Konto 360 w Millennium Banku - analiza oferty

Konto 360 w Millennium Banku, to spersonalizowany rachunek z dostępem do bankowości elektronicznej Millenet. Przy spełnieniu warunku aktywności, unikniesz opłat i zyskasz dostęp do darmowych bankomatów. Teraz dostępna ciekawa promocja!
OTWÓRZ KONTO
Konto internetowe w Millenium - analiza oferty
Promocja dla nowych klientów
Teraz w promocji Konta 360 możesz zyskać do 350 zł premii - w tym 100 zł już za samo podpisanie umowy!

Nagrody:

350 zł

Konto 360 - co masz za darmo

Warunki aktywności:

Zapewnij wpływy na konto w kwocie min. 1000 zł/mies. i dokonaj jednej transakcji bezgotówkowej.

Spełniam warunkiNie spełniam warunków
Szczegóły, znajdziesz w aktualnym cenniku.
OTWÓRZ KONTO

Przeanalizowaliśmy Konto 360

Konto internetowe w Millenium - analiza oferty

Bank Millennium posiada w swojej ofercie wiele ciekawych rozwiązań, jednak to właśnie Konto 360 jest flagowym produktem tej instytucji. Jest to aktualnie jeden z najlepszych rachunków bankowych dla klientów indywidualnych.

Konto osobiste od Millennium, wyróżnia system bankowości elektronicznej Millenet, z wysoko ocenianą aplikacją mobilna do zarządzania kontem online. Aplikacja Banku Millennium posiada unikalną cechę, w postaci spersonalizowanych rozwiązań. Jest to prawdopodobnie najbardziej zaawansowana oferta, jak chodzi o możliwość dostosowania rozwiązań w apce.

Zaletą rachunku jest też dostęp do usług dodatkowych, za które nie poniesiemy dodatkowych opłat. To na przykład ubezpieczenie assistance "Pakiet Bardzo Pomocny", z którego można korzystać za darmo, przez pierwsze pół roku od otwarcia konta.

Bank Millennium - darmowe Konto 360, ale kiedy?

Korzystając z Konta 360, możesz uniknąć wszystkich kosztów, związanych z korzystaniem z rachunku - opłaty za prowadzenie konta, obsługę karty płatniczej oraz wypłaty z bankomatów w kraju. Należy pamiętać o spełnieniu warunku aktywności, który pozwoli tych kosztów uniknąć.

Warto wiedzieć, że choć warunkowa opłata jest podzielona na dwie części: opłata za kartę płatniczą i opłata za prowadzenie rachunku, to jest tylko jeden warunek, który zwalnia z tych opłat.

Opłaty unikniesz zapewniając wpływy na konto w kwocie min. 1000 zł/mies., a dodatkowo należy wykonać 1. płatność kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu (mogą być to zbliżeniowe płatności telefonem).

ikona Rankingu 5
Uniknij wszystkich opłat
 • Zapewnij zewnętrzny wpływ na konto, w kwocie min. 1000 zł miesięcznie
 • Dokonaj przynajmniej 1. płatność kartą do konta w miesiącu (może być to płatność kartą z wykorzystaniem telefonu) lub BLIKiem

Przez zewnętrzny wpływ na konto jest rozumiany wpływ z innego konta - nie może być to wpływ z Twojego konta oszczędnościowego w Millennium Banku.

Jeśli chcesz wybrać Konto 360, wtedy dobrze jest upewnić się, że możesz regularnie uniknąć warunkowej opłaty za prowadzenie rachunku i kartę płatniczą. Opłata wynosi 15 zł każdego miesiąca. Przy spełnieniu warunków aktywności, z Konta 360 możemy korzystać za darmo, z dostępem do darmowych bankomatów.

Zyskaj z kontem - promocja w Millennium

Korzystając z rachunku w Banku Millennium, nie tylko możesz uniknąć opłat, ale też... możesz zyskać w promocji! To dobra informacja dla nowych klientów, którzy otrzymają nawet kilkaset złotych premii za otwarcie rachunku i aktywność na koncie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat warunków promocji, link do opisu aktualnej oferty promocyjnej, znajdziesz na samej górze tego wpisu. Ofertę możesz także odszukać na specjalnej stronie promocje bankowe.

Najważniejsze cechy Konta 360

Uniknij opłat

Korzystaj z konta za darmo! Spełnij warunki aktywności, uniknij opłat za konto i zyskaj dostęp do darmowych bankomatów.

Płatności mobilne

Płatności mobilne: Apple Pay, BLIK, płatności zbliżeniowe w aplikacji

Bankowość elektroniczna Millenet

Bankowość internetowa Millenet oraz bardzo dobrze oceniana aplikacja mobilna do Konta 360.

Usługi dodatkowe do konta

Pakiet Bardzo Pomocny (ubezpieczenie assistance przez pierwszy rok bez opłat), Program rabatowy "Inspiracje", Pakiet Bezpieczeństwa

Teraz w promocji

Jeśli otworzysz Konto 360 lub Konto 360 Student i spełnisz warunki promocji, możesz zyskać premię w ramach limitowej oferty promocyjnej.

Ogólnie o koncie osobistym w Millennium

Bank Millennium, jest bankiem uniwersalnym, który powstał w 1989 roku (wtedy jako Bank Inicjatyw Gospodarczych S.A.). Bank Millennium jest ogólnopolskim bankiem cyfrowym. Jednym z celów jakie stawia przed sobą organizacja, jest to, aby stać się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce (więcej informacji na temat tego i innych banków, możesz znaleźć w tym miejscu).

Konto 360 - analiza

Konto 360 Stopni, to wszechstronny rachunek, co widać już po samej jego nazwie. Konto daje wiele dodatkowych korzyści dla jego użytkowników.

Co ważne, otwierając Konto 360, możesz uniknąć wszystkich opłat. 

Konto 360 Millenium Banku - przy spełnieniu warunków - daje też dostęp do darmowych bankomatów w kraju.

Będziesz mógł też skorzystać z innowacyjnych rozwiązań, o których więcej dowiesz się w dalszej części tej analizy.

Warunkiem uniknięcia podstawowych opłat za prowadzenie Konta 360 i obsługę karty płatniczej, jest zapewnienie miesięcznych wpływów na konto w wysokości co najmniej 1000 zł oraz wykonanie przynajmniej 1 płatności kartą debetową lub BLIKIEM.

A co z pozostałymi opłatami?

Skrót, jeśli chodzi o najważniejsze koszty związane z użytkowaniem tego rachunku, znajdziesz w poniższej tabeli.

Millenium Konto 360 - najważniejsze opłaty

opłaty - ikona

Wybrane opłaty

Konto, przelewy

 • 0 / 8 zł - prowadzenie rachunku
 • 0 / 3 zł - polecenie zapłaty (uruchomienie / modyfikacja, odwołanie)
 • 0 zł - zlecenie stałe
 • 0 zł - przelew krajowy w PLN przez internet
 • 5 zł - przelew natychmiastowy przez online

0 zł za prowadzenie konta przy wpływach zewnętrznych na kwotę min. 1000 zł i 1 płatności kartą w miesiącu. 

Karta płatnicza i bankomaty

 • 0 zł - wydanie karty debetowej do konta
 • 0 / 7 zł - miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł - prowizja od transakcji bezgotówkowych
 • 5 zł - prowizja od transakcji kartą, w punktach, takich jak: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory

0 zł za obsługę karty płatniczej przy wpływach zewnętrznych na kwotę min. 1000 zł i jednej płatności kartą w miesiącu.

