ranking kont - logo serwisu

Karta debetowa online - 3 ciekawe oferty banków oraz jedna innowacja

Karta debetowa, o którą zawnioskujesz przez internet, jest ważnym elementem konta bankowego. Z karty debetowej możesz zacząć korzystać natychmiast, tuż po otwarciu konta osobistego. Czytając ten artykuł dowiesz się jak to zrobić oraz poznasz ciekawe oferty kart debetowych dołączonych do rachunków osobistych.
karta debetowa online - obrazek do artykułu
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
 • Konto osobiste z kartą debetową to popularne i często wybierane rozwiązanie, które daje użytkownikom sporo korzyści.
 • Dzisiaj z karty debetowej możesz zacząć korzystać tuż po otwarciu rachunku przez internet - jeszcze zanim otrzymasz "plastik" pocztą.
 • Zapoznaj się z 3 ciekawymi ofertami banków w zakresie kart płatniczych oraz innowacyjnym rozwiązaniem fintechu ze Zjednoczonego Królestwa.

Konto z kartą czy... bez karty?

Bardziej opłaca się założyć rachunek osobisty z kartą czy konto bez karty?

Niektórzy preferują rachunek bez karty debetowej. Na korzyść takiego rozwiązania przemawiają niższe opłaty (nie musisz płacić za kartę ani spełniać żadnych warunków aktywności).

Opłat za "plastik" zwykle jednak można w łatwy sposób uniknąć. Karty debetowe dają użytkownikom kont bankowych sporo korzyści, takich jak:

 • możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych oraz płatności zbliżeniowych kartą lub telefonem,
 • możliwość płacenia online przy użyciu karty,
 • możliwość uzyskania premii (gdy otwierasz konto z kartą, często możesz zyskać nagrodę w promocji za aktywne korzystanie z konta),
 • możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju programach lojalnościowych (np. Mastercard Bezcenne Chwile),
 • korzyści dołączone do karty, takie jak: usługa wielowalutowa (płatności walutowe bez kosztów przewalutowania), usługi związane z bezpieczeństwem czy ubezpieczenie assistance.

Jak zacząć korzystać z karty debetowej jeszcze zanim otrzymasz "plastik"?

Karta debetowa od ręki jest wydawana do konta osobistego, w momencie gdy otwierasz rachunek. W praktyce uzyskanie karty debetowej w momencie otwarcia rachunku w oddziale banku, jest niezwykle trudne. Możesz wprawdzie otrzymać tzw. kartę tymczasową, jednak tego rodzaju karta ma sporo ograniczeń (np. krótszy czas ważności).

Ze zwykłej karty debetowej do Twojego konta osobistego, możesz jednak zacząć korzystać, jeszcze zanim otrzymasz ją pocztą. Oto, co należy zrobić, aby z nowego konta bankowego oraz karty płatniczej, zacząć korzystać praktycznie natychmiast:

 1. Otwórz konto online wykorzystując taką metodę jak: wideoweryfikacja lub selfie (zdjęcie twarzy). Rachunek bankowy, który otwierasz z wykorzystaniem tych sposobów, będzie aktywny nawet w ciągu kilkunastu minut. (Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykułach o otwieraniu konta bez kuriera oraz zakładaniu konta na selfie).
 2. Zaloguj się na swoje konto klienta i aktywuj kartę płatniczą w aplikacji mobilnej Twojego banku lub systemie bankowości internetowej.
 3. Dodaj kartę do portfela elektronicznego Google Pay lub Apple Pay i zacznij dokonywać płatności zbliżeniowych od ręki. Alternatywnie możesz skorzystać z opcji płatności zbliżeniowych w aplikacji mobilnej Twojego banku (tzw. płatności NFC). 

Tym sposobem możesz zacząć wykorzystywać kartę debetową praktycznie natychmiast, jeszcze zanim otrzymasz przesyłkę pocztą.

karta debetowa ikona

Wybrane oferty

Jaką kartę debetową wybrać? Zobacz 3 oferty banków oraz jedną propozycję fintechu.

Karta debetowa Alior Banku do płatności mobilnych

Z kartą debetową w Alior Banku, dołączoną do rachunku "Konto Jakże Osobiste", możesz skorzystać podwójnie:

 1. Możesz zyskać premię na start za otwarcie konta osobistego.
 2. Możesz zyskać do 240 zł zwrotu za płatności mobilne. W tym celu aktywuj korzyść do konta "Zwrot 1% za płatności mobilne – do 20 zł miesięcznie" (pamiętaj, że pierwsze dwie korzyści są darmowe) i otrzymuj zwrot za płatności kartą mobilną!

Jak otworzyć konto w Alior Banku, żeby zacząć z niego korzystać od zaraz?

Wybierz metodę zakładania konta "przez VideoSelfie" w aplikacji mobilnej Alior Banku. Wniosek możesz uzupełnić na tej stronie.

Jak aktywować kartę w Alior Banku?

Kartę w Alior Banku aktywujesz w aplikacji Alior Mobile.

Po zalogowaniu się na swoje konto, aktywuj kartę przez kliknięcie na odnośnik w komunikacie, który pokazuje się w aplikacji lub dokonaj aktywacji po stuknięciu w nazwę konta w aplikacji mobilnej. Możesz posiłkować się instrukcją przedstawioną w tym filmie na kanale YouTube Alior Banku.

Bezwarunkowo darmowa karta debetowa w Citi Handlowy

Jednym z najważniejszych argumentów, jakimi posługują się osoby, które otwierają konto bez karty, jest potrzeba ograniczenia kosztów.

Tymczasem niektóre banki oferują bezwarunkowo darmową kartę debetową do konta. Za korzystanie z takiej karty nic nie zapłacisz. I nie musisz przy tym spełniać żadnych warunków aktywności. Taką ofertę dla swoich klientów przygotował Citi Handlowy.

Cechy karty debetowej dołączonej do CitiKonta:

 • darmowa karta debetowa, za 0 zł, bez konieczności spełniania żadnych warunków,
 • 4 darmowe wypłaty z bankomatów w kraju miesięcznie,
 • wybierając ten rachunek, możesz też zyskać premię na start.

Jak otworzyć konto w Citi Handlowy, żeby zacząć z niego korzystać od zaraz?

Otwórz konto online wykonując zdjęcie dowodu i zdjęcie twarzy (selfie). Umowę zatwierdź z wykorzystaniem kodu SMS. Wniosek możesz zacząć uzupełniać na tej stronie.

Jak aktywować kartę w Citi Handlowy?

Kartę do konta aktywujesz w aplikacji Citi Mobile:

 1. Zaloguj się na swoje konto w aplikacji.
 2. Przejdź do zakładki "Profil i Ustawienia" i wybierz pole "Zarządzanie kartami" (pod nagłówkiem "PŁATNOŚCI").
 3. Wybierz swoją kartę i kliknij "AKTYWUJ".

Od teraz możesz zacząć korzystać z karty wirtualnej, która daje 100% możliwości takich, jak karta fizyczna.

Karta debetowa BNP Paribas dostępna w 3 wariantach

Kolejnym bankiem, który udostępnia ciekawą ofertę karty debetowej online, jest BNP Paribas. Decydując się na "Konto Otwarte na Ciebie" w ofercie tego banku, możesz wybrać jedną z trzech kart dołączonych do rachunku. Są to:

 1. Karta Otwarta na Świat.
 2. Karta Otwarta na eŚwiat.
 3. Karta Otwarta na Dzisiaj.

Każda karta daje inne korzyści.

