ranking kont - logo serwisu

Bankomaty bez prowizji Revolut - limity wypłat bez opłat

Gdy decydujesz się wybrać Revoluta, otrzymasz możliwość korzystania z wielu usług bez opłat. To przede wszystkim darmowe konto i bezpłatna karta walutowa, z pomocą której możesz dokonywać płatności bez prowizji i wymieniać waluty po kursie międzybankowym. Również jak chodzi o bankomaty, to możesz z nich wypłacać pieniądze bez dodatkowych opłat. Obowiązują jednak pewne limity. Szczegóły poznasz czytając ten tekst.
w bankomacie można wypłacać pieniądze bez opłat Revolutem
ikona - podsumowanie
Najważniejsze Informacje:
 • Pieniądze Revolutem wypłacisz w urządzeniach, które akceptują karty Visa lub Mastercard, czyli praktycznie we wszystkich bankomatach.
 • Występują limity darmowych wypłat bankomatów bez prowizji - od 800 zł miesięcznie w bezpłatnym planie do 3000 zł dla najdroższego planu Metal.
 • Pamietaj, że niezależnie od Revoluta, operator bankomatu może naliczyć prowizję za transakcje.

Ostatnia aktualizacja: 4 listopada 2021

Wiele możliwości Revoluta

W ostatnich dniach na stronie zostały opublikowane artykuły opisujące możliwości Revoluta. Brytyjski fintech pozwala skorzystać z szerokiej gamy rozwiązań. I choć karta wielowalutowa to Ich znak rozpoznawczy, to firma udostępnia znacznie więcej korzyści.

Można więc założyć darmowe konto, które daje dostęp do praktycznych rozwiązań. Są wśród nich planer budżetu, sejfy osobiste Vault usprawniające realizację celów oszczędnościowych, możliwość zakupu kryptowalut czy Revolut Trading.

Konto Revolut pozwala skorzystać z tych rozwiązań, bez dodatkowych opłat. A jak wygląda kwestia wypłat z bankomatów?

Będąc użytkownikiem Revoluta możemy również dokonywać wypłat gotówki bez prowizji. Obowiązują jednak pewne limity. I jest to rozwiązane całkiem inaczej, niż w tradycyjnych bankach. Podobne rozwiązanie oferuje nowy, cyfrowy Aion Bank, gdzie również obowiązują podobne limity wypłat lub inny fintech z Wielkiej Brytanii - Curve.

Jak wypłacić gotówkę z bankomatów korzystając z Karty Revolut?

Wypłata z bankomatów, z wykorzystaniem karty Revolut, w praktyce niczym się nie różni od wypłaty pieniędzy, jakiej dokonujemy kartą dołączoną do konta bankowego. Informacje na temat dokonywania wypłat, możesz znaleźć w poradniku: Jak wypłacić pieniądze z bankomatu?

Pieniądze Revolutem wypłacimy wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa lub Mastercard. 

Dodatkowo w aplikacji Revolut jest dostępna mapa bankomatów, dzięki czemu z łatwością możemy znaleźć urządzenie, pozwalające na dokonanie wypłaty. To przydatne rozwiązanie, szczególnie w podróży.

Jak funkcjonują limity wypłat z bankomatów Revolut?

Jeśli chodzi limity z wypłat z bankomatów, to warto wiedzieć, że Revolut ustala kwotowe limity wypłat.

To znaczy, że wypłata gotówki w bankomatach jest darmowa, ale do pewnej kwoty pieniędzy. Wysokość limitu zależy od planu, z jakiego korzystamy. Wyjątkiem jest plan Standard, gdzie obowiązuje pięć darmowych wypłat z bankomatów.

Wciąż nie jest to standardowe rozwiązanie - klienci korzystający z usług tradycyjny banków w Polsce przyzwyczaili się, że bankomaty mogą być:

 • bezwarunkowo darmowe - wszystkie w kraju lub wybranych sieci
 • darmowe po spełnieniu określonego warunku (np. dokonaniu 1 płatności kartą w miesiącu i zapewnieniu wpływów w kwocie 1000 zł w miesiącu)
 • płatne (np. 5 zł za pojedynczą wypłatę lub 2% prowizji od kwoty transakcji).