 • 0 zł - wypłaty z bankomatów Banku Millennium
 • 0 zł / 1 zł - wypłata z bankomatów Santander Bank Polska i Planet Cash
 • 0 zł / 5 zł - wypłaty z innych bankomatów w Polsce
 • 0 zł - wypłata gotówki w ramach usługi Cash Back
 • 0 zł / 5 zł - wypłata gotówki w bankomatach za granicą, w walucie EUR na terenie państwa będącego członkiem EOG
 • 0 zł / 2,5% nie mniej niż 9 zł - wypłata gotówki w bankomatach za granicą z wyłączeniem wypłat w walucie EUR na terenie państwa będącego członkiem EOG

0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą przy spełnieniu warunku zwalniającego z warunkowych opłat za konto (wpływy zewnętrzne na kwotę min. 1000 zł i jednej płatności kartą w miesiącu). Operatorzy bankomatów mogą naliczyć opłatę niezależnie (szczególnie dotyczy wypłat z bankomatów za granicą).

Inne

 • 0 zł - wyciąg miesięczny w formie elektronicznej
 • 0 zł - H@słaSMS do autoryzacji zleceń
 • 0,25 zł - powiadomienia SMS: powiadomienia i zapytania na krajowy numer telefonu lub 2,99 zł - pakiet 20 SMS-ów w miesiącu na krajowe numery telefonu
 • 0 zł - polecenie przelewu SEPA (w EUR) w bankowości internetowej
 • 30 zł - przelew SORBNET (polecenie przelewu w placówce banku)

Dowiedz się więcej na temat opłat i prowizji:
Cennik usług – prowizje i opłaty
Cennik usług - karty debetowe

Karta Visa dołączona do rachunku

Do Konta 360, jest dołączona karta płatnicza VISA:

Do Konta 360, jest dołączona karta płatnicza VISA:

Źródło obrazka: Bank Millennium

Millennium Bank konto osobiste - najważniejsze cechy karty znajdziesz poniżej:

Ochrona Karty w ramach Pakietu Bezpieczeństwa

Konto 360 pozwala skorzystać z pakietu ubezpieczeń Ochrona Karty, który jest dołączony do usługi "Pakiet Bezpieczeństwa".

Sam Pakiet, kosztuje 3,99 zł w miesiącu i jego kupno jest opcjonalne. Pakiet zapewnia dodatkową ochronę od płatności kartą. W ramach Pakietu otrzymasz 25 powiadomień SMS, które są wysyłane na zdefiniowany numer SMS. Jeśli przekroczysz limit, SMSY będą wysyłane nadal, ale opłaty będą naliczane zgodnie z cennikiem (czyli 25 groszy - numer krajowy; 30 groszy - numer za granicą).

I być może nie byłoby w tej ofercie nic nadzwyczajnego - podobną funkcję do powiadomień SMS mogą też spełniać powiadomienia push w aplikacji mobilnej - gdyby nie fakt, że w parze z pakietem powiadomień, idzie ubezpieczenie karty w Banku Millennium.

I tak, kiedy chodzi chodzi o ochronę karty, która jest dołączona do Pakietu Bezpieczeństwa, uzyskasz dostęp do:

 • Ubezpieczenia od nieupoważnionego użycia karty
 • Ubezpieczenia rachunku gotówki pobranej z bankomatu lub terminala POS
 • Ubezpieczenia zakupionego towaru
 • Ubezpieczenia gwarancji najniższej ceny
 • Ubezpieczenia rzeczy osobistych

Płatności mobilne

Jeśli zdecydujesz się na otwarcie konta w Banku Millennium, możesz dokonywać płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Banku. Możesz też dokonywać płatności Apple Pay oraz płacić z wykorzystaniem kodu BLIK.

Aktualnie Bank Millennium nie udostępnia klientom płatności z wykorzystaniem Google Pay. W kontekście cyfrowego banku, jakim jest Bank Millennium, to może być pewnego rodzaju zaskoczeniem. Google Pay to popularna i powszechnie dostępna usługa.

Dobrą informacją fakt, że brak Google Pay nie oznacza braku możliwości dokonywania płatności telefonem przez użytkowników korzystających z systemu Android. W celu realizacji tego rodzaju transakcji, należy pobrać aplikację mobilną Banku Millennium na urządzenia z systemem Android. Wtedy płatności wykonujemy przez aplikację, z wykorzystaniem NFC.

Bankowość elektroniczna Millenet

Bankowość elektroniczna, to jedna z największych zalet konta w Banku Millennium. Znajdziesz w niej sporo przydatnych i innowacyjnych rozwiązań - najlepszym przykładem są płatności za autostrady AutoPay. W aplikacji Millennium zapłacisz automatycznie za przejazd przez autostrady w sposób automatyczny - bez konieczności stania w korkach.

Cechą wyróżniającą bankowości elektronicznej, jest to o czym już wielokrotnie tu pisałem, czyli możliwość jej personalizacji. Przykładowo: na ekran startowy, możemy "wyciągnąć" najważniejsze usługi, z których często korzystamy i ułożyć je w hierarchii: od najważniejszej do najmniej istotnej (oczywiście w zakresie możliwości Systemu). W Banku Millennium Konto 360 wyróżnia się właśnie dostępem do takich możliwości.

Jakie są inne rozwiązania, dołączone do Konta 360, na które warto zwrócić uwagę? Bankowość internetowa oferuje dostęp do usług takich, jak MilleUrząd (załatwiaj sprawy urzędowe online), Manager Finansów (kontroluj swoje wydatki). Możesz też skorzystać z pomocy Wirtualny Doradcy, który pomoże rozwiązać problemy, a dzięki funkcji udostępniania ekranu, droga do rozwiązania kłopotów będzie jeszcze krótsza.

Aplikacja mobilna Millennium

test aplikacji Millennium (3)test aplikacji Millennium (4)

Aplikacja mobilna Millennium Banku, jest jedną z najlepiej ocenionych przez klientów mobilnych aplikacji bankowych na rynku - jej ocena przekraczająca 4.5 punktu w skali do 5, zarówno na urządzenia z system Android, jak i iOS - jest bliska najwyższej noty.

Poza wspomnianą wcześniej możliwością personalizacji oraz innowacyjnymi płatnościami za autostrady Autopay, apka posiada szereg możliwości pozwalających w komfortowy sposób zarządzać rachunkiem przez telefon.

Sprawdzimy w niej saldo konta, historię dokonywanych transakcji, wykonamy przelew, zmienimy limity transakcji. Możliwości jest sporo. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania oraz co do zaoferowania ma apka od Millenium, zapoznaj naszym testem apki Banku Millennium.

Co wyróżnia Konto 360 w Banku Millennium?

Tak jak w przypadku innych kont, które analizuję na tej stronie, i tym razem postanowiłem wybrać jedną cechę wyróżniającą rachunek.

W przypadku tego konta, jest to dostęp do usług dodatkowych bez opłat. Konto 360 Millennium to oferta, która daje sporo możliwości w zakresie zarządzania kontem online w bankowości internetowej Millenet i przez aplikację mobilną, ale na tym nie wyczerpują się możliwości rachunku.

Sporo rozwiązań zostało opisanych już wcześniej. Sprawdźmy, co do jeszcze Bank ma do zaoferowania dla klientów swoich klientów.

Pakiet Bardzo Pomocny

Konto 360 daje możliwość skorzystania z usług dodatkowych, powiązanych z rachunkiem. Ofertą, która wyróżnia rachunek Banku Millennium jest Pakiet Bardzo Pomocny czyli ubezpieczenie assistance.

W ramach Pakietu, możesz skorzystać z 7 świadczeń assistance w roku. Obejmują one: assistance medyczny (np. wizytę lekarza lub pielęgniarki) oraz assistance domowy (np. wizytę hydraulika). Pakiet jest bezpłatny przez pierwsze pół roku, później koszt wynosi 4,98 zł/mies. (jeśli nie chcesz z niego korzystać z Pakietu, możesz z niego zrezygnować).

Program Lubię To Polecam

„Lubię to polecam”, to program referencyjny, w ramach którego możesz otrzymać nagrodę za otwarcie konta z polecenia. Konto 360 możesz więc polecać swoim znajomym. Po spełnieniu odpowiednich warunków zarówno osoba polecana, jak i osoba polecająca, mogą odebrać nagrody. Przykładowe nagrody w programie, to: karta upominkowa do Empiku, premia za zakupy albo bilety do kina.

Program Inspiracje

Korzystając Konta Millennium 360, możesz wziąć udział w programie Inspiracje. To dedykowany program rabatowy, dzięki któremu możesz zyskać od kilku do kilkudziesięciu procent zniżki na produkty i usługi oferowane przez Partnerów Banku Millennium. Liczba miejsc, w których możesz otrzymać rabat, wynosi prawie 1000.

Wśród partnerów programu znajdziemy: Avans, Chocolissimo, Kobe, Monnari, Poczta Kwiatowa czy Yves Rocher. W celu wzięcia udziału Programie i uzyskania zniżki, należy poinformować sprzedawcę, przed dokonaniem płatności kartą Banku Millennium.

Konto 360 Student - wariant dla osób młodych (do 26 roku życia)

Warto wiedzieć, że osoby młode - do 26 roku życia, mogą skorzystać ze specjalnego wariantu "Konto 360 Student". Ten rachunek posiada podobne cechy jak jego "starszy" odpowiednik, a jednocześnie pozwala w łatwiejszy sposób uniknąć opłat.

Użytkownicy w wieku do 26 lat, korzystający z wariantu Konto 360 Student, unikną wszystkich warunkowych opłat (w tym za bankomaty), jeśli w miesiącu dokonają jednej płatności kartą lub BLIKIEM. 

Konto 360 Student jest przeznaczone dla osób w wieku 18-26 lat i aby z niego korzystać, nie trzeba wcale posiadać statusu studenta. Dla młodszych użytkowników, którzy nie ukonczyli 18 roku życia, bank przygotował inne rozwiązanie - Konto 360 Junior.

Jeśli chcesz otwierasz dla siebie Konto 360, to wtedy wariant dla dziecka: Konto 360 Junior, możesz otworzyć przez bankowość elektroniczną Millenet.

Konto 360 - opinia i podsumowanie

Konto 360 to warunkowo darmowy rachunek bankowy, który daje użytkownikom sporo dodatkowych możliwości. To za sprawą usług dołączonych, powiązanych z rachunkiem, za które nie poniesiemy dodatkowych kosztów.

Korzyści, jakie wiążą się z tym rachunkiem, to:

 • możliwości uniknięcia wszystkich opłat i uzyskania dostępu do darmowych bankomatów w kraju i za granicą
 • wysokiej jakości bankowość internetowa i dobrze oceniana aplikacja mobilna z możliwościami personalizacji
 • usługi dodatkowe, dołączone do rachunku bez dodatkowych opłat.

Jak widać, kiedy chodzi o konto oferowane przez Bank Millennium, to lista korzyści jest długa.

Minusy rachunku? Na pewno jest to brak Google Pay. Pozostaje liczyć, że usługa płatności mobilnych na urządzenia z Androidem, już w niedalekiej przyszłości zostanie udostępniona użytkownikom rachunku. Czasowo rolę substytutu Google Pay mogą pełnić płatności zbliżeniowe, których dokonamy wykorzystując moduł NFC, za pośrednictwem aplikacji dedykowanej dla systemu Android.

Bankowość elektroniczna w Millennium jest stale rozwijana i obserwując działalność banku, trudno nie odnieś wrażenia, że jest to jeden z najważniejszych filarów, jak chodzi o Konto Millennium a dostęp do konta w bankowości internetowej i mobilnej, to kluczowe cechy rachunku. Można się więc spodziewać, że w najbliższej przyszłości Bank zaoferuje nowe i innowacyjne rozwiązania dostępne przez internet.

