ranking kont - logo serwisu
ikona kalendarza - obrazek
16/09/2021

Jak działa i co oferuje aplikacja mobilna mBanku?

aplikacja mobilna mBanku - obrazek artykułu
Z badań serwisu PRNews.pl wynika, że na koniec ubiegłego roku z bankowości elektronicznej korzystało 19,6 miliona obywateli, a niemal dwukrotnie więcej miało podpisaną umowę o korzystanie z kanałów zdalnych. Jedno z najbardziej znanych rozwiązań do bankowości mobilnej oferuje mBank. Czy rzeczywiście aplikacja mBanku jest przyjazna dla odbiorcy?
spis treści ikona

Tutaj dowiesz się...

Widzisz tutaj nieaktualną informację? Zobacz, co zrobić!

Staramy się przygotowywać wartościowe materiały, ale względu na zmieniającą się ofertę nie możemy zagwarantować, że treści będą zawsze aktualne. Widzisz nieaktualną informację? Daj znać! popraw@wordpress-810317-2779302.cloudwaysapps.com

Jak zainstalować aplikację na telefon mBank?

Mobilną aplikację mBank pobierzesz ze sklepu Google Play, Huawei App Gallery lub App Store. Sama instalacja oprogramowania jest intuicyjna i przebiega automatycznie.

Aby połączyć aplikację mobilną ze swoim kontem, musisz przejść przez proces autoryzacji. W tym celu podaj:

  • numer PESEL albo numer i serię paszportu,
  • nazwisko panieńskie matki.

Nie musisz podawać tych danych, jeśli używasz aplikacji desktopowej.

Następnie mBank wysyła krótką wiadomość tekstową z kodem, który należy wpisać na wirtualnej klawiaturze. Ostatnim etapem zabezpieczeń jest podanie hasła do serwisu oraz dwóch środkowych kolumn cyfr z aktywnej karty płatniczej.

To kilkuetapowe parowanie aplikacji jest niezbędne, aby mogła ona wygenerować kod PIN. W ten sposób w przyszłości będziesz mógł logować się do swojego konta bez konieczności każdorazowego wpisywania loginu i hasła. Do platformy zalogujesz się również poprzez:

  • odcisk palca / touch ID,
  • skan twarzy / face ID,
  • skan tęczówki.
cyberbezpieczeństwo ikona

Uwaga na oszustów!

Zawsze pobieraj oprogramowanie do mobilnej bankowości z certyfikowanych serwisów. Jeżeli masz wątpliwości, czy ściągnąłeś właściwą aplikację, najlepiej potwierdź to u pracowników banku, zanim ją uruchomisz. W internecie łatwo paść ofiarą oszustwa.

Czy da się korzystać z aplikacji mBank bez logowania?

Software mBanku został zaprojektowany na tyle sprytnie, że do niektórych funkcji masz dostęp bez logowania. Są to najprostsze moduły takie jak:

  • saldo karty i rachunku,
  • Blik (transakcje do kwoty 50 zł nie wymagają potwierdzenia),
  • mapa sieci bankomatów, wpłatomatów, placówek banku i mOkazji.

Nie martw się, jeżeli Twój telefon wpadnie w ręce niepowołanej osoby. Bez pełnego dostępu do konta nie będzie ona mogła narobić zbyt wielu szkód.

Polecamy

ikona - promocje

Najlepsze konta bankowe znajdziesz na stronie: Ranking Kont Osobistych

Jakie funkcje znajdziesz w aplikacji mobilnej mBanku?

Z poziomu aplikacji mBank po zalogowaniu masz dostęp do niemal wszystkich operacji bankowych. Do najpopularniejszych należą:

  • zlecenie przelewu – zwykłego, ekspresowego, a także do ZUS i US,
  • obsługa Blika i przelewów na telefon,
  • zastrzeżenie karty i zmiana PIN-u,
  • sprawdzenie historii transakcji,
  • możliwość skorzystania z oferty banku (np. otwarcie lokaty).

Oczywiście nie jest to pełna funkcjonalność aplikacji. Do ciekawych rozwiązań należą m.in. Cele oszczędzania.

To nowy sposób odkładania kapitału. Wystarczy kilka kliknięć i możesz nazwać swój cel (np. wymarzony urlop albo nowa konsola do gier), określić termin jego realizacji, a nawet zaprogramować dla niego przelew cykliczny lub włączyć usługę autooszczędzania.

Aplikacja nie narzuca finansowego wymiaru celu, więc możesz wytyczyć sobie zarówno małe (np. zaoszczędzenie 3 tysięcy złotych w 3 lata), jak też naprawdę duże kamienie milowe (np. 200 tysięcy na mieszkanie w rok).

Funkcją, która może Cię zainteresować, są również mOkazje. To program lojalnościowy, w którym uczestniczą firmy współpracujące z mBankiem. Korzystając z mOkazji, możesz liczyć na zwrot części wydatków. Znajdziesz tam powszechnie znane i lubiane marki takie jak Smyk czy TaniaKsiążka. Sprawdzaj mOkazje regularnie, ponieważ często pojawiają się tam nowe rabaty.

