Który bank jest najlepszy? Wybrane propozycje

Szukasz banku, który oferuje najbardziej korzystne rozwiązania? Czy wiesz, że wiele banków posiada swoją specjalizację? Sprawdź wybrane propozycje. Dowiedz się, na jakie oferty warto zwrócić uwagę.
kalendarz ikona
autor ikona
kategorie ikona
Opublikowano: 
24 lutego 2021 
Autor: 
Łukasz Scheibinger 
Kategoria: 
logo Santander Banku
ikona popularne
Konto Godne Polecenia - wyróżniona oferta w Kwietniu 2021
ikona popularne

Zalety

W promocji możesz zyskać 300 zł premii

A dodatkowo do 300 zł zwrotu za rachunki

Darmowe przelew natychmiastowe - pieniądze u odbiorcy nawet w kilkanaście sekund

Wady

Warunkowe opłaty za konto

Darmowe bankomaty - tylko Santander

Nie dla zwolenników innowacyjnych rozwiązań FinTech

Wyślij wniosek
Promocja obowiązuje do 30.04.2021 r.
jaki bank jest najlepszy?

Jaki bank najlepszy? Od czego to zależy

Oferta instytucji finansowych jest mocno zróżnicowana. Banki zazwyczaj oferują różne rodzaje produktów. Są to przykładowo: konta osobiste, konta oszczędnościowe, pożyczki, kredyty, karty kredytowe, ubezpieczenia. Wiele banków posiada w swoim portfolio szeroką gamę rozwiązań, w różnych kategoriach produktowych.

Warto jednak wiedzieć, że banki często specjalizują się w wybranej kategorii. Przykłady? Z aplikacji mobilnej PKO korzysta ponad 5 milionów użytkowników, a bank sam siebie nazywa firmą technologiczną z licencją bankową. Znany z rozwiązań mobilnych jest też mBank, który posługuje się hasłem "ikona mobilności".

Wybrane promocje

KONTO, BANK

PROMOCJA

LINK

Konto Direct w ING
Zyskaj do 160 zł
CitiKonto
Zyskaj do 150 zł
eKonto w mBanku
Zyskaj do 150 zł
Konto Jakie Chcę Santander
Zyskaj do 300 zł
Konto dla Ciebie CA
Zyskaj do 200 zł

Konto osobiste w ING oraz Millennium, to flagowe produkty banków, które łączą wiele cech, jak możliwość uniknięcia opłat, dostęp do darmowych bankomatów, najwyższa jakość bankowości elektronicznej.

A co z darmowymi kontami bankowymi? Warto sprawdzić ofertę Getin Banku i BNP Paribas. W tym drugim przypadku, nie tylko w prosty sposób unikniesz opłat, ale też możesz sporo zyskać w promocji.

Jesteś przedsiębiorcą? Zobacz co oferuje Alior Bank i Santander. Potrzebujesz karty kredytowej? Sprawdź, rozwiązania od Citi Handlowy, w portfolio którego znajdziesz wielokrotnie nagradzaną kartę Citi Simplicity.

Możliwości jest sporo.

Jednak jak się za chwilę przekonasz - wybór wcale nie musi być trudny.

Najpierw zdefiniuj, czego potrzebujesz

Na ofertę banków warto spojrzeć pod kątem własnych potrzeb. Bank X oferuje dobre konto osobiste, ale już jak chodzi o inny produkt, warto sprawdzić rozwiązania Banku Y. Szukając odpowiedzi na pytania takie jak: jaki bank jest najlepszy? Jaki bank polecacie? warto zacząć od określenia swojego zapotrzebowania. Dopiero później szukać najlepszej oferty z wybranej kategorii.

Przygotowałem dla Ciebie 1 - 2 rekomendacje produktów w zależności od oferty, jakiej szukasz. Przyjrzyj się tym propozycji i znajdź odpowiedź na pytanie: który bank jest najlepszy.

Z listy poniżej wybierz kategorię, która jest dla Ciebie najważniejsza i dopasuj bank do siebie!

Konto osobiste

Darmowe konto

Bankowość mobilna

Konto firmowe

Konto dla Studenta

Karta kredytowa

Nagrody i wyróżnienia w konkursach branżowych

W pierwszej części tego wpisu przedstawiłem Ci topowe propozycje banków w wybranych kategoriach. Co jednak, jeśli preferujesz korzystać z produktów i usług świadczonych tylko przez jedną instytucje, bez względu na kategorię rozwiązania? Inaczej: co jeśli chcesz posiadać np. konto osobiste, kartę kredytową i pożyczkę tylko w jednym banku?

W Polsce dość często spotyka się, że produkty takie jak konto bankowe, często posiadamy w kilku bankach. Promocje bankowe zachęcają klientów do testowania różnych rozwiązań i nie ma w tym nic złego. Są jednak różne przyczyny, dlaczego w określonych przypadkach wolimy korzystać z usług tylko jednego banku.

I taka sytuacja często dzieje się w naturalny sposób. Zakładamy konto osobiste, przyzwyczajamy się do współpracy z wybraną instytucją. Jeśli dodatkowo oferta jest korzystna, to nawet nie myślimy o zmianie banku.

Co jednak w przypadku, gdy z jakichś względów nie jesteśmy usatysfakcjonowani usługami naszego banku? Pomóc w decyzji mogą różnego rodzaju konkursy branżowe, które eksponują najmocniejsze strony instytucji biorących w nich udział.

Banki lubią pochwalić się różnego rodzaju wyróżnieniami i nagrodami na podstronie "O nas", "O banku" itp. Sprawdź, jakie nagrody branżowe otrzymuje bank. Nagroda może być przyznana w dopasowaniu do wybranej cechy, np.: za jakość obsługi klienta, atrakcyjne produkty kredytowe, bankowość mobilną lub ogólnie, za cały obszar działalności.

Warto sprawdzić również aktualne rankingi produktów, dostępne na naszej stronie. Sprawdź, który bank wypada najlepiej w aktualnej edycji rankingów.

Wskazówka: zacznij od konta osobistego

Jeśli nadal się wahasz i nie wiesz jaki bank wybrać, zacznij od przetestowania konta osobistego. Taki produkt, w kontekście wyboru banku, posiada wiele zalet.

Przede wszystkim zapoznasz się lepiej z ofertą banku. W aplikacji mobilnej zyskasz dostęp do przydatnych rozwiązań w zakresie twojego rachunku, ale możesz też sprawdzić aktualną ofertę banku.

Dodatkowo, prowadzenie konta często jest warunkowo darmowe. To znaczy, że korzystając z tego produktu nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. Warunkowe opłaty - jeśli występują - są niewielkie i zwykle nie przekraczają kilku lub kilkunastu złotych w miesiącu.

Jest więc to bezpieczny wariant, aby sprawdzić i lepiej zapoznać się z usługami banku. Najlepsze konto dla siebie, możesz odszukać na naszej stronie.

Udostępnij ten wpis:

chevron-down-circlechevron-right-circle