Niektóre banki wprowadzają kombinacje, np. kilka wypłat w jest darmowych, a kolejne płatne albo: bankomaty są bezpłatne, gdy wybieramy określoną kwotę pieniędzy (np. +100 zł).

Tymczasem Revolut proponuje zupełnie inne rozwiązanie. Wypłata do określonej kwoty - np. 800 zł w miesiącu rozliczeniowym jest darmowa, a wypłaty powyżej tej kwoty będą się wiązać z koniecznością zapłacenia prowizji, z niewielkim wyjątkiem dla bezpłatnego planu Standard, gdzie obowiązuje limit pięciu darmowych wypłat.

więcej informacji - ikona

Wskazówka

Pamiętaj, że oprócz prowizji naliczanej przez Revolut, również operator bankomatu może naliczyć prowizję (niezależną od limitów ustalonych przez Revolut). To czy taka prowizja występuje i jaka będzie jej wysokość, zależy od operatora bankomatu.

Revolut Bankomaty - co należy wiedzieć o limitach i jak uniknąć prowizji

Kiedy mówimy o limitach wypłat z bankomatów Revolut, należy wiedzieć, że istnieją dwa warianty limitów. Są to:

 • limit dzienny - ile maksymalnie można wybrać gotówki w ciągu jednego dnia (nie jest to bezpośrednio związane z kosztami)
 • limit miesięczny - ile maksymalnie można wybrać bez opłat w ciągu jednego miesiąca - uwaga, w tym przypadku chodzi o miesiąc rozliczeniowy, a nie kalendarzowy!

Limit dzienny

Limit dzienny określa, ile możemy wypłacić z bankomatu w ciągu jednego dnia (24h). Jest wprowadzone ograniczenie na poziomie 3 000 funtów, co jest równowartością kwoty około 15 000 zł. Podobne limity obowiązują w tradycyjnych bankach.

Limit miesięczny

Najważniejszy jest jednak limit miesięczny, bo określa on kwotę, jaką można wybrać w danym miesiącu z bankomatu bez prowizji. Limit wypłat miesięczny jest różny dla każdego z planów i wynosi on:

 • 800 zł - dla planu Standard lub pięć wypłat
 • 800 zł - dla planu Plus
 • 1600 zł - dla planu Premium
 • 3000 zł - dla planu Metal

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat planów Revoluta, odsyłam do ich strony. W tym miejscu najważniejsza może okazać się informacja, że limit wypłat w darmowym planie wynosi 800 zł lub pięć wypłat (w zależności tego co zostanie osiągnięte szybciej).

Kolejna ważna kwestia, to że jest tutaj mowa o miesiącu rozliczeniowym, a nie o miesiącu kalendarzowym. Dlaczego jest to tak ważne? Bo gdy Twój miesiąc rozliczeniowy zaczyna się 15 dnia miesiąca, to limity będą naliczane właśnie od 15 dnia miesiąca, a nie "standardowo", od pierwszego do ostatniego dnia.

Prowizja po przekroczeniu limitu

Co, gdy przekroczysz miesięczny limit wypłat? Wówczas zostanie pobrana prowizja wysokości 2% od wypłacanej kwoty.

Mowa tutaj o prowizji, jaka pobiera Revolut. Należy też wiedzieć, że prowizja może być pobrana przez operatora bankomatu, niezależnie od kwoty wypłaty. Jak jej uniknąć?

Wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą

bankomat Revolut: prowizje - jak uniknąć
Jakie są koszty wypłaty z wykorzystaniem karty Revolut za granicą?

Szczególnie w przypadku wypłat zagranicznych, należy uważać na tego opłaty, które mogą zwiększyć koszty transakcji (tzw. surcharge lub checkout fee).

Przed dokonaniem wypłaty z bankomatów za granicą, dobrze upewnić się czy prowizja operatora bankomatu zostanie naliczona. Informacja o dodatkowej opłacie zwykle zostanie wyświetlona na ekranie bankomatu przed dokonaniem transakcji, z prośbą o potwierdzenie lub anulowanie transakcji.

