ranking kont - logo serwisu

Konto 360 - recenzja rachunku

Konto 360 w Millennium Banku, to spersonalizowany rachunek z dostępem do innowacyjnej bankowości elektronicznej Millenet. Przy spełnieniu warunku aktywności, unikniesz opłat i zyskasz dostęp do darmowych bankomatów. Teraz skorzystaj z ciekawej promocji.
Oryginalne recenzje
Konto 360 w Millennium - analiza rachunku, obrazek
Oferta specjalna
Zyskaj 600 zł premii za otwarcie konta i aktywność oraz skorzystaj z promocyjnego oprocentowania 6.25% na Rachunku Oszczędnościowym Profit.

Możesz zyskać:

600 zł

Konto 360 - dużo za darmo

Warunki uniknięcia opłat
Spełniam warunkiNie spełniam warunków
DALEJ
Przejdź do Banku

Przeanalizowaliśmy Konto 360

ikona aplikacji

Przygotowując tę recenzję, przetestowaliśmy Aplikację Millennium Banku

test aplikacji zdjęcie ekranu 1test aplikacji zdjęcie ekranu 2
test aplikacji zdjęcie ekranu 3test aplikacji zdjęcie ekranu 4
Aplikacja do tego konta była testowana w styczniu 2021. Screeny zostały wykonane w tym okresie na urządzeniu z systemem iOS (Apple).
OTWÓRZ KONTO
Z aplikacją Millennium Banku
Opinia eksperta:
Konto 360 w Millennium - analiza rachunku, obrazek

Najważniejsze cechy Konta 360

Bank Millennium posiada w swojej ofercie wiele ciekawych rozwiązań, a Konto 360 jest flagowym produktem tej instytucji. Jest to aktualnie jeden z najlepszych rachunków bankowych dla klientów indywidualnych. Już za chwilę przekonasz się, co ma wpływ na tak wysoką ocenę tej oferty.

Konto osobiste od Millennium, wyróżnia dostęp do systemu bankowości elektronicznej Millenet, z wysoko ocenianą aplikacją mobilna do zarządzania kontem online. Aplikacja Banku Millennium posiada unikalną cechę, w postaci spersonalizowanych rozwiązań. Dzięki temu możesz dopasować aplikację do swoich swoich potrzeb. Wciąż niewiele banków udostępnia podobne możliwości w swoich aplikacjach; często szanse personalizacji są dostępne w ograniczonym stopniu. Tymczasem możliwość dostosowania rozwiązań w apce Banku Millennium jest całkiem sporo.

Zaletą rachunku jest też dostęp do usług dodatkowych, za które nie poniesiemy dodatkowych opłat. To na przykład ubezpieczenie assistance "Pakiet Bardzo Pomocny", z którego można korzystać za darmo, przez pierwsze pół roku od otwarcia konta.

Darmowe Konto 360 w Banku Millenium. Ale kiedy?

Konta bankowe, które udostępniają szeroką gamę możliwości skorzystania z usług dołączonych do rachunku, często mają również stałą, miesięczną opłatę. Jednak nie dzieje się tak w przypadku konta od Banku Millennium.

Korzystając z Konta 360, możesz uniknąć wszystkich opłat. Występują tzw. opłaty warunkowe za prowadzenie konta, obsługę karty płatniczej oraz wypłaty z bankomatów w kraju. Unikniesz ich, spełniając warunek aktywności:

ikona Rankingu 5

Uniknij wszystkich opłat

 • Zapewnij zewnętrzny wpływ na konto, w kwocie min. 1000 zł miesięcznie,
 • Dokonaj przynajmniej 1. płatność kartą do konta w miesiącu (może być to płatność kartą z wykorzystaniem telefonu) lub BLIKiem.

Przez zewnętrzny wpływ na konto rozumiany jest wpływ z innego konta. Nie może więc być to np. wpływ z Twojego konta oszczędnościowego w Millennium Banku.

Warto też wiedzieć, że choć warunkowa opłata dla użytkowników tego rachunku jest podzielona na dwie części: opłata za kartę płatniczą i opłata za prowadzenie konta, to jest tylko jeden warunek, który zwalnia z tych dwóch opłat. W praktyce więc opłata za korzystanie z Konta 360 w Banku Millennium to 0 lub 15 złotych.

Konto bankowe w Millennium, to warunkowo darmowy rachunek. Przy spełnieniu warunków aktywności, z Konta 360 możemy korzystać za darmo. Dodatkowo zyskujesz wtedy dostęp do bankomatów w kraju, bez konieczności płacenia prowizji.

Zyskaj z kontem - promocja w Millennium

Jeśli już o opłatach mowa, jest też dobra wiadomość. Korzystając z rachunku w Banku Millennium, nie tylko możesz uniknąć opłat, ale też... możesz zyskać w promocji!

To dobra informacja dla nowych klientów, którzy otrzymają nawet kilkaset złotych premii za otwarcie rachunku i aktywność na koncie. Klienci otwierający Konto w 360 Banku Millennium, zazwyczaj mogą zyskać tylko raz (w promocjach tego banku z reguły nie występuje tzw. okres karencji, pozwalający otworzyć konto z zyskiem ponownie po określonym czasie od zamknięcia rachunku). Z drugiej strony nagrody w promocjach są bardzo atrakcyjne, a warunki względnie proste do spełnienia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat warunków promocji, możesz przejść na stronę banku, gdzie dowiesz się więcej o aktualnej ofercie promocyjnej. Ofertę możesz także odszukać na specjalnej stronie promocje bankowe.

Ogólnie o koncie osobistym w Millennium

Wiesz już o najważniejszych rozwiązaniach, które wyróżniają konto internetowe Millennium. Czas przyjrzeć się nieco bliżej tej ofercie.

Bank Millennium, jest bankiem uniwersalnym, który powstał w 1989 roku (wtedy jako Bank Inicjatyw Gospodarczych S.A.). Millennium jest ogólnopolskim bankiem cyfrowym. Jednym z celów jakie stawia przed sobą Organizacja, jest to aby stać się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce (więcej informacji na temat tego i innych banków, możesz znaleźć w tym miejscu).

Konto 360 - analiza

Obrazek prezentuje biuro Banku Millennium. Źródło: strona Banku.

Konto 360 Stopni, to wszechstronny rachunek. Obietnica wyrażona w nazwie produktu, znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości, a samo konto osobiste daje wiele dodatkowych korzyści dla jego użytkowników. Przy tym można uniknąć wszystkich opłat - wystarczy zapewnić wpływy w kwocie min. 1000 zł w miesiącu i dokonać jednej płatności bezgotówkowej kartą do konta. Konto 360 Millenium Banku - przy spełnieniu warunków - daje też dostęp do darmowych bankomatów w kraju.

Jako użytkownik tego rachunku, możesz skorzystać z innowacyjnych rozwiązań dołączonych do tego konta bez dodatkowych opłat. Poznasz je w dalszej części tego artykułu.

Millenium Konto 360 - najważniejsze opłaty

Tymczasem zatrzymajmy się na chwilę przy najważniejszych opłatach. Wiesz już jakie są podstawowe koszty i jak uniknąć opłat za prowadzenie tego konta. Teraz poznasz trochę przydatnych informacji na temat innych opłat związanych z tym kontem.

opłaty - ikona

Najważniejsze opłaty

Konto, przelewy

 • 0 / 8 zł - prowadzenie konta
 • 0 zł - przelew krajowy w PLN przez internet
 • 5 zł - przelew natychmiastowy przez internet / aplikację mobilną
 • 0 / 3 zł - polecenie zapłaty: uruchomienie, realizacja pojedynczej płatności / modyfikacja lub owołanie
 • 0 zł - zlecenie stałe
 • 30 zł - polecenie przelewu SORBNET w placówce Banku Millennium
 • 0 zł - polecenie przelewu SEPA (w EUR) w Millenet i aplikacji mobilnej

Z opłaty za prowadzenie konta w danym miesiącu zwalnia zapewnienie wpływu w kwocie 1000 zł i dokonanie jednej transakcji kartą lub BLIKIEM.


Karta płatnicza i bankomaty

 • 0 zł - wydanie karty płatniczej
 • 0 / 7 zł - miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł - wypłaty w bankomatach Millennium
 • 0 / 1 zł - wypłaty w bankomatach Santander Bank Polska i Planet Cash
 • 0 / 5 zł - wypłaty w innych bankomatach
 • 0 zł - wypłaty w ramach usługi cashback
 • 0 / 5 zł - wypłaty w bankomatach za granicą w walucie EUR na terenie państwa będącego członkiem EOG
 • 0 / 2,5% nie mniej niż 9 zł - wypłata gotówki w bankomatach za granicą z wyłączeniem transakcji w walucie EUR na terenie państwa będącego członkiem EOG

Z opłaty za obsługę karty zwalnia zapewnienie wpływów na kwotę min. 1000 zł i dokonanie 1 transakcji bezgotówkowej kartą do konta lub BLIKIEM. Spełnienie tego warunku zwalnia również z opłat za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie (dotyczy prowizji banku).

