ranking kont - logo serwisu

Konto Mobi - ING Konto dla Młodych - sprawdzamy jego możliwości

Konto Mobi to rachunek dla młodych w ING Banku Śląskim. Jest to bezwarunkowo darmowe konto bankowe, z dostępem do bankomatów bez prowizji na terenie całego kraju (wypłaty BLIKIEM). Użytkownicy mogą zarządzać swoimi finansami przez nowoczesną aplikację Moje ING. Teraz w promocji z premią na start.
Konto Mobi w ING - analiza oferty - obrazek

Konto Mobi - to masz za darmo:

bankomaty ikona

Darmowe bankomaty:

Komentarz eksperta:

Przeanalizowaliśmy Konto Mobi

analiza oferty walutowej - obrazek artykułu
status aktualizacji ikona
Ten opis dawno nie był aktualizowany.
Dążymy do utrzymania aktualności informacji na stronie. Należy jednak zauważyć, że opis ten nie był od dawna aktualizowany i może zawierać nieaktualne dane. Przewidywana data aktualizacji: maj 2023.

Konto dla młodych ING - ogólnie o rachunku

Konto Mobi ING, to rachunek przeznaczony dla osób w wieku 18 - 26 lat. Jest to aktualnie jedna z najlepszych ofert kont bankowych, dla osób znajdujących się w tej grupie wiekowej.

Czynników, które wpływają na wysoką ocenę rachunku od ING jest co najmniej kilka:

Po pierwsze, otrzymujesz dużo za darmo. Za prowadzenie konta w ING Banku Śląskim dla osób młodych, nie ponosisz żadnych opłat, podobnie sprawa wygląda gdy chodzi o kartę do rachunku. Możesz też bez prowizji wybierać gotówkę z bankomatów.

Konto Mobi gwarantuje:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku,
 • 0 zł za przelewy internetowe w PLN
 • 0 zł za kartę do konta oraz
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM z wszystkich bankomatów w kraju. "Zwykłe" wypłaty z bankomatów kartą płatniczą, są bezpłatne gdy wybierasz gotówkę z bankomatów ING i Planet Cash.

Brak opłat nie jest jedyną zaletą oferty, jaką przestawia nam ING Bank Śląski. Już na pierwszy rzut oka uwagę zwracają takie cechy, jak:

 • Wygodny dostęp do pieniędzy przez internet z aplikacją Moje ING,
 • Łatwe, bezpieczne płatności telefonem z wykorzystaniem Apple Pay, Google Pay i BLIK.
 • Możliwość zdobycia premii - za założenie rachunku w ING możesz zyskać premię na start! 

Wygląda nieźle, nie uważasz? Konto Mobi w ING Banku Śląskim jest rachunkiem, który odpowie na potrzeby osób, które przede wszystkim chcą uniknąć opłat, jakie wiążą się z korzystaniem z rachunku bankowego.

Warto jednak wiedzieć, że to konto daje znacznie więcej możliwości. Jak wykorzystać je na maksa?

Z pomocą przychodzi ING Bank Śląski, który jest sprawcą całego zamieszania. Przyjrzeliśmy się bliżej ofercie na ich stronie i w oparciu o Ich rekomendacje przygotowaliśmy dla Ciebie 6 podpowiedzi. Dowiesz się jak wykorzystać konto w 100%.

Idealne dla osób, które oczekują czegoś ponad standard.

Wykorzystaj swoje Konto Mobi w 100%

Wiesz już, że Konto Mobi jest bezwarunkowo darmowym kontem bankowym. To znaczy, że niezależnie jak często i czy w ogóle korzystasz z konta, karty płatniczej, aplikacji mobilnej... za Konto dla Młodych ING nie poniesiesz żadnych opłat. Nie znaczy to bynajmniej, że z tego rachunku nie należy aktywnie korzystać - wręcz przeciwnie.

Oferta ING jest bardzo rozbudowana. Pozwala skorzystać z wielu usług dołączonych do rachunku (za które nie trzeba jednak dodatkowo płacić). Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, które pomogą Ci wykorzystać to konto w pełni.

