ranking kont - logo serwisu

Bezpłatne konta oszczędnościowe: jak wybrać najlepiej oprocentowany rachunek?

Myślisz o założeniu bezpłatnego konta oszczędnościowego przez internet? Dowiedz się, jakie są najważniejsze cechy takiego konta i poznaj wyróżnione oferty rachunków z dobrym oprocentowaniem. Wybierz najlepsze konto oszczędnościowe online!
bezpłatne konto oszczędnościowe - obrazek artykułu
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
  • Za otwarcie konta oszczędnościowego przez internet nie poniesiesz opłat, jednak bank może naliczyć prowizje np. za przelewy z rachunku oszczędnościowego.
  • Konto oszczędnościowe online otworzysz z rachunkiem osobistym lub bez. W wariancie z kontem osobistym, możesz liczyć na dodatkowe korzyści w postaci premii na start.
  • Sprawdź polecane oferty kont oszczędnościowych i zobacz ile możesz zyskać.

Bezpłatne konto oszczędnościowe przez internet - to już standard

Planujesz założyć rachunek oszczędnościowy online, za który nie będziesz musiał ponosić opłat? Nie będzie z tym problemu, ponieważ darmowe konto oszczędnościowe, to dzisiaj standard.

ikona prezentująca podpowiedź

Darmowe Konto Oszczędnościowe

Otwarcie rachunku oszczędnościowego przez internet, ani prowadzenie konta, nie wiąże się z koniecznością ponoszenia żadnych opłat. Z konta możesz korzystać za 0 zł, bezwarunkowo. Inaczej mówiąc - nie musisz spełniać żadnych warunków aktywności, żeby uniknąć kosztów związanych z kontem.

Zanim wybierzesz rachunek, warto upewnić się czy będzie on bezpłatny. Zawsze mogą zdarzyć się odstępstwa od tej reguły, jest jednak jest to raczej mało prawdopodobne, ponieważ brak opłat za prowadzenie rachunku oszczędnościowego jest pewnego rodzaju rynkowym standardem.

ikona nagłówka

Bank może naliczyć warunkowe opłaty

Rachunek oszczędnościowy, to elastyczny sposób na pomnażanie kapitału. Dostęp do środków zgromadzonych na koncie możesz uzyskać praktycznie w każdej chwili, a wybranie gotówki z konta w dowolnym momencie, nie wiąże się z karami umownymi ani utratą zgromadzonych odsetek.

Bank może jednak naliczyć prowizje. Często spotykanym kosztem, który należy uwzględnić, jest opłata za wypłatę pieniędzy z konta oszczędnościowego.

obrazek przedstawiający monety, symbolizujący opłaty związane z korzystaniem z konta oszczędnościowego
Za określone operacje na rachunku oszczędnościowym, bank może naliczyć opłaty.

Częsta praktyką jest to, że pierwsza operacja wypłaty z rachunku oszczędnościowego w miesiącu jest darmowa, ale już druga (i każda kolejna) wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat.

Pierwszy przelew gotówki w miesiącu będzie więc darmowy, ale już drugi i każdy kolejny zostanie obciążony jednorazową opłatą (np. w kwocie 9 złotych od przelewu).

Konto oszczędnościowe przez internet: z kontem osobistym czy bez?

Interesuje cię dobre darmowe konto oszczędnościowe internetowe?

Zanim dokonasz wyboru oferty, zdecyduj czy takie konto chcesz otworzyć z rachunkiem osobistym czy osobno (a więc bez ROR).

Obecnie często bardziej opłacalnym wariantem jest założenie rachunku oszczędnościowego razem z ROR. Często nowi klienci mogą liczyć na podwyższone oprocentowanie lub premię za założenie konta. Taka promocja jest jednak zazwyczaj dostępna wyłącznie w wariancie z kontem osobistym. 

ikona ramki

Korzyści dla osób otwierających konto oszczędnościowe z ror:

  • wyższe oprocentowanie rachunku w promocji dla nowych klientów.
  • premia na start dla aktywnych użytkowników.

Te argumenty sprawiają, że w otwarcie rachunku oszczędnościowego razem z ROR, jest zdecydowanie opłacalnym - choć nie jedynym - dostępnym wariantem.

A na jakie oferty warto zwrócić uwagę?

Darmowe konto oszczędnościowe przez internet - wybrane oferty

Oto kilka polecanych kont oszczędnościowych:

logo Banku Pekao

Konto Przekorzystne w Pekao

Bank Pekao oferuje oferuje ciekawą promocje konta osobistego. W ramach oferty klienci mogą skorzystać także z konta oszczędnościowego z wyższym oprocentowaniem na start.

Oferta Banku to:

Premia: 250 zł
logo Santander Banku

Konto Max Oszczędnościowe

Ciekawą ofertę oszczędnościową znajdziesz w Santander Banku. W ramach oferty specjalnej otrzymasz:

  • 8% na Koncie Oszczędnościowym,
  • Dla kwoty do 100 000 zł,

Propozycja powinna zaintersować aktywnych użyktowników konta bankowego. Ci, w promocji mogą zyskać 300 zł premii w gotówce oraz voucher o wartości 1000 zł do wykorzystania na zakupy w popularnych sieciach, jak Biedronka. Dodatkowe korzyści dostępne w ramach tej oferty to 7% na lokacie mobilnej i nawet 300 zł zwrotu za rachunki. Tutaj przeczytasz więcej o promocji Santander Banku.

Premia: 400 zł
ikona nagłówka

Konta oszczędnościowe do systematycznego oszczędzania

Coraz większą popularnością cieszą się rachunki do systematycznego oszczędzania.

Takie konto działa na podobnych zasadach, jak zwykłe konto oszczędnościowe, z tą jednak różnicą, że wpłaty na rachunek są dokonywane automatycznie.

Użykownik ustala wcześniej reguły (to np. zaokrąglenie transakcji opłacanej kartą do pełnej kwoty lub doliczenie procentowej wartości do zrealizowanej sprzedaży).

Podobnie jak w przypadku zwykłych kont oszczędnościowych, jest szansa na uzyskanie premii na start. A oto oferty, na które warto zwrócić uwagę:

logo Santander Banku

Konto Moje Cele

"Moje Cele" to system automatycznego oszczędzania od mBanku. Oprocentowanie konta wynosi 8% w przypadku kont otwieranych przez selfie oraz 7%, jeśli konto otwierasz innym sposobem.

Ponadto, w promocji eKonta osobistego można zyskać do 450 złotych premii.

Premia: 450 zł
ING - logo

Smart Saver

"Smart Saver" to rachunek do automatycznego oszczędzania w ofercie ING Banku Śląskiego. Promocyjne oprocentowanie rachunku wynosi 5% w skali roku dla kwot do 5000 zł. W promocji konta osobistego ING zyskasz d0 250 zł premii.

Premia: 250 zł
Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Łukasz Scheibinger - autor w serwisie Rankingkont
Łukasz Scheibinger
Jestem założycielem serwisu Rankingkont.pl. Ukończyłem SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywałem przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE oraz USA.
Dalsza lektura:
artykuł o systematycznym oszczędzaniu

Na czym polega systematyczne oszczędzanie?

PRZECZYTAJ → 
co to jest kapitalizacja odsetek?

Czym jest kapitalizacja odsetek i co warto o niej wiedzieć?

PRZECZYTAJ → 
jak obliczyć zysk z konta oszczędnościowego - obrazek artykułu

Jak obliczyć zysk z konta oszczędnościowego?

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka