ranking kont - logo serwisu

Najlepszy Bank? Oto 9 interesujących propozycji

Szukasz banku, który oferuje najkorzystniejsze rozwiązania? Sprawdź najciekawsze propozycje dziewięciu wybranych instytucji. Przekonaj się, czy znajdziesz coś dla siebie!
jaki bank jest najlepszy?
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
 • Szukając odpowiedzi na pytanie jaki bank jest najlepszy, dobrze sprecyzować swoje wymagania.
 • Poszczególne instytucje posiadają konkurencyjną ofertę w różnych kategoriach produktowych.
 • Zapoznaj się z ofertą 9 banków w kategoriach takich jak np. konta osobiste, darmowe konto czy bankowość mobilna.

Jaki bank najlepszy? Kryteria wyboru najlepszych instytucji

Oferta instytucji finansowych jest mocno zróżnicowana. Banki zazwyczaj oferują różne rodzaje produktów jak: konta osobiste, konta oszczędnościowe, pożyczki, kredyty, karty kredytowe, ubezpieczenia. Wiele banków posiada w swoim portfolio szeroką gamę rozwiązań, w różnych kategoriach produktowych.

Warto jednak wiedzieć, że wybrane banki mogą oferować konkurencyjne rozwiązania w określonych kategoriach.

Przykłady?

ikona nagłówka

Najlepsza bankowość mobilna

Aplikacja bankowa w ostatnich latach stała się jednym z najważniejszych atrybutów konta bankowego. I tak:

 • Z aplikacji mobilnej PKO korzysta ponad 7 milionów użytkowników, a bank sam siebie nazywa firmą technologiczną z licencją bankową.
 • Znany z rozwiązań mobilnych jest też mBank, który posługuje się hasłem "ikona mobilności".
 • Aplikacja PeoPay Banku Pekao bardzo dobrze rozwinęła się na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy, co znajduje odzwierciedlenie w wysokich ocenach od samych użytkowników.
ikona nagłówka

Uniwersalne konto bankowe

Osoby, które nie mają ściśle sprecyzowanych oczekiwań, często szukają uniwersalnych rozwiązań:

 • Konto osobiste w ING oraz Millennium to flagowe produkty banków, które łączą wiele cech, jak możliwość uniknięcia opłat, dostęp do darmowych bankomatów, najwyższa jakość bankowości elektronicznej.
 • Wspomniane wcześniej konta osobiste od PKO BP, mBanku oraz Banku Pekao także świetnie sprawdzą się w przypadku osób, które szukają uniwersalnych rozwiązań.
ikona nagłówka

Darmowe rachunki bankowe

A co z darmowymi kontami bankowymi?

 • Warto sprawdzić ofertę banku Citi Handlowy, który oferuje bezwarunkowo darmowe CitiKonto z premią na start.
 • Bezwarunkowo darmowy ror - Nest Konto - to znak firmowy  Nest Banku.
 • Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas oraz Konto Przekorzystne w Pekao oferują proste warunki uniknięcia opłat oraz dostęp do wielu korzyści.
ikona nagłówka

Inne kategorie produktów bankowych

Jesteś przedsiębiorcą? Zobacz, co oferuje Alior Bank i Santander oraz Bank Pekao. Potrzebujesz karty kredytowej? Sprawdź, rozwiązania od Citi Handlowy, w którego portfolio znajdziesz wielokrotnie nagradzaną kartę Citi Simplicity.

Możliwości jest sporo.

Jednak jak się za chwilę przekonasz - wybór wcale nie musi być trudny.

Jaki bank wybrać? Najpierw zdefiniuj czego potrzebujesz

Na ofertę banków warto spojrzeć pod kątem własnych potrzeb. Bank X oferuje dobre konto osobiste, ale już jak chodzi o inny produkt, warto sprawdzić rozwiązania Banku Y. Szukając odpowiedzi na pytania takie jak "jaki bank jest najlepszy?" "jakie konto bankowe wybrać?", na początku warto określić swoje potrzeby. Dopiero później szukać najlepszej oferty z wybranej kategorii.

Przygotowaliśmy rekomendacje produktów w zależności od oferty, jakiej szukasz. Przyjrzyj się tym propozycji i znajdź odpowiedź na pytanie: który bank jest najlepszy. Dla ciebie.

Kliknij bloczek poniżej, aby z listy poniżej wybrać odpowiednią kategorię.

Konto osobiste

logo banku Peako

Uniwersalny rachunek, proste warunki uniknięcia opłat, wysoko oceniana aplikacja mobilna oraz premia na start: to oferta Banku Pekao. Bankomaty Pekao oraz dwie pierwsze wypłaty z bankomatów w kraju są darmowe, jeśli spełniasz warunki aktywności.

Aktualnie jest dostępna promocja, w której zyskasz nawet 250 zł premii.

Szukasz uniwersalnego konta? Sprawdź ofertę Pekao!

logo ING Banku

Konto osobiste Direct to uniwersalne konto bankowe, które cechy najlepszych rachunków bankowych. Masz możliwość uniknięcia wszystkich opłat przy prostym do spełnienia warunku aktywności oraz dostęp do darmowych bankomatów ING i Planet Cash.

Klienci ING mogą korzystać z nagradzanej aplikacji Moje ING mobile. Apka jest prosta w obsłudze, a jednocześnie daje dostęp do wielu przydatnych rozwiązań.

logo Millennium Banku

Konto Millennium 360 daje pełną gamę możliwości ("360 stopni możliwości"). Jest warunkowo darmowe i oferuje dostęp do aplikacji Millennium Banku, z możliwością personalizacji rozwiązań, co znacznie poprawia komfort z konta bankowego.