Aplikacja mobilna to wygodny sposób na dostęp do pieniędzy i zarządzanie rachunkiem online. Dzięki temu dostęp do konta masz 24/7 praktycznie z każdego miejsca na świecie. W aplikacji mobilnej ING:

 • sprawdzisz stan konta - bez logowania na konto,
 • uzyskasz podgląd historii transakcji,
 • możesz przesłać pieniądze numer telefonu (przelewy BLIK),
 • wypłacisz pieniądze BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce bez opłat.

Możliwości jest znacznie więcej. Dowiesz się o nich, zapoznając się z dalszą częścią tej analizy.

To konto daje dostęp do szerokiej gamy rozwiązań nowoczesnych płatności zbliżeniowych. Możesz płacić bezkontaktowo kartą Visa - to standard. Kartę możesz dodać do portfeli cyfrowych Google Pay lub Apple Pay. Możesz też przetestować płatności zegarkiem Garmin Pay. Możliwości jest sporo. Wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej.

Do rachunku jest dołączone oprocentowane konto oszczędnościowe. Korzystając z konta oszczędnościowego możesz liczyć na niewielkie odsetki od kwoty na rachunku. To jednak nie wszystkie rozwiązania, pozwalające zwiększać oszczędności na koncie. Czy słyszałeś o aplikacji Trener Finansowy, która jest dostępna w Moje ING? Możliwości na pomnażanie oszczędności jest całkiem sporo. W ofercie znajdziemy nawet... podcasty ekonomiczne!

Kody rabatowe to rozwiązanie, które pozwala uzyskać dostęp do zniżek na zakupy. Do wyboru masz ponad 50 kodów. Wśród bestsellerów jest 50% zniżki na program antywirusowy Kaspersky, 35% zniżki na zakupy w Gerlach, 20% rabatu do New Balance czy 15% zniżki na zakupy w Orsay. I choć liczba 50 kodów rabatowych dzisiaj nie robi dużego wrażenia, to trzeba przyznać, że zniżki są wysokie, a marki należą do najlepiej rozpoznawalnych. To duży plus oferty.
Netflix, Spotify Premium, Microsoft Office, Allegro, Minecraft, Xbox, PlayStation.Store, Empik, Google Play... Czy korzystasz z któreś z usług, które znalazły się na tej liście? Jeśli tak mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: w bankowości elektronicznej Moje ING możesz w wygodny sposób doładować swoje konto. To nie tylko wygoda, ale też lepsza kontrola wydatków.
W bankowości Moje ING utworzysz Profil Zaufany. Dzięki niemu załatwisz sprawy urzędowe bez kolejek, w 100% online. Sprawy związane z prawem jazdy i studiami możesz załatwić w całości przez internet. Podpowiedź od starszego kolegi: Profil Zaufany przyda Ci się jeszcze bardziej, gdy skończysz 26 lat. Nie zwlekaj z utworzeniem Profilu.

Konto Mobi w ING Banku Śląskim udostępnia przelewy na numer telefonu

Ciekawym rozwiązaniem, z którego możesz skorzystać w ramach tego, co oferuje konto dla młodych ING, jest możliwość dokonywania przelewów na numer telefonu.

Taki przelew wykonujemy bardzo podobnie, jak zwykły przelew. Różnica polega na tym, że zamiast numeru konta - wpisujemy numer telefonu odbiorcy.

przelewy na telefon w Moje ING

Tuż po wpisaniu numeru telefonu (lub po wyborze odbiorcy z książki odbiorców), dowiesz się czy realizacja takiego przelewu będzie możliwa (odbiorca powinien mieć zarejestrowany numer telefonu w usłudze BLIK).

Dlaczego zwracam na to uwagę w tym miejscu? Ponieważ wciąż niewiele osób wie, że taki przelew to sposób na zrealizowanie przelewu natychmiastowego za darmo. Dlatego też takie rozwiązanie może się okazać bardzo pomocne w wielu sytuacjach. Na przykład, gdy spotykasz się ze znajomymi i nie masz przy sobie gotówki.