 

Karta Visa dołączona do konta w Banku Millennium

Do Konta 360, jest dołączona karta płatnicza Visa:

Do Konta 360, jest dołączona karta płatnicza VISA:

Źródło obrazka: Bank Millennium

Poniżej znajdziesz najważniejsze cechy tej karty:

Bank Millennium udostępnia Pakiet Bezpieczeństwa

Konto 360 pozwala skorzystać z Pakietu Bezpieczeństwa, zwiększającego ochronę osób dokonujących transakcji kartą płatniczą. Na dodatkową ochronę składa się: pakiet powiadomień SMS o transakcjach dokonanych kartą oraz ubezpieczenie Ochrona karty.

Ochrona karty, która jest dołączona do Pakietu Bezpieczeństwa, obejmuje:

 • Ubezpieczenia od nieupoważnionego użycia karty
 • Ubezpieczenia rachunku gotówki pobranej z bankomatu lub terminala POS
 • Ubezpieczenia zakupionego towaru
 • Ubezpieczenia gwarancji najniższej ceny
 • Ubezpieczenia rzeczy osobistych

Opłata za Pakiet Bezpieczeństwa wynosi 3,99 zł w miesiącu, a skorzystanie z usługi dołączonej do rachunku jest opcjonalne.

Płatności mobilne

Jeśli zdecydujesz się na otwarcie konta w Banku Millennium, wtedy możesz dokonywać płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Banku. Możesz też płacić z wykorzystaniem Apple Pay oraz kodem BLIK.

Aktualnie Bank Millennium nie udostępnia klientom płatności z wykorzystaniem Google Pay. W kontekście cyfrowego banku, dostarczającego spersonalizowane rozwiązania, jakim jest Bank Millennium, jest to zaskoczeniem. Google Pay to popularna i powszechnie dostępna usługa.

Dobrą informacją fakt, że brak Google Pay nie oznacza braku możliwości dokonywania płatności telefonem przez użytkowników korzystających z systemu Android.

Jeśli chcesz płacić telefonem, pobierz aplikację mobilną Banku Millennium na urządzenia z systemem Android. Możesz dokonywać wtedy dokonywać zbliżeniowych płatności NFC.

Bankowość elektroniczna Millenet

Bankowość elektroniczna jest jedną z największych zalet Konta 360 w Banku Millennium. Znajdziesz w niej sporo przydatnych i innowacyjnych rozwiązań, takich jak płatności za autostrady AutoPay - w aplikacji Millennium zapłacisz automatycznie za przejazd przez autostrady - bez konieczności stania w korkach.

Cechą wyróżniającą bankowości elektronicznej, jest to o czym pisałem już wcześniej, czyli możliwość jej personalizacji. Przykładowo: na ekran startowy, możesz "wyciągnąć" najważniejsze usługi, z których często korzystasz i ułożyć je w hierarchii: od najważniejszej do najmniej istotnej (w zakresie możliwości jakie udostępnia System).

Jakie są inne rozwiązania, dołączone do Konta 360, na które warto zwrócić uwagę?

Bankowość internetowa oferuje dostęp do usług takich, jak MilleUrząd (załatwiaj sprawy urzędowe online), Manager Finansów (kontroluj swoje wydatki). Możesz też skorzystać z pomocy Wirtualnego Doradcy, który pomoże rozwiązać problemy, a dzięki funkcji udostępniania ekranu, droga do rozwiązania problemów będzie jeszcze krótsza.

Aplikacja mobilna Millennium

test aplikacji Millennium (3)test aplikacji Millennium (4)

Aplikacja mobilna Millennium Banku, jest jedną z najlepiej ocenionych przez klientów mobilnych aplikacji bankowych - jej ocena wynosi 4.4 punktu w skali do 5 dla androida oraz 4.7 w skali do 5 dla systemu iOS.

Poza wspomnianą wcześniej możliwością personalizacji oraz innowacyjnymi płatnościami za autostrady Autopay, apka posiada szereg możliwości pozwalających w komfortowy sposób zarządzać rachunkiem przez telefon, takich jak:

 • sprawdzanie salda konta,
 • historia transakcji,
 • przelewy w aplikacji,
 • zmiana limitów transakcji,
 • aktywacja i blokowanie kart,
 • płatności kodem BLIK,
 • i wiele więcej.

Możliwości jest sporo. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, co do zaoferowania ma apka od Millenium, zapoznaj naszym testem aplikacji Millennium Banku.