Z poziomu aplikacji mobilnej mBank masz dostęp do swojego portfela kart kredytowych (nie tylko z mBanku), doładowań telefonu oraz potwierdzeń przelewów internetowych. Domyślnie konto osobiste w mBanku ma ustalony dzienny limit transakcji i przelewów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zmienił te wartości.

artykuł na temat aplikacji mbanku - obrazek

Aplikacja mBanku daje dostęp do wielu praktycznych rozwiązań.

Nowości w aplikacji mBank na telefon

Aplikacja mobilna mBank nieustannie się rozwija, prezentując coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Jedną z ciekawszych funkcji jest wykorzystanie biometrii w celu logowania się do aplikacji.

Jeżeli z niej skorzystasz, nie będziesz musiał już wpisywać PIN-u. Wystarczy, że kamera w smartfonie rozpozna rozłożenie charakterystycznych punktów Twojej twarzy lub wzór siatkówki oka.

Z myślą o najmłodszych użytkownikach, bank przygotował uproszczoną wersję aplikacji mobilnej – mBank Junior. Twoje dziecko będzie mogło w łatwy sposób nauczyć się podstaw internetowej bankowości, sprawdzi stan konta i ostatnie wydatki. Dzięki interaktywnej grze, latorośli łatwiej będzie utrwalić zdobytą wiedzę, a Ty upewnisz się, że zdobywa ona wiedzę z wartościowego źródła.

Aplikacja ułatwi Ci też zarządzanie inwestycjami. Teraz możesz już sprawdzić wartość portfela, osiągnięty zysk i listę funduszy.

Korzystając z aplikacji mobilnej mBank, możesz uruchomić proces reklamacyjny (w tym reklamacji transakcji na karcie). Jeżeli Twoje wydatki się nie zgadzają, niezbędny proces zgłoszenia nieprawidłowości przeprowadzisz on-line.

Aplikacja mBank na telefon została też wzbogacona o rozliczanie przelewem Blik wielu osób jednocześnie. Kiedy skorzystasz z takiego rozwiązania?

Z pewnością znasz sytuacje, kiedy robicie razem zakupy, ale „jakoś tak wyszło”, że to Ty zapłaciłeś za wszystkich. A może organizujesz w pracy składkę na prezent dla kolegi? Teraz nie musisz przypominać się każdemu z osobna. Wystarczy, że wyślesz jedną prośbę o przelew na numer telefonu Blik do wszystkich i gotowe!

Wystarczy, że dodasz znajomych z listy, określisz kwotę (dla każdego odbiorcy wiadomości możesz podać inną wartość) i nadasz operacji tytuł. Resztą zajmie się system.

Czy aplikacja mBank na telefon jest bezpieczna?

Korzystając z oprogramowania mBanku, możesz liczyć na kilkustopniową weryfikację danych. Wstępna ocena bezpieczeństwa dokonywana jest przez serwis, z którego pobierasz program (np. Google Play). Kolejne zabezpieczenia to PIN lub blokada biometryczna. Jeżeli tylko nie udostępnisz niepowołanym osobom danych do logowania, będziesz mógł spać spokojnie.

Uważaj na płatności dokonywane z poziomu portfela wirtualnego (np. z wykorzystaniem smartwatcha). Traktuj PIN do zegarka tak samo, jak traktujesz PIN do karty płatniczej lub aplikacji mobilnej.

Popularność aplikacji mBank lokuje ją na czele stawki, jeżeli chodzi o software do bankowości mobilnej. Do jej zalet należy zdecydowanie zaliczyć bogatą funkcjonalność, kilkustopniowe zabezpieczenia oraz szybkie i – co do zasady – bezproblemowe działanie. Sam interfejs jest prosty, przejrzysty.

bankowość mobilna ikona

Test aplikacji mBanku już wkrótce

Niniejszy tekst opisuje jedynie główne funkcje oprogramowania. Wkrótce znajdziesz na naszej stronie szczegółowy test aplikacji mobilnej mBank.

Zawsze korzystaj z głową z bankowości mobilnej! Aplikacja na telefon mBank może Ci w tym pomóc!

Więcej artykułów i porad
O temacie opowiedział:
Maciej Szukała - autor w serwisie Rankingkont.pl
Maciej Szukała
Jestem copywriterem specjalizującym się w tworzeniu treści o tematyce prawniczej, biznesowej i ekonomicznej. Z wykształcenia jestem prawnikiem uprawnieniami radcy prawnego.
Dalsza lektura:
test aplikacji PeoPay banku Pekao

PeoPay - aplikacja Banku Pekao S.A. - test i opinia (01.2023)

PRZECZYTAJ PORADNIK → 
Test aplikacji mobilnej Moje ING

Moje ING mobile - test aplikacji (XI 2020)

PRZECZYTAJ PORADNIK → 
Aion Bank już w Polsce - obrazek artykułu

Aion Bank już w Polsce - najważniejsze informacje

PRZECZYTAJ PORADNIK → 
bubblechevron-downchevron-down-circle