Włącz apkę Moje ING, wpisz numer telefonu osoby, której chcesz oddać pieniądze i w trybie natychmiastowym ureguluj swoje zobowiązanie. Tego typu przelew nic nie kosztuje. Obowiązuje jednak limit w wysokości 500 zł. Możesz też za darmo odebrać przelew na telefon.

ING Konto Mobi - najważniejsze opłaty

Właśnie poznałaś lub poznałeś kilka przydatnych funkcji, jakie udostępnia Konto Mobi. Wiesz też, że rachunek jest bezwarunkowo darmowy. Jednak korzystając z konta bankowego czasem trzeba zrealizować niestandardowe operacje. To na przykład przelew zagraniczny lub wypłata gotówki z bankomatów za granicą. W tabeli poniżej znajdziesz najważniejsze opłaty, jakie wiążą się z korzystaniem z Konta Mobi.

opłaty - ikona

Najważniejsze opłaty

Prowadzenie konta i przelewy

 • 0 zł - otwarcie konta
 • 0 zł - prowadzenie konta
 • 0 zł - krajowe przelewy internetowe w PLN
 • 5 zł - przelew natychmiastowy Express Elixir lub BlueCash w bankowości internetowej
 • 0 zł - zlecenie stałe w bankowości internetowej
 • 0 zł - polecenie zapłaty w bankowości internetowej
 • 0 zł - przelew SEPA w bankowości internetowej

Karta płatnicza

 • 0 zł - wydanie karty płatniczej ze standardowym wizerunkiem
 • 0 zł - wydanie karty płatniczej z niestandardowym wizerunkiem "Moja Karta ING"
 • 0 zł - obsługa karty debetowej

Bankomaty

 • 0 zł - wypłata gotówki w bankomatach ING i Planet Cash
 • 0 zł - pierwsza wypłata w okresie rozliczeniowym z innych bankomatów w kraju
 • 2,5 zł - druga i każda kolejna wypłata z innych bankomatów w kraju
 • 0 zł - wypłata z bankomatów z wykorzystaniem kodu BLIK
 • 0 zł - wypłata gotówki w ramach usługi Cashback (wypłata w sklepie)
 • 0 zł - pierwsza wypłata gotówki w okresie rozliczeniowym, w bankomatach za granicą w EUR w krajach SEPA (prowizja banku)
 • 2,5 zł - druga i każda kolejna wypłata gotówki w okresie rozliczeniowym, w bankomatach za granicą w EUR w krajach SEPA (prowizja banku)
 • 3% kwoty wypłaty - pozostałe wypłaty za granicą (prowizja banku)
 • 15 zł - aktywacja pakietu wypłat gotówki za granicą, na okres 30 dni

Karta do konta Mobi

Korzystanie z karty do konta kosztuje 0 zł dla osób poniżej 26 roku życia - to już wiesz. Nie musisz spełniać żadnych warunków, żeby uniknąć opłat za kartę. Po przekroczeniu 26 roku życia, warunkowa opłata za kartę wynosi 7 zł (wystarczy dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł miesięcznie, żeby jej uniknąć). Jednak jeśli nie przekroczyłeś jeszcze 26 lat - Ciebie to nie dotyczy. Ty za kartę do konta nic nie płacisz.

Konto Mobi dla Młodych, pozwala również skorzystać z innej, ciekawej możliwości. Mowa o "Mojej Karcie ING" ze zdjęciem lub grafiką, które Ty sam wybierzesz. Twoją kartę możesz zaprojektować samodzielnie lub wybrać wzór z galerii banku ING.

Decydując się na gotowy wzór, możesz wybierać z takich kategorii jak hasła (np. "Ja tu tylko w interesach", "Król się bawi, karta płaci", "I ja mam za to wszystko płacić?"), Bagiński i przyjacieleElectronic i wiele więcej. Trzeba przyznać, że możliwości jest sporo. Możesz też przesłać swoje własne zdjęcie lub grafikę do wykorzystania na karcie.