Jeżeli taka prowizja wystąpi - sprawdź ile będzie wynosić? Czy na pewno opłaca się ponieść dodatkowe koszty? Może w pobliżu znajduje się inne urządzenie, pozwalające uniknąć takiej prowizji. Sprawdź na mapie w aplikacji Revolut!

Poniżej kilka wskazówek innych wskazówek, które zaczerpnąłem ze strony Revoluta:

 • jeśli podczas korzystania z bankomatu będzie wymagane wybranie konta "credit" (kredytowego), "checking" (rozliczeniowego) lub "savings" (oszczędnościowego), to należy wskazać konto "rozliczeniowe" lub "oszczędnościowe".
 • jesli pojawi się pytanie czy zakończyć transakcje z przeliczeniem - "with conversion" czy bez przeliczenia "without conversion", należy wybrać opcję bez przeliczenia. Zawsze należy wybierać opcje obciążenia w walucie kraju, w którym się znajdujesz, w innym przypadku dostawca może zaoferować własny kurs wymiany walut, znacznie wyższy niż kurs międzybankowy, a przecież niske koszty przewalutowania to jedna z największych zalet Revoluta. Znaczy to, że jeśli jesteś w kraju gdzie walutą jest Euro (np. Włochy), to należy dokonywać wypłat właśnie w tej walucie. Unikniesz wtedy dodatkowych kosztów. (źródło)

Podsumowanie, czyli kilka przydatnych informacji na koniec

Choć płatność kartą za granicą, po kursie międzybankowym jest cechą wyróżniającą Revoluta, to usługa posiada również wiele innych zalet. Darmowe konto daje dostęp do wielu rozwiązań. Ogólnie jednym z największych plusów Revoluta jest to, że można z niego korzystać bez opłat.

Również jak chodzi o bankomaty, to możemy z nich korzystać bez prowizji. Obowiązują jednak limity kwotowe. W darmowym planie to 800 zł w miesiącu (w miesiącu rozliczeniowym, NIE kalendarzowym) lub pięć wypłat - w zależności co zostanie osiągnięte wcześniej. Limity rosną wraz z wyborem bardziej zaawansowanego planu, nawet do 3000 zł w miesiącu.

Pamiętaj jednak o opłacie, którą może naliczyć operator bankomatu.

W ramach ustalonych limitów, możesz też dokonywać wypłat bez opłat za granicą. Tutaj również należy uważać na opłaty, które mogą zostać naliczone przez operatora bankomatu oraz pamiętać o tym, aby dokonać wypłatę w lokalnej walucie.

Po przekroczeniu limitu przypisanego do naszego planu, Revolut pobierze prowizję wysokości 2% od wartości transakcji przy każdej wypłacie powyżej limitu.

Warto zwrócić uwagę, że są to rozwiązania, które różnią się od tych oferowanych w standardowym banku. Szczególnie jest to:

 • miesięczny kwotowy limit wypłat,
 • sposób naliczania limitu - w miesięcznym okresie rozliczeniowym.

Uważaj na dodatkowe opłaty, które mogą być naliczane przez operatora bankomatu, niezależnie od Revoluta, szczególnie gdy przebywasz za granicą. Tych opłat również można uniknąć.

Ocena Artykulu

Czy ten artykuł był pomocny?


O temacie opowiedział:
Łukasz Scheibinger - autor w serwisie Rankingkont
Łukasz Scheibinger
Jestem założycielem serwisu Rankingkont.pl. Ukończyłem SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywałem przy pracy z projektami cyfrowymi w Polsce, UE oraz USA.
Dalsza lektura:
darmowe przelewy zagraniczne: obrazek artykułu

Czy darmowe przelewy zagraniczne są możliwe?

PRZECZYTAJ → 
konto bankowe dla seniora - obrazek artykułu

Konto bankowe dla seniora: jakie wybrać?

PRZECZYTAJ → 

Co to jest indywidualne konto emerytalne?

PRZECZYTAJ → 
Wyszukiwarka