Cechy wyróżniające Konto 360 w Banku Millennium

O cechach Konta 360 w Banku Millennium wiesz już sporo. 

Co wyróżnia ten rachunek? To dostęp do usług dodatkowych bez opłat. Konto Millennium 360 jest ofertą, która daje sporo możliwości w zakresie zarządzania kontem online w bankowości internetowej Millenet i przez aplikację mobilną, ale na tym nie wyczerpują się możliwości rachunku. Warto zwrócić uwagę na następujące rozwiązania:

Pakiet Bardzo Pomocny

Konto 360 daje możliwość skorzystania z usług dodatkowych, powiązanych z rachunkiem. Ofertą, która wyróżnia rachunek Banku Millennium jest Pakiet Bardzo Pomocny czyli darmowe przez pierwsze 6 miesięcy od otwarcia konta ubezpieczenie assistance.

W ramach Pakietu, możesz skorzystać z 7 świadczeń w roku. Obejmują one: assistance medyczny (np. wizytę lekarza lub pielęgniarki) oraz domowy (np. wizytę hydraulika). Pakiet jest bezpłatny przez pierwsze pół roku, później koszt wynosi 4,98 zł/mies. (jeśli nie chcesz z niego korzystać z Pakietu, możesz z niego zrezygnować).

Program Lubię To Polecam

„Lubię to polecam”, to program referencyjny, w ramach którego możesz otrzymać nagrodę za otwarcie konta z polecenia. Konto 360 możesz polecać swoim znajomym. Po spełnieniu odpowiednich warunków zarówno osoba polecana, jak i osoba polecająca, mogą odebrać nagrody. Przykładowe nagrody w programie, to: karta upominkowa do Empiku, premia za zakupy albo bilety do kina.

Program Inspiracje

Korzystając Konta Millennium 360, możesz wziąć udział w programie Inspiracje. To dedykowany program rabatowy, dzięki któremu możesz zyskać od kilku do kilkudziesięciu procent zniżki na produkty i usługi oferowane przez Partnerów Banku Millennium. Liczba miejsc, w których możesz otrzymać rabat, wynosi prawie 1000.

Wśród partnerów programu są: Avans, Chocolissimo, Kobe, Monnari, Poczta Kwiatowa czy Yves Rocher. W celu wzięcia udziału Programie i uzyskania zniżki, należy poinformować o tym sprzedawcę, przed dokonaniem płatności kartą do konta.

Konto 360 Student - wariant dla osób młodych (do 26 roku życia)

Warto wiedzieć, że osoby młode - do 26 roku życia - mogą skorzystać ze specjalnego wariantu "Konto 360 Student". Ten rachunek posiada podobne cechy jak jego odpowiednik dla osób, które ukończyły 26 lat. Jednocześnie konto pozwala w łatwiejszy sposób uniknąć opłat.

Użytkownicy w wieku do 26 lat, korzystający z wariantu Konto 360 Student, unikną wszystkich warunkowych opłat (w tym za bankomaty), jeśli w miesiącu dokonają jednej płatności kartą lub BLIKIEM. 

Konto 360 Student jest przeznaczone dla osób w wieku 18-26 lat i aby z niego korzystać, nie trzeba wcale posiadać statusu studenta. Dla młodszych użytkowników, którzy nie ukończyli 18 roku życia, bank przygotował inne rozwiązanie - Konto 360 Junior.

Jeśli chcesz otwierasz dla siebie Konto 360, wtedy wariant dla dziecka: Konto 360 Junior, możesz otworzyć przez bankowość elektroniczną Millenet.

Konto 360 - opinia eksperta i podsumowanie

Konto 360 to warunkowo darmowy rachunek bankowy, który daje użytkownikom sporo dodatkowych możliwości. To za sprawą usług dołączonych, powiązanych z rachunkiem, za które nie poniesiemy dodatkowych kosztów.

Korzyści, jakie wiążą się z tym rachunkiem, to:

 • możliwości uniknięcia wszystkich opłat i uzyskania dostępu do darmowych bankomatów w kraju i za granicą,
 • wysokiej jakości bankowość internetowa i dobrze oceniana aplikacja mobilna z możliwościami personalizacji,
 • usługi dodatkowe, dołączone do rachunku bez dodatkowych opłat.

Lista korzyści jest długa, a minusy rachunku?

zalety i wady obrazek

Na pewno jest to brak Google Pay. Pozostaje liczyć, że usługa płatności mobilnych na urządzenia z Androidem, już w niedalekiej przyszłości zostanie udostępniona użytkownikom rachunku. Czasowo rolę substytutu Google Pay, mogą pełnić płatności zbliżeniowe, których dokonamy wykorzystując moduł NFC i aplikację Banku Millennium. Użytkownicy korzystający z urządzeń iOS, mogą dokonywać płatności z wykorzystaniem Apple Pay.

Bankowość elektroniczna mocną stroną rachunku

Bankowość elektroniczna w Millennium Banku jest stale rozwijana i obserwując działalność banku, trudno nie odnieść wrażenia, że jest to jeden z najważniejszych filarów, na jakim instytucja opiera swoją działalność.

I tak, gdy chodzi o Konto Millennium, dostęp do konta przez system bankowości internetowej i mobilnej, są kluczowymi cechami rachunku. Szczególną uwagę zwracają zaawansowane możliwości personalizacji, co nie jest rynkowym standardem.

Millennium Konto 360 - najważniejsze cechy

Podsumowując, Konto 360 w Banku Millennium jest na pewno aktualnie jednym z najbardziej korzystnych rachunków, z dostępem do wielu przydatnych rozwiązań. Szczególną uwagę warto zwrócić na następujące cechy konta:

 • Jest to warunkowo darmowe konto - opłaty za kartę debetową i prowadzenie rachunku, unikniesz dokonując 1 transakcji kartą debetową i zapewniając wpływy zewnętrzne na konto w kwocie min. 1000 zł. Możesz wtedy korzystać z konta, które daje dostęp do wielu przydatnych usług dodatkowych, bez żadnych opłat.
 • Wysoka jakość bankowości elektronicznej - bankowość internetowa Millenet i wysoko oceniana przez klientów aplikacja Banku, z możliwością personalizacji.
 • Płatności mobilne - Apple Pay, BLIK, płatności zbliżeniowe w aplikacji Android (wciąż czekamy na udostępnienie Google Pay).
 • Darmowe usługi dodatkowe - Manager Finansów, Wirtualny Doradca, MilleUrząd, program rabatowy Inspiracje, program Lubię to Polecam - to tylko niektóre rozwiązania, dołączone do rachunku Millennium Banku.
 • Ubezpieczenie assistance Pakiet Bardzo Pomocny - dla użytkowników konta ubezpieczenie assistance "Pakiet Bardzo Pomocny" jest darmowe pierwsze pół roku.

Jeśli chcesz otworzyć konto w Millennium dla klientów indywidualnych, możesz to zrobić już teraz, przechodząc na stronę Banku.

Przeanalizowaliśmy też inne konta bankowe:

Konto Internetowe od Alior Banku - analiza oferty

Konto Internetowe w Alior Banku, to alternatywne rozwiązanie dla popularnego Konta Jakże Osobistego. Korzystając z konta internetowego w bardzo prosty sposób unikniesz opłat związanych z rachunkiem, a dodatkowo zyskasz dostęp udogodnień, jakie daje nowoczesna bankowość elektroniczna w Alior.

Konto i karta dla Graczy LOL od Alior Banku - analiza oferty

Konto dla graczy od Alior Bank, to specjalny wariant rachunku osobistego, pozwalający odnieść korzyść osobom grającym w LOL (League of Legends). W ramach tej oferty zyskasz unikatową kartę z wizerunkiem Ashe, bohaterki League of Legends oraz możliwość uzyskania 1380 Riot Points do League of Legends w każdym miesiącu.

Konto bez Granic w PKO BP - analiza oferty

Konto Bez Granic w PKO BP to rachunek, którego użytkownicy mogą sporo zyskać. Korzyści mają odczuć szczególnie osoby podróżujące. To wszystko przy jednorazowej opłacie 17,9 zł w miesiącu. W zamian klienci otrzymają dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności. Czy PKO Konto bez Granic się opłaca? Sprawdźmy!

Konto za Zero w PKO BP - analiza rachunku

PKO Konto za Zero, to rachunek, z którego można korzystać bez opłat, przy spełnieniu warunku aktywności. Wypłacaj gotówkę za darmo BLIKIEM z wszystkich bankomatów w Polsce. Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać z rachunkiem od PKO BP.

Konto dla Ciebie w Credit Agricole - analiza rachunku

Konto dla Ciebie, to warunkowo darmowy rachunek bankowy. Klub rabatowy, automatyczne oszczędzanie CAsaver, karta wielowalutowa i dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe - to wybrane usługi, z których możesz skorzystać bez opłat, gdy zdecydujesz się wybrać ten rachunek.
pushpinquestion-circle