Czy wspomniałem już, że wydanie karty z niestandardowym wizerunkiem, dla osób do 26 roku życia jest bezpłatne?

Aplikacja mobilna Moje ING

Użytkownicy rachunków ING Banku Śląskiego, swoimi finansami mogą zarządzać w nowoczesnej aplikacji Moje ING. Apka daje dostęp do wielu przydatnych rozwiązań, z których skorzystają osoby w każdym wieku.

Ciekawą funkcjonalnośćią jest dostęp do wirtualnego dysku "Moje Dokumenty", na którym w bezpieczny sposób możesz przechowywać skany ważnych dokumentów, takich jak np. umowa najmu mieszkania.

Jest to jedna z najlepiej ocenionych aplikacji bankowych w Polsce. Aktualnie posiada ona oceny:

 • 4.7 / 5 - przy ponad 170 tysiącach opinii - w wersji na Andorid
 • 4.9 / 5 - przy ponad 80 tysiącach opinii - w wersji na iOS.

Przetestowaliśmy tę aplikację dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości apki ING Banku Śląskiego, sprawdź nasz test tej aplikacji.

Opinie użytkowników aplikacji

Opinie negatywne

Co innego ING Bank Śląski ma do zaoferowania młodym?

Powoli zbliżamy się do końca analizy tej oferty, jednak okazuje się, że Konto Mobi w ING Banku Śląskim ma do zaoferowania jeszcze więcej korzyści, dlatego poświęcimy mu jeszcze kilka akapitów.

Korzyści dla podróżników

Podróżujesz za granicę? Erasmus? Wakacje ze znajomymi albo krótki wypad na weekend do którejś z europejskich stolic? Jak płacić, żeby nie ponosić dodatkowych kosztów? Rozwiązaniem jest usługa wielowalutowa.

W ramach tej usługi, pod swoje Konto Mobi w ING Banku Śląskim, możesz podpiąć konto walutowe w Euro, Dolarach amerykańskich lub Funtach brytyjskich.

Gdy dokonujesz płatności walutą, wówczas transakcja odbywa się to bez kosztów przewalutowania, a Ty nie płacisz dodatkowej prowizji za takie transakcje. System automatycznie rozpozna walutę i pobierze odpowiednią kwotę z Twojego rachunku

To rozwiązanie jest wygodne, ponieważ nie musisz wyrabiać dodatkowej karty lub nosić ze sobą pieniędzy w portfelu. Możesz płacić tą samą kartą, z której korzystasz na co dzień. Bez dodatkowych opłat.

Należy wiedzieć, ze takich transakcji możesz dokonywać w trzech walutach popularnych walutach - EUR, USD, GBP. W przypadku, gdy płacisz w innej walucie, wtedy bank obciąży Cię prowizją wysokości 3% od kwoty transakcji.

Bankomaty za granicą

Jak chodzi o wypłaty z bankomatów za granicą, to w przypadku gdy dokonujesz wypłat z bankomatów w Euro w krajach SEPA (kraje należące do UE, EOG oraz Andora, Monaco, San Marino, Szwajcaria, Watykan i Wielka Brytania), wtedy za pierwszą wypłatę bank nie pobierze prowizji (uwaga na opłaty pobierane przez operatora bankomatu).

Druga i kolejne wypłaty są obciążone prowizją banku wysokości 2,5 zł od każdej wypłaty.

W przypadku pozostałych wypłat z bankomatów za granicą, prowizja wyniesie 3% od kwoty wypłaty. Możesz jednak zakupić pakiet wypłat gotówki zagranicznych. Korzystając z Pakietu płacisz raz - 15 zł - i przez 30 dni możesz wybierać pieniądze za granicą bez prowizji banku.

Jeszcze więcej możliwości

To konto daje jeszcze więcej możliwości. ING Bank Śląski w ramach bankowości Moje ING daje dostęp do takich usług jak: cele oszczędnościowe, budżet, analiza wydatków czy wbudowana klawiatura Moje ING.

Niektóre rozwiązania są bardzo praktyczne i pomocne (jak wspomniane Cele oszczędnościowe), inne z kolei mogą być pewnego rodzaju ciekawostką (możesz dokonywać przelewów na Messenger Facebooka, dzięki klawiaturze Moje ING). Co ważne, można z nich korzystać bez dodatkowych opłat.

Więcej na temat tych rozwiązań, dowiesz się czytając analizę Konta Direct w ING.

ING dla Młodych - opinia eksperta

Konto Mobi to rachunek, który na pewno posiada sporo zalet. Korzystając z tego konta, zyskasz dostęp do wielu przydatnych rozwiązań, a najbardziej wymierna korzyść dla posiadaczy tego rachunku to fakt, że konto banku ING dla Młodych, jest w bezwarunkowo darmowe.

To oznacza brak opłat za prowadzenie konta i kartę płatniczą bez konieczności spełniania warunków aktywności.

Jeśli chodzi o bankomaty, to bez prowizji pieniądze wypłacisz z bankomatów należących do ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash. Jeśli postanowisz dokonać wypłaty z wykorzystaniem kodu BLIK możesz wybierać gotówkę bez prowizji z wszystkich bankomatów w kraju. Także pierwsza wypłata w miesiącu z innych bankomatów jest darmowa, podczas gdy za kolejne wypłaty (z bankomatów innych niż ING i Planet Cash) zapłacisz jednorazową prowizję 2,5 zł.

Jednak nie tylko niskie koszty prowadzenia rachunku należy uznać za największe zalety oferty ING. Szczególną uwagę należy zwrócić na bankowość elektroniczną Moje ING, która daje bardzo szerokie możliwości i zapewnia wygodę związaną z obsługą rachunku w telefonie.

zarządzenie kontem w aplikacji mobilnej
ING posiada jedną z najlepszych aplikacji mobilnych na rynku.

Przydatnym rozwiązaniem dla młodych osób są przelewy na telefon BLIK, dzięki którym szybko uregulujesz bieżące zobowiązania - zazwyczaj taki przelew dojdzie na konto odbiorcy w ciągu zaledwie kilkunastu sekund, a Ty nie poniesiesz za to dodatkowych kosztów.

Podróżnicy mają możliwość dokonywania transakcji walutowych w Euro, Dolarach amerykańskich i Funtach brytyjskich bez kosztów przewalutowania (wcześniej należy zapewnić odpowiednią kwotę pieniędzy na koncie walutowym). Użytkownicy mogą również dokonywać darmowych wypłat z bankomatów w EUR; pozostałe są obciążone prowizją 3%, ale można skorzystać z abonamentu "pakiet wypłat" (koszt 15 zł), który pozwoli uniknąć prowizji.

Biorąc pod uwagę te wszystkie cechy rachunku, można uznać, że Konto Mobi w ING Banku Śląskim, jest jedną z najciekawszych ofert dla wszystkich osób w wieku 18-26 lat. Ten rachunek może otworzyć każda osoba w tym przedziale wiekowym - nie musisz posiadać statusu studenta.

ING Konto Mobi łączy cechy konta dla osób młodych, z możliwościami jakie dają nowoczesne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe (ROR). Za największe zalety należy uznać niskie opłaty związane z prowadzeniem rachunku (a właściwie ich brak - konto jest bezwarunkowo darmowe) i szeroki pakiet możliwości, z jakim można skorzystać w aplikacji ING.

Nie zabrakło również "smaczków", które sprawiają, że rachunek należy uznać za jeden z najlepszych na rynku - osoby w wieku 18-26 lat mogą wyrobić kartę z niestandardowym wizerunkiem za 0 zł (podczas gdy "normalnie" kosztuje to 15 złotych).

To wszystko sprawia, że oferta ING jest dzisiaj jedną z najbardziej konkurencyjnych dla osób w grupie wiekowej 18-26 lat. I uważam, że jeśli dotarłeś do tego miejsca, możesz się z tym zgodzić w 100%.

pushpincross