Ranking Kont Bankowych - logo RankingKont.pl

Zobacz konto z najwyższą premią w Maju 2021

Bankomaty bez prowizji Revolut - limity wypłat bez opłat

Gdy decydujesz się wybrać Revoluta, otrzymasz możliwość korzystania z wielu usług bez opłat. To przede wszystkim darmowe konto i bezpłatna karta walutowa, z pomocą której możesz dokonywać płatności bez prowizji i wymieniać waluty po kursie międzybankowym. Również jak chodzi o bankomaty, to możesz z nich wypłacać pieniądze bez dodatkowych opłat. Obowiązują jednak pewne limity. Szczegóły poznasz czytając ten tekst.
kalendarz ikona
autor ikona
kategorie ikona
Opublikowano: 
23 grudnia 2020 
Autor: 
Łukasz Scheibinger
Kategoria: 
logo Revolut

Zalety

Niskie koszty - plany zaczynają się od 0 zł

Darmowa karta walutowa

Dostęp do bezpłatnych bankomatów w Polsce i na świecie

Wady

Brak BLIKA

Brak polskiego numeru konta

Zbyt innowacyjny, jeśli preferujesz standardowe rozwiązania

Przetestuj Revoluta
ikona popularne
Wybór naszych Gości
w bankomacie można wypłacać pieniądze bez opłat Revolutem

Możliwości Revoluta są bardzo złożone

W ostatnich dniach na stronie zostały opublikowane artykuły opisujące możliwości Revoluta. Brytyjski fintech pozwala skorzystać z szerokiej gamy rozwiązań. I choć karta wielowalutowa to Ich znak rozpoznawczy, to firma udostępnia znacznie więcej korzyści.

Można więc założyć darmowe konto, które daje dostęp do praktycznych rozwiązań. Są wśród nich planer budżetu, sejfy osobiste Vault usprawniające realizację celów oszczędnościowych, możliwość zakupu kryptowalut czy Revolut Trading.

Konto Revolut pozwala skorzystać z tych rozwiązań, bez dodatkowych opłat. A jak wygląda kwestia wypłat z bankomatów?

Będąc użytkownikiem Revoluta możemy również dokonywać wypłat gotówki bez prowizji. Obowiązują jednak pewne limity. I jest to rozwiązane całkiem inaczej, niż w tradycyjnych bankach. Szczegóły poznasz w dalszej części tego tekstu.

Wyróżniona oferta

Jak wypłacić gotówkę z bankomatów korzystając z Karty Revolut?

Wypłata z bankomatów, z wykorzystaniem Revoluta, w praktyce niczym się nie różni od wypłaty pieniędzy, jakiej dokonujemy kartą dołączoną do konta bankowego. Informacje na temat dokonywania wypłat, możesz znaleźć w poradniku: Jak wypłacić pieniądze z bankomatu?

Pieniądze Revolutem wypłacimy wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa lub Mastercard. Nie trzeba więc nikogo uświadamiać, że takie bankomaty są ogólnie bardzo dobrze dostępne. Bo czy spotkaliśmy się kiedyś z sytuacją, gdy nie można było wypłacić pieniędzy z bankomatu ze względu na to, że nie jest akceptowana nasza karta? Choć nie mogę dotrzeć do takich danych, to przynajmniej jak chodzi o Polskę, pokrycie urządzeń akceptujących wypłatę kartami tych wydawców, wynosi prawdopodobnie 100%.

Dodatkowo w aplikacji Revolut jest dostępna mapa bankomatów, dzięki czemu z łatwością możemy znaleźć urządzenie, pozwalające na dokonanie wypłaty. To przydatne rozwiązanie, szczególnie w podróży.

Jak funkcjonują limity wypłat z bankomatów Revolut?

Jeśli chodzi limity z wypłat z bankomatów, to warto wiedzieć, że Revolut ustala kwotowe limity wypłat.

To znaczy, że wypłata gotówki w bankomatach jest darmowa, ale do pewnej kwoty pieniędzy. Wysokość limitu zależy od planu, z jakiego korzystamy.

Nie jest to standardowe rozwiązanie - klienci korzystający z usług tradycyjny banków w Polsce przyzwyczaili się, że bankomaty mogą być:

 • bezwarunkowo darmowe - wszystkie w kraju lub wybranych sieci
 • darmowe po spełnieniu określonego warunku (np. dokonaniu 1 płatności kartą w miesiącu i zapewnieniu wpływów w kwocie 1000 zł w miesiącu)
 • płatne (np. 5 zł za pojedynczą wypłatę lub 2% prowizji od kwoty transakcji).

Niektóre banki wprowadzają kombinacje, np. kilka wypłat w jest darmowych, a kolejne płatne albo: bankomaty są bezpłatne, gdy wybieramy określoną kwotę pieniędzy (np. +100 zł).

Tymczasem Revolut proponuje zupełnie inne rozwiązanie. Wypłata do określonej kwoty - np. 800 zł w miesiącu rozliczeniowym jest darmowa, a wypłaty powyżej tej kwoty będą się wiązać z koniecznością zapłacenia prowizji.

Revolut Bankomaty - co należy wiedzieć o limitach i jak uniknąć prowizji

Kiedy mówimy o limitach wypłat z bankomatów Revolut, należy wiedzieć, że istnieją dwa warianty limitów. Są to:

 • limit dzienny - ile maksymalnie można wybrać gotówki w ciągu jednego dnia (nie jest to bezpośrednio związane z kosztami)
 • limit miesięczny - ile maksymalnie można wybrać bez opłat w ciągu jednego miesiąca - uwaga, w tym przypadku chodzi o miesiąc rozliczeniowy, a nie kalendarzowy!

Limit dzienny

Limit dzienny określa, ile możemy wypłacić z bankomatu w ciągu jednego dnia (24h). Jest wprowadzone ograniczenie na poziomie 3 000 funtów, co jest równowartością kwoty około 15 000 zł. Podobne limity obowiązują w tradycyjnych bankach.

Limit miesięczny

Najważniejszy jest jednak limit miesięczny, bo określa on kwotę, jaką można wybrać w danym miesiącu z bankomatu bez prowizji. Limit wypłat miesięczny jest różny dla każdego z planów i wynosi on:

 • 800 zł - dla planu Standard
 • 800 zł - dla planu Plus
 • 1600 zł - dla planu Premium
 • 3000 zł - dla planu Metal

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat planów Revoluta, odsyłam do ich strony. W tym miejscu najważniejsza może okazać się informacja, że limit wypłat w darmowym planie wynosi 800 zł.

Kolejna ważna kwestia, to że jest tutaj mowa o miesiącu rozliczeniowym, a nie o miesiącu kalendarzowym. Dlaczego jest to tak ważne? Bo gdy Twój miesiąc rozliczeniowy zaczyna się 15 dnia miesiąca, to limity będą naliczane właśnie od 15 dnia miesiąca, a nie "standardowo", od pierwszego do ostatniego dnia.

Prowizja po przekroczeniu limitu

Co, gdy przekroczysz miesięczny limit wypłat? Wówczas zostanie pobrana prowizja wysokości 2% od wypłacanej kwoty.

Mowa tutaj o prowizji, jaka pobiera Revolut. Należy też wiedzieć, że prowizja może być pobrana przez operatora bankomatu, niezależnie od kwoty wypłaty. Jak jej uniknąć?

Wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą

bankomat Revolut: prowizje - jak uniknąć

O ile w Polsce prowizja pobierana przez operatora bankomatu nie jest często spotykaną sytuacją, a przynajmniej jak chodzi o największych dostawców czyli bankomaty Euronetu, Planet Cash, PKO BP i innych banków taka prowizja nie jest pobierana, tak w przypadku wypłat zagranicznych, należy uważać na tego rodzaju opłaty, które mogą zwiększyć koszty transakcji (tzw. surcharge lub checkout fee).

Przed dokonaniem wypłaty z bankomatów za granicą, dobrze upewnić się czy prowizja operatora bankomatu zostanie naliczona. Informacja o dodatkowej opłacie zwykle zostanie wyświetlona na ekranie bankomatu przed dokonaniem transakcji, z prośbą o potwierdzenie lub anulowanie transakcji.

Jeżeli taka prowizja wystąpi - sprawdź ile będzie wynosić? Czy na pewno opłaca się ponieść dodatkowe koszty? Może w pobliżu znajduje się inne urządzenie, pozwalające uniknąć takiej prowizji. Sprawdź na mapie w aplikacji Revolut!

Poniżej kilka wskazówek innych wskazówek, które zaczerpnąłem ze strony Revoluta:

 • jeśli podczas korzystania z bankomatu będzie wymagane wybranie konta "credit" (kredytowego), "checking" (rozliczeniowego) lub "savings" (oszczędnościowego), to należy wskazać konto "rozliczeniowe" lub "oszczędnościowe".
 • jesli pojawi się pytanie czy zakończyć transakcje z przeliczeniem - "with conversion" czy bez przeliczenia "without conversion", należy wybrać opcję bez przeliczenia. Zawsze należy wybierać opcje obciążenia w walucie kraju, w którym się znajdujesz, w innym przypadku dostawca może zaoferować własny kurs wymiany walut, znacznie wyższy niż kurs międzybankowy, a przecież niske koszty przewalutowania to jedna z największych zalet Revoluta. Znaczy to, że jeśli jesteś w kraju gdzie walutą jest Euro (np. Włochy), to należy dokonywać wypłat właśnie w tej walucie. Unikniesz wtedy dodatkowych kosztów. (źródło)

Podsumowanie, czyli kilka przydatnych informacji na koniec

Choć płatność kartą za granicą, po kursie międzybankowym jest cechą wyróżniającą Revoluta, to usługa posiada również wiele innych zalet. Darmowe konto daje dostęp do wielu rozwiązań. Ogólnie jednym z największych plusów Revoluta jest to, że można z niego korzystać bez opłat.

Również jak chodzi o bankomaty, to możemy z nich korzystać bez prowizji. Obowiązują jednak limity kwotowe. W darmowym planie to 800 zł w miesiącu (w miesiącu rozliczeniowym, NIE kalendarzowym). Limity rosną wraz z wyborem bardziej zaawansowanego planu, nawet do 3000 zł w miesiącu.

W ramach tych limitów możemy też dokonywać wypłat bez opłat za granicą. Tutaj jednak należy uważać na opłaty, które mogą zostać naliczone przez operatora bankomatu oraz pamiętać o tym, aby dokonać wypłatę w lokalnej walucie.

Po przekroczeniu limitu przypisanego do naszego planu, Revolut pobierze prowizję wysokości 2% od wartości transakcji przy każdej wypłacie powyżej limitu.

Warto zwrócić uwagę, że są to rozwiązania, które różnią się od tych oferowanych w standardowym banku. Szczególnie jest to:

 • miesięczny kwotowy limit wypłat,
 • sposób naliczania limitu - w miesięcznym okresie rozliczeniowym.

Będąc za granicą uważaj na dodatkowe opłaty, które mogą być naliczane przez operatora bankomatu, niezależnie od Revoluta. Tych opłat również można uniknąć.

Udostępnij ten wpis:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
crosschevron-down-circlechevron-right-circle