O czym warto wiedzieć, to że konto jest warunkowo darmowe. To znaczy, że możemy otrzymać dostęp do wszystkich rozwiązań opisywanych w tym artykule, nie ponosząc dodatkowych kosztów. Warto upewnić się, że decydując się na ten rachunek, jesteśmy w stanie regularnie unikać warunkowej opłaty za prowadzenie konta. Wtedy możesz korzystać z bardzo dobrego konta bankowego, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Podsumowując, do największych zalet Konta 360 należą:

 • Warunkowo darmowe konto - opłaty za kartę debetową i prowadzenie rachunku, unikniesz dokonując 1 transakcji kartą debetową na dowolną kwotę i zapewniając wpływy zewnętrzne na kwotę min. 1000 zł. Możesz wtedy korzystać z konta, które daje dostęp do wielu przydatnych usług dodatkowych, bez opłat.
 • Wysoka jakość bankowości elektronicznej - bankowość internetowa Millenet i wysoko oceniana przez klientów aplikacja Banku, z możliwością personalizacji, to znaczące zalety tego rachunku.
 • Płatności mobilne - Apple Pay, BLIK, płatności zbliżeniowe w aplikacji Android.
 • Darmowe usługi dodatkowe - Manager Finansów, Wirtualny Doradca, MilleUrząd, program rabatowy Inspiracje, program Lubię to Polecam - to niektóre rozwiązania, dołączone do rachunku Millennium Banku.
 • Ubezpieczenie assistance Pakiet Bardzo Pomocny - dla użytkowników konta ubezpieczenie assitance "Pakiet Bardzo Pomocny" jest darmowe pierwsze pół roku.

Przeanalizowaliśmy też podobne konta:

Konto Internetowe od Alior Banku - analiza oferty

Konto Internetowe w Alior Banku, to alternatywne rozwiązanie dla popularnego Konta Jakże Osobistego. Korzystając z konta internetowego w bardzo prosty sposób unikniesz opłat związanych z rachunkiem, a dodatkowo zyskasz dostęp udogodnień, jakie daje nowoczesna bankowość elektroniczna w Alior.
Dowiedz się więcej →

Konto i karta dla Graczy LOL od Alior Banku - analiza oferty

Konto dla graczy od Alior Bank, to specjalny wariant rachunku osobistego, pozwalający odnieść korzyść osobom grającym w LOL (League of Legends). W ramach tej oferty zyskasz unikatową kartę z wizerunkiem Ashe, bohaterki League of Legends oraz możliwość uzyskania 1380 Riot Points do League of Legends w każdym miesiącu.
Dowiedz się więcej →

Konto bez Granic w PKO BP - analiza oferty

Konto Bez Granic w PKO BP to rachunek, którego użytkownicy mogą sporo zyskać. Korzyści mają odczuć szczególnie osoby podróżujące. To wszystko przy jednorazowej opłacie 17,9 zł w miesiącu. W zamian klienci otrzymają dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności. Czy PKO Konto bez Granic się opłaca? Sprawdźmy!
Dowiedz się więcej →

Konto za Zero w PKO BP - analiza rachunku

PKO Konto za Zero, to rachunek, z którego można korzystać bez opłat, przy spełnieniu warunku aktywności. Wypłacaj gotówkę za darmo BLIKIEM z wszystkich bankomatów w Polsce. Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać z rachunkiem od PKO BP.
Dowiedz się więcej →

Konto dla Ciebie w Credit Agricole - analiza rachunku

Konto dla Ciebie, to warunkowo darmowy rachunek bankowy. Klub rabatowy, automatyczne oszczędzanie CAsaver, karta wielowalutowa i dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe - to wybrane usługi, z których możesz skorzystać bez opłat, gdy zdecydujesz się wybrać ten rachunek.
Dowiedz się więcej →

CitiKonto - nowa odsłona konta od Citi Handlowy

CitiKonto, to nowa, "rewolucyjna" odsłona konta osobistego w banku Citi Handlowy. Rewolucja w tym wydaniu, to bezwarunkowy brak opłat za konto, kartę, darmowe bankomaty oraz trzy przelewy natychmiastowe w miesiącu bez opłat. Użytkownicy tego rachunku mogą również liczyć na dodatkowe korzyści.
Dowiedz się więcej →

Konto Proste Zasady w Getin Banku

Konto Proste Zasady to konto bankowe, korzystając z którego bardzo łatwo unikniesz opłat. Uzyskasz dostęp do darmowych bankomatów oraz innych korzyści. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o rachunku Getin Banku.
Dowiedz się więcej →
starpushpinsmartphonelaptop-phoneselectchevron-down-circle