Ranking Kont Bankowych - logo RankingKont.pl

Zobacz konto z najwyższą premią w Maju 2021

Konto Mobi czyli Konto dla Młodych w ING

opis konta dla studentów - ikona

Konto Mobi - najważniejsze informacje

Wybrane opłaty

0 zł

Prowadzenie konta

0 zł

Karta płatnicza

0 / 2,5 zł

Bankomaty

0 zł

Przelew online
Jak uniknąć opłat?
  • Darmowe wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash
  • Bezwarunkowy brak opłat za konto i kartę płatniczą!
Aktualna promocja
Zyskaj 160 zł
Konto Mobi jest przeznaczone dla osób w wieku 18-26 lat. Nie musisz posiadać statusu studenta, żeby otworzyć to konto.
Korzyści dla studenta
cecha - ikona 1

Darmowe konto!

cecha - ikona 2

Bankomaty bez opłat

cecha - ikona 3

Dużo możliwości za darmo

cecha - ikona 4

Z bankowością Moje ING

Konto Mobi to rachunek dla młodych w ING Banku Śląskim. Rachunek oferuje łatwe płatności zbliżeniowe telefonem Apple Pay, Google Pay, BLIK oraz aplikację Moje ING do obsługi konta. Oprócz tego: darmowe bankomaty (zawsze gdy wypłacasz BLIKIEM) i brak opłat za prowadzenie rachunku. Teraz w promocji z możliwym zyskiem do 160 zł.

ING Bank Śląski - oferta dla studentów

ING Konto dla Młodych Mobi, to rachunek przeznaczony dla osób w wieku 18-26 lat i aktualnie jedna z najlepszych ofert kont bankowych, dla osób znajdujących się w tej grupie wiekowej.

Czynników, które wpływają na wysoką ocenę rachunku od ING jest kilka:

  • Dużo za darmo - za prowadzenie konta w ING dla osób młodych, nie poniesiesz warunkowych opłat. Konto Mobi to: 0 zł za prowadzenie rachunku, 0 zł za przelewy internetowe w PLN, 0 zł za kartę do konta oraz 0 zł za wypłaty BLIKIEM z wszystkich bankomatów w kraju. "Standardowe" wypłaty z bankomatów (czyli kartą płatniczą) są zawsze bezpłatne w kraju oraz w bankomatach ING i Planet Cash.
  • Łatwy dostęp do pieniędzy przez internet z aplikacją Moje ING, kartą zbliżeniową i płatnościami telefonem Apple Pay, Google Pay i BLIK - bez dodatkowych opłat.
  • Teraz w promocji - otwórz teraz konto dla młodzieży w ING i zyskaj do 160 zł ekstra za korzystanie z rachunku. Konto w promocji możesz otworzyć na tej stronie banku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, w tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje związane z tym rachunkiem. Na początku sprawdź jednak krótkie podsumowanie prezentujące najważniejsze cechy konta.

ING Mobi - najważniejsze cechy konta

Konto bez opłat

Korzystaj z konta bez opłat za prowadzenie rachunku, kartę płatniczą i przelewy internetowe.

Darmowe bankomaty

Darmowe wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w kraju oraz tradycyjne wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash bez opłat.

Aplikacja Moje ING

Bank w Twoim telefonie - korzystaj z aplikacji Moje ING.

Wygodne płatności zbliżeniowe

Google Pay, Apple Pay, BLIK, oraz płatności zegarkiem Garmin Pay - co jest dla Ciebie najwygodniejsze?

Teraz promocja (+160 zł)

Otwórz konto w promocji i zysakuj do 160 zł.

Konto Mobi w ING - jak wykorzystać ten rachunek w 100%? Kilka wskazówek.

Konto Mobi jest darmowym kontem bankowym, bez konieczności spełniania warunków. To znaczy, że niezależnie jak często korzystasz z tego konta (oraz karty płatniczej, aplikacji mobilnej...), konto dla młodych ING, to rachunek za który poniesiesz opłat. Nie znaczy to bynajmniej, że to rachunek, z którego nie należy aktywnie korzystać - wręcz przeciwnie.

Ze względu na to, że ING oferuje rozbudowaną ofertę bankowości elektronicznej, z wieloma dołączonymi usługami (za które nie trzeba jednak dodatkowo płacić), korzystając z tego rachunku możesz odnieść sporo dodatkowych korzyści. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, jak wykorzystać to konto w pełni.

wskazówka - ikona
Podpowiedź #1
Pobierz aplikację mobilną banku Moje ING i zarządzaj kontem przez telefon.
Aplikacja mobilna to wygodny sposób na dostęp do pieniędzy i zarządzanie rachunkiem online. Dzięki temu dostęp do konta masz 24/7. W aplikacji mobilnej ING:
  • sprawdzisz stan konta - bez logowania,
  • uzyskasz podgląd do historii transakcji,
  • możesz przelać kasę na numer telefonu (przelewy BLIK),
  • wypłacisz pieniądze BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce bez opłat.
wskazówka - ikona
Podpowiedź #2

Płać zbliżeniowo: kartą, telefonem lub... zegarkiem.

To konto daje dostęp do szerokiej gamy rozwiązań, jak chodzi o nowoczesne płatności zbliżeniowe. Płać zbliżeniowo kartą Visa, wykorzystuj systemy Google Pay lub Apple Pay. Możesz też przetestować płatności zegarkiem Garmin Pay. Możliwości jest sporo. Na co się zdecydujesz?
wskazówka - ikona
Podpowiedź #3

Zacznij oszczędzać na oprocentowanym koncie.

Do rachunku jest dołączone oprocentowane konto oszczędnościowe. Korzystając z konta oszczędnościowego możesz liczyć na niewielkie odsetki od kwoty na rachunku. To jednak nie wszystkie rozwiązania, pozwalające zwiększać oszczędności na koncie. Czy słyszałeś o aplikacji Trener Finansowy? Możliwości na pomnażanie oszczędności jest jeszcze więcej.

wskazówka - ikona
Podpowiedź #4

Wykorzystuj kody rabatowe i kupuj taniej.

Kody rabatowe, to rozwiązanie, które pozwala uzyskać dostęp do zniżek w ponad 50 sklepach. Kody rabatowe są dostępne w aplikacji Moje ING. Aplikacja mobilna umożliwia uzyskanie dostępu do Kodów, możesz je też pobrać w bankowości internetowej ING Banku Śląskiego. Kody rabatowe możesz wykorzystać na zakupy w sklepach internetowych znanych marek. Wśród uczestników znajdziesz supermarket internetowy Frisco.pl, serwis Booking.com czy sklep H&M.

wskazówka - ikona
Podpowiedź #5

Gry i multimedia - wygodne doładowania.

Netflix, Spotify Premium, Microsoft Office, Allegro, Minecraft, Xbox, PlayStation.Store - czy korzystasz z któreś z wymienionych usług? W bankowości elektronicznej Moje ING możesz w wygodny sposób doładować swoje konto na wybranej platformie.

Wybierz platformę, następnie określ kwotę doładowania i zrób przelew. Na maila otrzymasz kod, który później wpisujesz na platformie. W ten sposób Twoje konto jest doładowane.

wskazówka - ikona
Podpowiedź #6

Korzystaj z Profilu Zaufanego.

W bankowości Moje ING utworzysz Profil Zaufany. Dzięki niemu załatwisz sprawy urzędowe bez kolejek w 100% online. Sprawy związane z prawem jazdy i studiami możesz załatwić w całości przez internet.

Konto Mobi z przelewami na numer telefonu

Ciekawym rozwiązaniem, z którego możesz skorzystać w ramach oferty ING dla młodych, jest możliwość dokonywania przelewów na numer telefonu

Taki przelew wykonuje się bardzo podobnie, jak zwykły przelew. Różnica polega na tym, że zamiast numeru konta - wpisujemy numer telefonu odbiorcy.

przelewy na telefon w Moje ING

Tuż po wpisaniu numeru telefonu (lub po wyborze odbiorcy z książki odbiorców), dowiesz się czy realizacja takiego przelewu jest możliwa (odbiorca powinien mieć zarejestrowany numer telefonu w usłudze BLIK).

Korzyścią, jaką zyskujesz przelewając gotówkę tym sposobem, jest to, że Twój odbiorca otrzyma pieniądze na konto niemal natychmiast. Takie rozwiązanie jest pomocne w wielu sytuacjach, np. gdy spotykasz się ze znajomymi i nie masz przy sobie gotówki. Wpisz numer telefonu osoby, której chcesz oddać pieniądze w aplikacji mobilnej Moje ING i w trybie natychmiastowym ureguluj swoje zobowiązanie.

Tego typu przelew nic nie kosztuje. Maksymalny limit pojedynczego zlecenia tego rodzaju w ING, to 500 zł.

Konto dla młodzieży ING Mobi daje również możliwość odbioru przelewu na numer telefonu. Wcześniej należy tylko zarejestrować numer telefonu w usłudze. Więcej na ten temat dowiesz się w artykule o przelewach na telefon BLIK.

Karta ze zdjęciem lub grafiką, które wybierzesz za 0 zł

Korzystanie z karty do konta kosztuje 0 zł dla osób poniżej 26 roku życia - to już wiesz. Nie musisz spełniać żadnych warunków, żeby uniknąć opłat za kartę. Po przekroczeniu 26 roku życia warunkowa opłata za kartę wynosi 7 zł, aby jej uniknąć należy dokonać transakcji bezgotówkowych w kwocie 300 zł miesięcznie lub więcej. Jednak jeśli nie przekroczyłeś jeszcze 26 lat - Ciebie to nie dotyczy. To jednak nie jedyny benefit związany z wykorzystaniem karty debetowej dla osób młodych.

"Moja Karta ING" to karta ze zdjęciem lub grafiką, które Ty wybierzesz. Twoją kartę możesz zaprojektować samodzielnie lub wybrać wzór z galerii banku ING.

Jeśli zdecydujesz się na wzór możesz wybierać z takich kategorii jak hasła (np. "Ja tu tylko w interesach", "Król się bawi, karta płaci", "I ja mam za to wszystko płacić?"), Bagiński i przyjaciele czy Electronic albo Kosmos i wiele więcej. Możliwości jest sporo, a jeśli nie znajdziesz nic dla siebie, wtedy możesz przesłać swoje własne zdjęcie lub grafikę do wykorzystania na karcie.

I tutaj znowu młodzi mają lepiej, bo za wydanie takiej karty zapłacisz 0 zł. Osoby, które przekroczyły 26 rok życia poniosą jednorazowy koszt wysokości 15 zł. Korzystając z konta Mobi możesz mieć "fajną" kartę za 0 zł. Dlaczego nie skorzystać?

Mobi dla podróżników

Podróżujesz za granicę? Erasmus? Wakacje ze znajomymi albo krótki wypad na weekend do którejś z europejskich stolic? W takim przypadku możesz skorzystać z karty wielowalutowej.

W ramach usługi możesz podpiąć pod swoje konto, konto walutowe w Euro, Dolarach amerykańskich lub Funtach brytyjskich. Gdy dokonujesz płatności walutą, wówczas transakcja odbywa się bez kosztów przewalutowania, nie płacisz więc dodatkowej prowizji. System automatycznie przypisze konto do waluty w której odbywa się transakcja i pobierze odpowiednią kwotę środków za transakcję.

To rozwiązanie jest wygodne, ponieważ nie musisz posiadać dodatkowych kont czy nosić ze sobą pieniądzy w portfelu. Możesz dokonywać płatności za granicą, bez prowizji za przewalutowanie, bezpośrednio z Twojego konta, wykorzystując w tym celu tą samą kartę, z której korzystasz na co dzień. Bez dodatkowych opłat.

Jest tutaj jednak mały haczyk. Tego rodzaju transakcji możesz dokonywać tylko w trzech walutach (EUR, USD, GBP). W przypadku gdy płacisz w innej walucie, wtedy bank obciąży Twoje podstawowe konto prowizją wartości 3% od kwoty transakcji.

W przypadku wypłat z bankomatów w EUR w krajach SEPA, za pierwszą wypłatę nie poniesiesz opłat, druga i kolejne wypłaty są obciążone prowizją wysokości 2,5 zł. W przypadku pozostałych wypłat z bankomatów za granicą, prowizja będzie wynosić 3% od kwoty wypłaty. Wtedy dobrym rozwiązaniem może okazać się pakiet wypłat gotówki. Korzystając z Pakietu płacisz raz - 15 zł - i przez 30 dni możesz wybierać pieniądze za granicą bez prowizji banku.

Informacja: Opisane w tym akapicie prowizje za transakcje za granicą dotyczą wypłaty karty zbliżeniowej Visa wydawanej do Konta Mobi. Informacje na temat innych kart znajdziesz na tej stronie banku.

To nie wszystkie możliwości konta Mobi z Moje ING

Czy wiesz, że to konto w rzeczywistości daje znacznie więcej możliwości? Nie bez "winy" jest tutaj świetny system bankowości elektronicznej Moje ING.

ING Bank Śląski w ramach bankowości Moje ING daje dostęp do takich usług jak: cele oszczędnościowe, budżet, analiza wydatków, trener finansowy, czy wbudowana klawiatura Moje ING. To tylko niektóre z rozwiązań dla użytkowników konta w ING. Otwarcie należy przyznać, że niektóre z nich są niezwykle praktyczne i pomocne (jak wspomniane Cele oszczędnościowe), inne z kolei mogą być pewnego rodzaju ciekawostką (dokonuj przelewów na Messenger dzięki klawiaturze Moje ING). Co ważne, ze wspomnianych rozwiązań można korzystać bez dodatkowych opłat.

Jeśli chcesz dowiedzieć więcej na temat rachunku oraz możliwości, jakie otrzymują klienci, sprawdź analizę Konta Direct w ING, w której poznasz więcej najważniejszych cech konta w ING Banku Śląskim.

Jak najlepiej założyć konto Mobi?

Jest kilka sposobów na założenie konta dla młodych Mobi w banku ING. Można to zrobić np. w oddziale banku, jednak znacznie wygodniejsze jest wysłanie wniosku przez internet.

Przygotuj swój dowód osobisty i miej pod ręką telefon (będzie potrzebny do autoryzacji kodem SMS). Przejdź na stronę Banku, wybierz przycisk "Otwórz Konto Mobi", a następnie w formularzu uzupełnij swoje dane. Zadbaj o to, aby wszystkie dane były poprawne (pamiętaj o polskich znakach). Na końcowym etapie wybierz metodę weryfikacji tożsamości - może to być przelew z innego banku, wizyta kuriera lub wizyta w oddziale ING.

Alternatywnym sposobem jest otwarcie konta w aplikacji mobilnej banku. Aplikacje możesz pobrać za pośrednictwem strony banku. Po pobraniu aplikacji, postępuj zgodnie z instrukcjami prezentowanymi na ekranie.

Konto Mobi w ING - podsumowanie, opinia

Konto Mobi to rachunek, który posiada sporo zalet, ale też nie jest wolny od wad. Jeśli będziesz w odpowiedni sposób korzystać z tego konta, za darmo zyskasz dostęp do wielu przydatnych rozwiązań. Należy jednak pamiętać o kilku prostych zasadach, dzięki którym możesz uniknąć opłat.

Najbardziej wymierna korzyść dla posiadaczy tego rachunków to fakt, że konto banku ING dla młodych jest w 100% darmowe. To oznacza brak opłat za prowadzenie konta oraz kartę płatniczą, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Bez prowizji możesz wypłacić pieniądze z bankomatów ING banku, Planet Cash oraz korzystając z BLIKA. Także pierwsza wypłata w miesiącu z innych bankomatów jest darmowa, podczas gdy za kolejne wypłaty (z bankomatów innych niż ING i Planet Cash) zapłacisz jednorazową prowizję 2,5 zł.

Konto pozwala na dokonywanie transakcji walutowych w Euro, Dolarach amerykańskich i Funtach brytyjskich bez kosztów przewalutowania (pamiętaj o tym, aby wcześniej "podpiąć" konto walutowe do swojego rachunku). Minusem natomiast jest fakt, że transakcje bez dodatkowej prowizji są możliwe tylko w 3 walutach, podczas gdy za inne zapłacimy 3% prowizji za przewalutowanie. Również możliwości wypłaty z bankomatów za granicą są mocno ograniczone - często wiąże się to z prowizją 3% od wartości transakcji lub jednorazowym kosztem 15 zł (pakiet wypłat).

Po stronie zalet konta jest bankowość elektroniczna Moje ING, która daje bardzo szerokie możliwości jak chodzi o obsługę rachunku w telefonie. Przydatnym rozwiązaniem są przelewy na telefon BLIK, dzięki którym szybko uregulujesz bieżące zobowiązania - zazwyczaj taki przelew dojdzie na konto odbiorcy w ciągu zaledwie kilkunastu sekund, a Ty nie poniesiesz za to dodatkowych kosztów.

Konto Mobi w ING Banku Śląskim to jedna z najciekawszych ofert dla wszystkich osób w wieku 18-26 lat. Ten rachunek może otworzyć każda osoba w tym przedziale wiekowym - nie trzeba posiadać statusu studenta.

Konto Mobi dla osób w wieku 18-26 lat - najważniejsze cechy rachunku:

Konto za darmo!
Korzystaj z konta i nie płać za prowadzenie rachunku ani kartę do konta.
Bankomaty bez opłat
Bankomaty ING i Planet Cash oraz pierwsza wypłata z innych bankomatów w kraju bez opłat. Wypłaty BLIKIEM zawsze darmowe!
Nowoczesne płatności zbliżeniowe
Płatności zbliżeniowe kartą płatniczą, Google Pay, Apple Pay, BLIK oraz płatności zegarkiem Garmin Pay - które rozwiązanie jest dla Ciebie najwygodniejsze?
Bankowość elektroniczna Moje ING
Wysokiej jakości bankowość elektroniczna Moje ING z aplikacją mobilną do zarządzania rachunkiem bankowym.
Przelewy na telefon BLIK
Przelewaj pieniądze na numer telefonu przez aplikację, w trybie natychmiastowym bez opłat.
Teraz w promocji
Teraz możesz dodatkowo zyskać 160 zł, jeśli otworzysz konto online i spełnisz warunki promocji.

Udostępnij ten wpis:

informacje - ikona
Informacje o koncie
Czy konto jest darmowe?
Tak! To konto, to bezwarunkowo darmowy rachunek bankowy!
Zalety rachunku
Darmowe konto, mnóstwo dodatkowych korzyści w aplikacji Moje ING, usługa wielowalutowa, darmowe przelewy na telefon.
Unikalna cecha konta
Bezwarunkowo darmowe konto z dostępem bezpłatnych bankomatów. Wykorzystaj możliwości bankowości elektronicznej Moje ING, która pozwala w kompleksowy sposób zarządzać rachunkiem 100% online.
ikona linku
Otwórz Konto Mobi
Z możliwym zyskiem 160 zł.

Zobacz aktywne promocje kont dla studentów

Sprawdź rankingi kont bankowych

Ranking Kont Osobistych

W tym Rankingu znajdziesz najlepsze konta osobiste dla klientów indywidualnych.

Sprawdź »

Ranking Darmowych Kont

Sprawdź najtańsze konta bankowe w aktualnym zestawieniu darmowych kont bankowych.

Sprawdź »

Ranking Kont Firmowych

Poznaj najlepsze konta bankowe dla Przedsiębiorców w aktualnym Rankingu.

Sprawdź »

Ranking Kont Oszczędnościowych

Sprawdź najlepiej oprocentowane rachunki w aktualnym Rankingu.
Sprawdź »

Ranking Kont dla Studentów

Poznaj najlepsze konta dla osób młodych w aktualnym Rankingu.

Sprawdź »

Ranking Kart Kredytowych

Poznaj najlepsze karty kredytowe i sprawdź dostępne promocje.

Sprawdź »
starsmartphonetabletsyncthumbs-upcrosscheckmark-circlechevron-down-circle