usługi dodatkowe ikona

3 warianty karty w BNP Paribas - Twoje korzyści

 • Karta otwarta na Dzisiaj jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Warunkowa opłata wynosi 5 zł miesięcznie. Możesz jej uniknąć dokonując 3 transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Z opłaty zwolnione są wypłaty z bankomatów na terenie oddziałów BNP oraz sieci Planet Cash, za pozostałe wypłaty w kraju zapłacisz jednorazową prowizję wartości 5 zł.
 • Karta otwarta na eŚwiat kosztuje 6 zł miesięcznie (tej opłaty nie można uniknąć). W zamian możesz wypłacać pieniądze z wszystkich bankomatów w Polsce bez prowizji oraz zyskujesz dostęp do ubezpieczenia "Cyber Pomoc", które obejmuje wsparcie i pomoc prawną w zakresie kradzieży środków, konfliktu ze sklepami, utraty danych z dysku komputera czy kradzieży tożsamości internetowej.
 • Karta otwarta na Świat kosztuje 10 zł miesięcznie (tej opłaty również nie można uniknąć), a korzyści z nią związane to: płatności za granicą bez kosztów przewalutowania oraz ubezpieczenie "Rezygnacja z podróży", w ramach którego możesz skorzystać z możliwości zwrotu kosztów odwołania zarezerwowanej podróży, do kwoty 40 000 zł.

Jak otworzyć konto w BNP Paribas, żeby zacząć z niego korzystać od zaraz?

Konto w BNP Paribas otworzysz wykonując zdjęcie dowodu osobistego i twarzy, a umowę podpiszesz z wykorzystaniem kodu SMS, w systemie partnera banku - Autenti.

Jak aktywować kartę w BNP Paribas?

Kartę możesz aktywować w bankowości internetowej GOonline lub aplikacji GOmobile.

Wybierz (Moje) Finanse > Karty > Aktywuj > Nadaj PIN.

Po aktywacji karty, możesz płacić mobilnie z wykorzystaniem Apple Pay i Google Pay oraz dokonywać płatności zbliżeniowych zegarkiem, wykorzystując systemy Garmin Pay, Fitbit Pay oraz SwatchPAY!.

Jedna karta, która zastąpi wszystkie inne, czyli karta Curve

Według źródeł już w 2020 roku liczba klientów bankowości detalicznej wyniosła ok. 48 milionów, co znaczy że niektórzy posiadają dwa lub więcej kont bankowych. Tym samym posiadanie kilku kart płatniczych nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym.

Rozwiązania jak portfele cyfrowe Google Pay lub Apple Pay pomagają odnaleźć się w takiej sytuacji.

Warto też wiedzieć o firmie, która oferuje usługę dedykowaną posiadaczom wielu kart płatniczych i debetowych. Mowa o Curve - jednej karcie, która zastępuje wszystkie inne karty.

screen - aplikacja Curve (2)

Posiadając kartę Curve możesz płacić z wykorzystaniem różnych kart debetowych, a przy tym zyskiwać 1% zwrotu na zakupy. Więcej o rozwiązaniu oferowanym przez brytyjsko-irlandzki fintech, przeczytasz w tej recenzji.

Karta debetowa online: podsumowanie najważniejszych kwestii

Choć w praktyce niezwykle trudno otrzymać kartę debetową w chwili założenia nowego rachunku bankowego, a rozwiązania pośrednie takie jak karta tymczasowa tracą na znaczeniu, to jednak są sposoby, dzięki którym z karty do konta możesz zacząć korzystać praktycznie natychmiast.

Otwórz konto przez selfie, podpisz umowę wykorzystując unikalny kod SMS i zacznij korzystać z karty wirtualnej w trybie natychmiastowym. Dodatkowo zyskasz dostęp do wielu innych profitów.

Już dzisiaj przekonaj się, jakie możliwości stwarza nowoczesna bankowość mobilna.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Łukasz Scheibinger - autor w serwisie Rankingkont
Łukasz Scheibinger
Jestem założycielem serwisu Rankingkont.pl. Ukończyłem SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywałem przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE oraz USA.
Dalsza lektura:
obrazek, który symbolizuje procedurę KYC - Know Your Customer, będącą przedmiotem tego artykułu

Procedura KYC – Poznaj Swojego Klienta. Dlaczego ma fundamentalne znaczenie?

PRZECZYTAJ → 
obrazek przedstawia osobę z rękoma na klawiaturze co nawiązuje do pytania w tytule artykułu - czy można założyć konto przez internet

Czy można założyć konto w banku przez internet?

PRZECZYTAJ → 
obrazek przedstawia drewnianego ludzika w kapeluszu stojącego na kupce monet, co symbolizuje posiadany status rentiera

Jak zostać rentierem i dlaczego inwestowanie się opłaca?

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka
cross