ranking kont - logo serwisu

ING Konto dla firm Direct - analiza oferty

Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim, to rozwiązanie dla wymagających przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z pełnej gamy możliwości, jakie daje konto bankowe dla firm. ING Bank w tym przypadku zapewnia jakość usług ponad standard.
Konto Direct dla Firm w ING Banku Śląskim - analiza oferty

Konto Direct dla Firmy - co masz za darmo

Spełniam warunkiNie spełniam warunków

Przeanalizowaliśmy Konto Direct dla Firmy

Konto Direct dla Firm w ING Banku Śląskim - analiza oferty

Konto Firmowe ING, jest to warunkowo darmowy rachunek dla osób, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. To, że konto firmowe Direct jest warunkowo darmowe, znaczy, że możesz korzystać z niego bez żadnych opłat (za darmo), ale w tym celu musisz spełnić określony warunek aktywności.

Warto jednak zaznaczyć, ze brak opłat - choć istotny - nie jest jednak najważniejszą cechą konta Direct dla firmy. Na pierwszy plan wysuwają się dodatkowe korzyści, dla użytkowników tego rachunku.

Przedsiębiorcy - podobnie jak klienci indywidualni, korzystający z oferty banku ING, mogą korzystać z szeregu udogodnień, które wychodzą poza standard. Należą do nich:

 • fakturowanie i księgowość, tworzące połączony z bankowością system;
 • innowacyjne płatności online dla sklepów internetowych "imoje"
 • bankowość Moje ING w wersji dla firm.

To niektóre z udogodnień, jakie ING Bank Śląski udostępnia dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się wybrać Konto Direct dla Firm.

Jak chodzi o dostęp do środków na koncie, to poza wspominaną aplikacją mobilną, przedsiębiorcy korzystający z rachunku, mają możliwość dokonywania płatności Google Pay, Apple Pay oraz BLIK. Można też skorzystać z wirtualnej karty Mastercard w telefonie, która służy do płacenia zbliżeniowo.

Osoby preferujące standardowe metody płatności, mogą skorzystać z karty MasterCard Business zbliżeniowa, Visa Business zbliżeniowa, a także karty MasterCard Business w Euro. Warto zwrócić uwagę na specjalny rodzaj karty "Karta przedpłacona dla firm Mastecard", która służy do opłacania zakupów standardowych oraz przez internet, ale tylko w ramach określonego, przedpłaconego, budżetu.

W tej analizie oferty, przyjrzę się bliżej najważniejszym kosztom związanym z prowadzeniem rachunku oraz jak ich uniknąć. Sprawdzę cechy, jakie wyróżniają Konto firmowe Direct oraz jakie są wady tego rachunku.

Konto Firmowe w ING - najważniejsze cechy rachunku

Warunkowo darmowe konto

Spełnij warunki i korzystaj z rachunku bez opłat.

Wygodny dostęp do pieniędzy

Różne rodzaje kart do konta, aplikacja Moje ING dla firmy, płatności telefonem.

Finansowanie dla firmy

Zawnioskuj o dodatkowe pieniądze na rozwój biznesu i korzystaj z dodatkowych środków przy minimum formalności.

Fakturowanie i księgowość

Obsługuj faktury i rozliczaj się w systemie płatniczym, połączonym z bankowością internetową.

Innowacyjne usługi

iMoje - płatności online dla sklepów internetowych z opóźnieniem.

Promocje do konta firmowego

Sprawdź aktualną ofertę promocyjną (Księgowość ING 3 miesiąca za 1 zł, Terminal za 0 zł, sklep internetowy od 0 zł)

Konto Direct dla Firmy - ogólnie o rachunku

Choć w przypadku Konta Direct dla Firmy, na pierwszy plan wysuwają się usługi powiązane z kontem, to jednak wciąż bardzo istotne pozostają opłaty. Najważniejsze z nich, to:

 • Prowadzenie konta : 0 / 19 zł
 • Karta do konta 0 / 7 zł
 • Przelew internetowy w systemie bankowości internetowej: 0 / 1,2 zł
 • Wypłaty gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash oraz w ramach usługi Cashback: 0 zł
 • Wypłata gotówki z bankomatów innych sieci w kraju: 5 zł

W kwestii warunków uniknięcia opłat, kluczowe jest zrozumienie różnicy między aktywnym, a nieaktywnym klientem Banku.

Aktywny klient, to osoba, która w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonała przelew do ZUS lub US albo przelała na ING konto firmowe łącznie min. 2000 zł (nie są wliczane przelewy własne, między kontami w jednym banku).

To właśnie spełnienie opisanego warunku aktywności, decyduje czy Bank pobierze opłatę za prowadzenie rachunku i przelewy internetowe. Jeśli warunki zostaną spełnione - za prowadzenie konta i realizację przelewów online, nic nie zapłacisz.

W przypadku karty, w miesiącu kalendarzowym należy dokonać płatności na kwotę przynajmniej 300 zł. Inaczej, Bank naliczy warunkową opłatę wysokości 7 zł. Z kolei jak chodzi o bankomaty, tutaj nie ma reguł zwalniających z opłat. Bankomaty własne banku ING i sieci Planet Cash są darmowe; bankomaty pozostałych sieci - płatne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat opłat, zajrzyj do poniższej tabeli.

opłaty - ikona

Wybrane opłaty

Konto, przelewy

 • 0 / 19 zł - prowadzenie rachunku
 • 0,5 zł - polecenie zapłaty (wykonanie transakcji)
 • 0 zł - zlecenie stałe: złożenie i odwołanie przez internet
 • 1 zł - zlecenie stałe: wykonanie transakcji
 • 0 zł / 1,2 zł - krajowe przelewy w PLN przez internet
 • 10 zł - przelew natychmiastowy Express Elixir lub BlueCash przez internet

Opłaty za prowadzenie rachunku i przelewy krajowe w PLN przez internet, unikniesz gdy wykonasz przelew do ZUS lub US albo zasilisz konto na kwotę min. 2000 zł (wpływy zewnętrzne) i dokonasz płatności kartą na kwotę min. 300 zł/mies.

Karta płatnicza i bankomaty

 • 0 zł - wydanie karty debetowej
 • 0 / 7 zł - miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł - wypłaty w bankomatach ING i PlanetCash - bezwarunkowy brak opłat
 • 5 zł - wypłaty z innych bankomatów niż ING i PlanetCash w kraju
 • 0 zł - wypłata gotówki w ramach usługi Cash Back
 • 3 % kwoty wypłaty - wypłata gotówki w bankomatach za granicą

Opłaty za obsługę karty debetowej unikniesz, gdy w miesiącu dokonasz płatności kartą, na kwotę min. 300 zł.

Inne

 • 0 zł - otwarcie rachunku płatniczego
 • 0 zł - przelew SEPA zlecony w bankowości elektronicznej
 • 30 zł - przelew w PLN przez system SORBNET 

Rozwiązania dla przedsiębiorców w ING Banku Śląskim

ING Bank, w swojej ofercie posiada jedne z najlepszych na rynku rachunków dla klientów indywidualnych - Konto osobiste Direct i wariant dla osób do 26 roku życia: Konto dla młodych Mobi. Jak na tym tle wypada oferta dla osób, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą? Czy przedsiębiorcy mogą również liczyć na konkurencyjne rozwiązania?

W tej części przyjrzę się usługom dedykowanym dla firm, do jakich dostęp uzyskamy w ING Banku Śląskim, gdy zdecydujemy się na konto firmowe Direct.

Fakturowanie i księgowość

Moduł ING księgowość, to rozwiązanie połączone z bankowością internetową, które pozwala na prowadzenie księgowości w swojej firmie. Możesz samodzielnie rozliczać się, masz też dostęp do zarządzania kadrami i płacami - w systemie zarejestrujesz do 20 pracowników.

W aplikacji ING Office, wystawisz fakturę na telefonie i od razu wyślesz ją do kontrahenta na maila.

A ile to kosztuje? Koszty wynoszą od 30 zł za miesiąc, z dostępem do wszystkich funkcji systemu. W ramach oferty promocyjnej, można przetestować moduł w cenie do 1 zł miesięcznie, przez 3 miesiące.

Rozwiązanie sprawdzi się w przypadku małych i mikro przedsiębiorców. Również na dalszym etapie rozwoju firmy, nie powinno być problemów z tym, aby korzystać z systemu.

Konto walutowe i kantor

Konto walutowe dla firmy, to rachunek dostępny w walutach EUR, USD i GBP, z powiązanym kantorem online, czynnym 24 godziny na dobę.

Rachunek możesz wykorzystywać do płacenia za granicą, także za zakupy w internecie. Do konta firmowego walutowego w Euro, możesz zamówić kartę Mastercard Business.

Walutę wymienisz w kantorze online, w dowolnym momencie, a przelew zrealizujesz z aplikacji Moje ING.

Oferta konta walutowego i kantoru dla firm, jest przeznaczona dla przedsiębiorców, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą oraz wspólnot mieszkaniowych. Koszt prowadzenia rachunku walutowego, wynosi 19 zł miesięcznie, a karta do konta w EUR, obciążona jest kosztem jednorazowym, wysokości 5 zł. Tych opłat nie można jednak uniknąć.

Innowacyjne płatności online dla sklepów internetowych "imoje"

Prowadzisz działalność w internecie, taką jak sklep internetowy? ING Bank Śląski wspiera innowacyjne rozwiązania. Należą do nich "imoje" - system płatności online dla sklepów internetowych.

iMoje, jest dostępne dla popularnych platform e-commerce, jak Magento, WooCommerce, OpenCart, PrestaShop oraz na platformach sklepowych, takich jak Shoper, Shoplo, cStore i wiele innych.

Usługą, która wyróżnia platformę imoje, jest opcja "Kup teraz i zapłać za 21 dni". Klient ma więcej czasu na zapłatę - aż 21 dni, a Ty nie czekasz na pieniądze. Takie rozwiązanie może zwiększyć konwersję w Twoim sklepie, bo prowadzi do mniejszej ilości porzuconych koszyków.

Ułatwiony dostęp do pieniędzy

Jeśli już o innowacyjności mowa, plusem rachunku dla firmy w ING Banku, jest łatwy dostęp do środków na koncie. Brzmi banalnie? W rzeczywistości za tym punktem kryje się wiele udogodnień.

 1. Po pierwsze, jest to aplikacja Moje ING dla firmy. Konto w ING Banku Śląskim, daje dostęp do jednej z najlepszych aplikacji mobilnych na rynku. W wersji dla przedsiębiorców, możesz korzystać z wszystkich zalet apki Moje ING, a dodatkowo korzystać z usług, zintegrowanych z bankowością, która została zaprojektowana dla przedsiębiorców. Należą do nich wspomniane płatności iMoje czy księgowość dla firm. Sprawy urzędowe, załatwisz przez internet, korzystając z Profilu Zaufanego. Dodatkowo, jeśli posiadasz konto osobiste w ING, możesz korzystać ze swoich rachunków w ramach jednej apki.

 2. Konto firmowe w ING Banku Śląskim, daje dostęp do szerokiej gamy płatności mobilnych. Zapłacisz z wykorzystaniem Google Pay, Apple Pay oraz przy uzyciu kodu BLIK. Możesz też zamówić wirtualną kartę do konta Mastercard.

 3. Bank oferuje zróżnicowane możliwości, jak chodzi o karty do konta i karty przedpłacone. Standardowo możesz skorzystać z kart MasterCard Business zbliżeniowa i Visa Business Zbliżeniowa. Jest też do wyboru karta przedpłacona dla firm Matercard, a użytkownicy rachunku firmowego, będą mogli skorzystać z karty MasterCard Business w walucie Euro.

 4. Kolejną cechą działającą na korzyść rachunku, są możliwości finansowania. Należą do nich: pożyczka, linia kredytowa lub karta kredytowa dla firm. Możesz też skorzystać z opcji finansowania faktur i leasingu. Wszystko, przy minimum formalności.

Niestandardowa oferta promocyjna

Klienci banków w Polsce, zdążyli przyzwyczaić się do tego, że otwierając nowy rachunek, mogą odnieść korzyść, związaną z udziałem w promocji.

Nie inaczej jest w przypadku rachunku dla firmy w ING Banku. Bank zastosował jednak inną strategię. Zamiast nagradzać użytkowników określoną kwotą pieniędzy (np. 200 czy 500 zł), przedsiębiorcy decydujący się otworzyć konto firmowe w ING Banku, mogą skorzystać z oferty, która ułatwi im rozpoczęcie nowej działalności.

Teraz dostępna jest nie jedna, a kilka promocji, w których:

 • księgowy od ING przez 6 miesięcy za 0 zł,
 • możesz wypróbować ING Księgowość, przez 3 miesiące za 1 zł,
 • możesz skorzystać z terminala dla firmy za 0 zł, przez okres 14 miesięcy,
 • możesz założyć sklep internetowy przez pierwsze 3 miesiące bez opłat.

To ciekawe podejście, które może ułatwić wiele spraw osobom, planującym założenie firmy lub znajdującym się na początku rozwoju własnej działalności gospodarczej.

Konto Direct dla firmy - opinia i podsumowanie

Oferta ING Direct dla firm, to kompleksowa usługa, która daje dostęp do wszystkich możliwości, na jakie liczą użytkownicy konta firmowego, a ponadto inne, dodatkowe korzyści.

Po stronie plusów rachunku, znajdują się przede wszystkim usługi, usprawniające codzienne korzystanie z konta i prowadzenie firmy. Trzeba zwrócić uwagę na takie rozwiązania jak:

 • fakturowanie i księgowość
 • konto walutowe z kantorem
 • płatności "imoje".
 • prosty dostęp do środków na koncie, jaki zapewnia aplikacja mobilna Moje ING i szeroka gama kart, dołączonych do rachunku
 • możliwości finansowania przy minimum formalności.

Konto firmowe ING oferuje również ciekawe, niestandardowe podejście do tematu promocji bankowych. Zamiast zwyczajnego rozwiązania, gdzie za określoną aktywność użytkownik otrzymuje premię, bank wynagradza użytkowników w sposób inny, niż zwyczajnie. Promocje polegają na udostępnieniu możliwości skorzystania z płatnych usług, za darmo lub za złotówkę. Są to usługi związane z księgowością, terminal płatniczy na korzystnych warunkach i zniżki na ofertę sklepu internetowego.

Po stronie minusów, zaliczyć należy opłaty, jakie użytkownik rachunku Konto Direct dla Firmy poniesie, w przypadku kiedy nie zostaną spełnione warunki. Dla przypomnienia:

 • Miesięczna opłata za prowadzenie konta to 0 lub 19 zł, a unikniemy jej w sytuacji zrealizowania przelewu do ZUS lub US lub zapewnienia wpływów zewnętrznych, na kwotę min. 2000 zł w miesiącu.
 • Koszt przelewu internetowego wynosi 0 lub 1,2 zł, a warunek uniknięcia opłaty, jest taki sam, jak w przypadku opłaty za prowadzenie rachunku.
 • Za kartę do konta zapłacimy 0 lub 7 zł, w przypadku gdy suma transakcji wynosi min. 300 zł.

Możemy również korzystać z darmowych bankomatów ING i Planet Cash. Za wypłatę z pozostałych zapłacimy 5 zł, jednak w tym przypadku nie obowiązują żadne warunki, które pozwalałyby uniknąć tej opłaty.

ING Bank, gdy chodzi o ofertę dla przedsiębiorców, udostępnia kompleksowe rozwiązania, które dają sporo możliwości dla użytkowników rachunku. Stąd też, konto dla firmy w ING Banku Śląskim sprawdzi się doskonale w przypadku wymagających klientów, którzy szukają wysokiej jakości usług i chcą skorzystać z rozwiązań powiązanych z kontem bankowym.

Należy jednak uważać na warunkowe opłaty. Decydując się na wybór tego rachunku, upewnij się że spełnisz warunek pozwalający na uniknięcie kosztów, związanych z prowadzeniem konta.

Przeanalizowaliśmy też podobne konta:

PKO BP Konto Firmowe - recenzja rachunku dla firm

Konto firmowe w PKO BP to warunkowo darmowy rachunek firmowy. Oferta najlepiej sprawdzi się w przypadku przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. PKO Bank Polski udostępnia także pakiet korzyści dla firm oraz możliwość zarządzania rachunkiem w aplikacji IKO.

Konto Mój Biznes w Banku Millennium - recenzja rachunku

Konto Mój Biznes to oferta skrojona dla potrzeb jednoosobowej działalności gospodarczej. Niskie koszty, zwolnienie z najważniejszych opłat przez okres 2 lat, dostęp do spersonalizowanej bankowości mobilnej i premia na start - to najważniejsze cechy tego rachunku.

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Banku - analiza oferty

Konto Firmowe Godne Polecenia od Santander Banku, to rachunek, który zapewnia dostęp do szerokiej gamy usług dodatkowych, powiązanych z kontem. Teraz w promocji zyskasz nawet 3000 zł premii oraz bezterminowe zwolnienie z opłat!

Konto Przekorzystne Biznes - Konto Firmowe od Pekao SA

Konto Przekorzystne Biznes, to rachunek, który zapewnia dobrą ofertę dla nowych klientów - przez pierwszy rok z konta można korzystać bez opłat, a dodatkowo do zyskania masz nawet 2000 zł premii. Użytkownicy rachunku mogą również skorzystać z bezpłatnego terminala płatniczego i kont pomocniczych w 19 walutach obcych bez kosztów.

iKonto Biznes w Alior Banku - analiza i opinia

iKonto Biznes sprawdzi się w przypadku osób, które szukają taniego konta dla firm. Jednak niskie koszty nie są jedynym plusem tego rachunku. Osoby, które potrzebują kompleksowego wsparcia rozwoju własnej firmy, mogą wybrać ofertę Alior Banku, który w swojej ofercie posiada wiele przydatnych rozwiązań dla biznesu. Mowa o usługach dostępnych w ramach konta firmowego, jak również produktach towarzyszących (np. kredyty).
cloud-syncstarfile-addselectthumbs-uparrow-rightquestion-circle