% na Koncie Oszczędnościowym
logo Banku Peako

Najlepsza oferta banku: w poszukiwaniu okazji

Zastanówmy się więc gdzie najlepiej założyć konto. W innym artykule poruszającym ten temat, wyodrębniłem 4 kategorie kont osobistych:

  1. Uniwersalne konto
  2. Konto bez opłat
  3. Konto w promocji
  4. Konto premium

Zanim wybierzesz konto osobiste dla siebie, warto najpierw zdefiniować jakie masz potrzeby, związane z takim rachunkiem.

Jeśli z konta bankowego korzystasz na co dzień, dokonujesz płatności mobilnych, przelewy realizujesz w aplikacji i entuzjastycznie podchodzisz do innowacyjnych rozwiązań, wtedy zastanów się nad wyborem rachunku uniwersalnego. Takie konto z jednej strony da Ci sporo możliwości, a a przy tym będziesz mógł uniknąć opłat za prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatów w Polsce (urządzenia wybranych sieci) czy za obsługę karty płatniczej.

A jeśli chcesz uniknąć opłat bez względu na wszystko? Naturalnym kierunkiem jest wybór darmowego konta, a więc takiego rachunku, który pozwoli Ci uniknąć opłat, niekiedy nawet bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków aktywności.

więcej informacji

Informacja

Darmowe konto bankowe, to rachunek z którego możesz korzystać bez żadnych opłat. Trudno jednak znaleźć ofertę bezwarunkowo darmowego rachunku, a więc takiego z którego można korzystać zawsze za darmo, bez konieczności spełniania warunków aktywności. Zestawienia takie jak ranking darmowych kont bankowych na naszej stronie, pomogą w podjęciu najlepszej decyzji.

"Konto w promocji" to rozwiązanie dla użytkowników, którzy założyć konto bankowe z zyskiem. Również gdy zwyczajnie chcesz przetestować nowy produkt, ten wariant będzie dla Ciebie najlepszą opcją.

W przypadku konta premium, mowa o rachunku, który zapewnia najwyższą jakość usług dołączonych do konta. Korzystanie z takiego konta jednak, najczęściej wiąże się z dodatkowymi opłatami, które mogą sięgać kwoty nawet blisko 50 zł w miesiącu.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, odnośnie tego w jaki sposób wybrać najbardziej korzystne konto bankowe.

co lepiej wybrać?

1. Sprawdź aktualne rankingi

Czy warto tracić czas na porównanie ofert, gdy ktoś zrobił to już dla Ciebie? W przypadku kont osobistych, w łatwy sposób odszukasz ranking, który w uporządkowanej formie prezentuje zestawienie najlepszych kont bankowych dostępnych na rynku.

Możesz wybrać ranking, który Ci najbardziej odpowiada - ranking kont osobistych uwzględnia różne cechy najlepszych rachunków. Ranking kont darmowych to zestawienie, w którym głównym kryterium jest wysokość opłat. Nie masz skończonego 26 roku życia? Koniecznie sprawdź ranking kont dla studentów!

Rankingi możesz przeglądać również w innych kategoriach produktowych, jak karty kredytowe, konta oszczędnościowe czy konta dla firm.

2. Zobacz dostępne oferty banków za założenie konta

Nie tylko wielbiciele promocji bankowych, ale również "zwykli" klienci, otwierający konto bankowe, mogą odnieść korzyść otwierając konto z premią. Nagrody za otwarcie konta bankowego mają różną wartość i różną formę.

Rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych, które można zyskać w programie poleceń, a ich wartość sięga nawet kilkuset złotych. W dniu publikacji tego artykułu, najwięcej można zyskać z kontem Alior Banku, bo nawet 960 zł przez rok.

Na jeszcze większe nagrody, mogą liczyć przedsiębiorcy. W przypadku kont firmowych, z wolna standardem staje się premia wartości przekraczającej 1000 zł. Rekord to ponad 3000 zł.

A gdzie szukać promocji? Najlepiej na stronach, które zbierają oferty promocyjne. Możesz wtedy wybrać rozwiązanie, które Ci najbardziej odpowiada. Również we wspomnianych wcześniej rankingach możesz sprawdzić, który bank oferuje najbardziej atrakcyjną ofertę.

Polecamy

ikona - promocje

Najlepsze konta bankowe znajdziesz na stronie: Ranking Kont Osobistych

3. Oferta specjalna (nie) tylko w banku

Co w przypadku użytkowników, korzystających z wariantów "Premium"? W tym przypadku znów będziesz mógł skorzystać z komfortu, jaki zapewnia internetowe porównanie rachunków.

Jeśli jednak masz mocno sprecyzowane wymagania względem oferty banku, wtedy warto skontaktować się z bankiem bezpośrednio.

Niektóre banki dają dostęp do ciekawych rozwiązań, ułatwiających tego typu interakcje. Na przykład, w aplikacji Millennium Banku, możesz skorzystać ze specjalnego sposobu połączenia z infolinią, dzięki czemu w sposób automatyczny zostaniesz zweryfikowany jako klient banku i ominiesz telefoniczne kolejki.

Polecane banki i konta bankowe

Informacje, które znalazły się w tym artykule, ułatwią Ci wybór najlepszego rachunku bankowego. Pamiętaj, że dobre konto bankowe, to nie tylko niska opłata za kartę i prowadzenie rachunku czy wypłaty z bankomatów, ale też mnóstwo innych przydatnych rozwiązań, które mogą ułatwić Ci codzienne funkcjonowanie.

Prawdziwie przełomowy jest rozwój bankowości mobilnej, dzięki czemu możemy skorzystać z najróżniejszych możliwości, zaledwie w ciągu zaledwie kilku chwil.

Jeśli szukasz konta bankowego dla siebie, zobacz teraz polecane oferty najlepszych rachunków bankowych. Na bloczkach poniżej, wybierz wariant, który najlepiej Cię charakteryzuje:

ikona Rankingu 1

Dla korzystających z rozwiązań bankowości mobilnej

Konto 360 w Millennium, to rachunek, który wyróżnia wysoko oceniana aplikacja mobilna, z możliwością personalizacji. Apkę możesz dopasować do swoich wymagań, w zależności od tego, jakie operacje wykonywane na rachunku są dla Ciebie najistotniejsze. Już przed zalogowaniem możesz wybrać dowolne widgety z centrum dodatków. Również po logowaniu na konto możesz dostosować ekran do swoich wymagań.

Aplikacja Millennium udostępnia wiele innych, przydatnych rozwiązań. Na uwagę zwraca integracja z systemem Autopay, dzięki czemu użytkownicy mogą dokonywać automatycznych płatności za autostrady, bez stania w kolejkach.

Dla szukających bezpiecznych rozwiązań

Jeśli szukasz bezpiecznych rozwiązań, Twoją uwagę powinno zwrócić eKonto od mBanku. Z tym rachunkiem w łatwy sposób unikniesz opłat (wystarczy dokonanie jednej płatności kartą w miesiącu). Dodatkowo, rachunek oferuje bezpłatny dostęp do usługi "CyberRescue", dzięki której skutecznie zwiększysz swoje bezpieczeństwo. Specjalista CyberRescue bez opłat pomoże Ci złożyć wniosek reklamacyjny w sklepie internetowym, odzyskać dostęp do skrzynki e-mail i podpowie, jak możesz chronić swoje urządzenie przed wirusami.

Dla uczestników promocji bankowych

Jeżeli do otwarcia nowego konta najbardziej motywuje Cię to, że chcesz zyskać - a otwierając nowe konto można liczyć na zysk wysokości nawet kilkuset złotych - sprawdź ofertę BNP Paribas. Ich Konto Otwarte na Ciebie, to rachunek, który jest regularnie promowany, a premia za otworzenie konta sięga nawet 350 czy 400 złotych.

ikona promocji 1

Co ma do zaoferowania "bank przedsiębiorczości"

"Bank przedsiębiorczości", to hasło, jakim posługuje się Alior Bank. W ich portfolio znajdziemy iKonto Biznes dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się wybrać ten rachunek, mogą liczyć na zysk wysokości nawet 1500 zł, za aktywne korzystanie z konta.

Konto odznacza się również bardzo dobrą propozycją jak chodzi o warunki korzystania z rachunku. Otwarcie i prowadzenie konta, jest bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak przelewy. Darmowe są bankomaty w oddziałach Alior Banku oraz pierwsza wypłata w miesiącu z bankomatów sieci Planet Cash i Euronet.

ikona - osoba

Konto stworzone dla osób młodych

Jeśli nie masz skończonego 26 roku życia, wybierz "rachunek dla młodych". O tego rodzaju kontach, często mówi się "konta studenckie", jednak nazwa może być myląca, bo wcale nie trzeba posiadać statusu studenta, żeby z takiego rachunku korzystać.

Przykładem, na który warto zwrócić uwagę w tej kategorii jest Konto Mobi od ING. Ten rachunek oferuje bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie konta i korzystanie z karty płatniczej i darmowe wypłaty BLIKIEM z wszystkich bankomatów w kraju. Dodatkowo możesz zyskać w promocji (na dzień publikacji, wartość nagród wynosi 160 zł).

Bezwarunkowo darmowy rachunek - rozwiązanie alternatywne

Osoby przed 26 rokiem życia, mogą skorzystać też ze zwykłego konta bankowego. Nie jest tajemnicą, że dla grupy wiekowej poniżej 26 lat, bardzo ważną rolę odgrywają koszty, związane z korzystaniem z konta osobistego. Dlatego w tym przypadku warto poszukać bezwarunkowo darmowego konta.

Taką ofertę udostępnił niedawno Citi Handlowy. Ich CitiKonto w nowej odsłonie to brak opłat za prowadzenie konta i kartę płatniczą, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Użytkownicy CitiKonta w ciągu miesiąca mogą dokonać 4 wypłat z bankomatów w kraju bez dodatkowych kosztów oraz wykonać 3 przelewy darmowe natychmiastowe w miesiącu. Jeśli więc koszty są dla Ciebie najważniejszym kryterium wyboru - niezależnie od wieku - powinieneś sprawdzić, co do zaoferowania ma ten rachunek.

Zobacz Polecane Promocje
zyskaj 250 zł w promocji Pekao
Citi Handlowy promocja
Autor
Łukasz Scheibinger autor
Łukasz Scheibinger
Założyciel serwisu Rankingkont.pl. Ma wykształcenie ekonomiczne. Doświadczenie zawodowe zdobywał przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE i USA.
Wszystkie posty autora →
Podobne Artykuły
gdzie założyć konto w banku? obrazek artykułu

W Jakim Banku Najlepiej Założyć Konto Osobiste? (2023 r.) Oferty i Wskazówki

ZOBACZ → 
jak zamknąć konto? obrazek

Jak zamknąć konto bankowe i o czym warto pamiętać?

ZOBACZ → 
kredyt odnawialny - obrazek artykułu

Co to jest kredyt odnawialny i jak działa?

ZOBACZ → 
Wyszukiwarka
crosschevron-down-circle