Darmowe konto

logo Citi Handlowy

Jeśli potrzeba uniknięcia opłat, to dla ciebie najważniejsza cecha konta bankowego, sprawdź, co do zaoferowania ma bank Citi Handlowy. CitiKonto jest bezwarunkowo darmowym rachunkiem. Dodatkowo możesz dokonać 4 wypłat w miesiącu z wszystkich bankomatów w Polsce, bez dodatkowych opłat

logo BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie to warunkowo darmowy rachunek. Ofertę BNP Paribas wyróżnia fakt, że użytkownicy tego rachunku mogą dokonać wyboru jednej z trzech kart płatniczych. W najtańszym wariancie - "Karta Otwarta na Dzisiaj", jedynej warunkowej opłaty, unikniesz, dokonując min. 3 transakcji kartą w miesiącu. Wypłaty z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash są darmowe.

Bankowość mobilna

logo mBanku

mBank od dawna posługuje się hasłem "ikona mobilności", a ich aplikacja mobilna była wielokrotnie nagradzana, zarówno przez branżowych ekspertów, jak i przez samych klientów. Użytkownicy konta w mBanku zyskają dostęp do jednej z najlepszych aplikacji bankowych w kraju.

logo PKO BP

IKO jest jedną z najpopularniejszych aplikacji bankowych w kraju. Korzysta z niej ponad 7 milionów klientów. To również jedna z najlepiej ocenionych aplikacji w App Store, w kategorii "Finanse". Z aplikacji mogą korzystać użytkownicy rachunków w ofercie PKO Banku Polskiego.

Konto firmowe

logo Alior Banku

Alior Bank posługuje się hasłem "Bank Przedsiębiorczości". To dlatego, że ważnym aspektem jego działalności, są rozwiązania skierowane dla przedsiębiorców. Warto bliżej zapoznać się z ofertą dla firm: iKonto Biznes oraz Rachunek 4x4.

logo Santander Banku

W kontekście prowadzonej działalności gospodarczej warto przyjrzeć się ofercie Santander Bank Polska S.A. Konto Firmowe Godne Polecenia, jest dobrą ofertą na start. W promocji rachunek jest bezwarunkowo darmowy, a osoby otwierające to konto mogą zyskać atrakcyjną premię na start.

Konto dla Studenta

logo Banku Peako

Konto Przekorzystne dla Młodych - do 26 roku życia - jest bezwarunkowo darmowe. Rachunek możesz otworzyć nie posiadając statusu studenta - wystarczy, że spełniasz kryterium wieku. Masz też szansę otrzymać premię na start.

Karta kredytowa

logo Citi Handlowy

Citi Simplicity jest jedną najlepszych kart, wielokrotnie nagradzanych w konkursach branżowych. Korzystanie z karty jest warunkowo darmowe, a dodatkowo nowi klienci mogą zyskać nawet kilkaset złotych w promocji.

Najlepszy bank to taki, który jest nagradzany w konkursach branżowych

Na początku mogłeś poznać topowe propozycje banków w wybranych kategoriach produktowych.

Co jeśli preferujesz korzystać z produktów i usług świadczonych tylko przez jedną instytucje, bez względu na kategorię rozwiązania? Inaczej mówiąc: chcesz posiadać np. konto osobiste, kartę kredytową i pożyczkę tylko w jednym banku?

Choćby ze względu na promocje bankowe wiele osób posiada konta w róznych bankach. Jednak w określonych przypadkach wolimy korzystać z usług tylko jednego banku.

Co jednak w przypadku, gdy z jakichś względów nie jesteśmy usatysfakcjonowani usługami naszego banku? Pomóc w decyzji mogą różnego rodzaju konkursy branżowe, które eksponują najmocniejsze strony instytucji biorących w nich udział.

Banki lubią pochwalić się różnego rodzaju wyróżnieniami i nagrodami na podstronie "O nas", "O banku" itp. Sprawdź, jakie nagrody branżowe otrzymuje bank. Nagroda może być przyznana w dopasowaniu do wybranej cechy, np.: za jakość obsługi klienta, bankowość mobilną lub ogólnie, za cały obszar działalności.

Warto sprawdzić również aktualne rankingi produktów, dostępne na naszej stronie. Sprawdź, który bank wypada najlepiej w aktualnej edycji rankingów.

Szukasz najlepszego banku? Zacznij od konta osobistego

Jeśli nadal się wahasz i nie wiesz jaki bank wybrać, zacznij od przetestowania konta osobistego.

Przede wszystkim zapoznasz się lepiej z ofertą banku. W aplikacji mobilnej zyskasz dostęp do przydatnych rozwiązań w zakresie twojego rachunku i możesz też sprawdzić aktualną ofertę banku.

Co więcej, prowadzenie konta często jest warunkowo darmowe, a na start możesz zyskać premię. Korzystając z konta osobistego, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów przy spełnieniu określonych warunków aktywności. 

Jest więc to bezpieczny wariant, aby sprawdzić i lepiej zapoznać się z usługami banku. Najlepsze konto dla siebie, możesz odszukać na naszej stronie.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Łukasz Scheibinger - autor w serwisie Rankingkont
Łukasz Scheibinger
Jestem założycielem serwisu Rankingkont.pl. Ukończyłem SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywałem przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE oraz USA.
Dalsza lektura:
Drewniany model domu i rozmyta rodzina w tyle symbolizują oszczędzanie na mieszkanie

Konto mieszkaniowe. Czym jest i czy warto zniego skorzystać?

PRZECZYTAJ → 
chargeback - obrazek

Chargeback – co to jest i jak działa?

PRZECZYTAJ → 
karta zbliżeniowa - artykuł

Karta zbliżeniowa - jak działa? Czy jest bezpieczna?

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka