Ranking Kont Bankowych - logo RankingKont.pl

Zobacz konto z najwyższą premią w Maju 2021

Aplikacja do kart lojalnościowych

Poradnik
Tutaj dowiesz się:
  • Podstawowe informacje na temat kart lojalnościowych.
  • Czym jest aplikacja do kart lojalnościowych?
  • Jak korzystać z aplikacji używając kart w sklepie?
  • Dlaczego warto korzystać z takiej aplikacji?
kalendarz ikona
Opublikowano: 1 sierpnia 2020 
autor ikona
zysk ikona
Uwaga, promocja!
Sprawdź, jak możesz skorzystać w promocji, którą dla Ciebie wybraliśmy.
POKAŻ PROMOCJE
zyskaj nawet 960 zł z kontem w Alior Banku
Rekordowa premia - zyskaj 960 zł
W tym nawet 240 zł zwrotu za płatności mobilne w rok
11 korzyści do wyboru - dwie pierwsze za darmo (np. darmowe bankomaty)
Warunkowo darmowe konto
Otwórz konto w 100% online, bez wychodzenia z domu
czy wiesz, że - ikona
W trzech zdaniach:
Bierzesz udział w programach lojalnościowych Twoich ulubionych marek, ale ilość kart, które musisz przechowywać w portfelu stanowi spory problem? Rozwiązaniem może okazać się aplikacja do kart lojalnościowych. Poznaj najważniejsze cechy takiej aplikacji.
aplikacja do kart lojalnościowych - obrazek

Aplikacja do kart lojalnościowych pozwala bezpiecznie przechowywać wszystkie karty lojalnościowe w jednym miejscu i zawsze mieć je pod ręką. Jedyne czego potrzebujesz to telefonu z wbudowanym aparatem i skanerem. Samo dodanie kart do aplikacji jest szybkie i banalnie proste. Co zyskasz? Przede wszystkim pusty portfel, w którym bez problemu znajdziesz to, co najważniejsze. Jedną z takich aplikacji jest Socard. Sprawdź, jak działa aplikacja do kart lojalnościowych i dlaczego warto ją mieć.

Karty lojalnościowe – jak i kiedy z nich korzystać?

Wiele marek proponuje swoim Klientom założenie karty lojalnościowej i dołączenie do programu lojalnościowego. Rozwiązanie to pełni funkcję motywacyjną do dokonywania zakupów właśnie w tej wybranej sieci, ale przede wszystkim ma na celu nic innego jak… zwiększenie lojalności klientów. Umożliwia bowiem zbieranie punktów w różnej formie, a po uzyskaniu odpowiedniego progu ich wymianę na:

  • nagrody rzeczowe,
  • kupony zniżkowe,
  • bony na zakupy,
  • darmową dostawę,
  • i podobne.

Programy lojalnościowe coraz częściej oferują nie tylko firmy handlowe, ale też banki. W takiej sytuacji, po połączeniu ich z programem lojalnościowym istnieje możliwość zbierania punktów, które następnie można wymienić na różne nagrody.

Aby jednak karty lojalnościowe przynosiły wspomniane korzyści – trzeba z nich aktywnie korzystać. Wydaje się to być oczywiste, jednak wiele osób zapomina, gdzie ma założone konta, kiedy może zrealizować kupon czy też jaką kartę powinni wykorzystać.

Można powiedzieć – nic dziwnego. Mając w portfelu kilkanaście kart lojalnościowych trudno znaleźć odpowiednią, albo też pamiętać, że dawno temu ktoś z niej korzystał. Może okazać się, że na karcie nie znajduje się wystarczająca ilość punktów umożliwiających odebranie nagrody, co skutkuje rozczarowaniem. Zdarzają się również sytuacje, że właściciel zapomina o istnieniu karty na długie miesiące, a później okazuje się, że program już nie istnieje, albo karta straciła termin ważności.

Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą aplikacje do kart lojalnościowych. Czym są, jak działają i jak je zainstalować?

programy lojalnościowe obraz

Aplikacja do kart lojalnościowych – czym jest?

aplikacja z promocją

Przykłady aplikacji do kart lojalnościowch

W tych aplikacjach możesz przetrzymywać i korzystać ze swoich kart lojalnościowych:

Aplikacja do kart to rozwiązanie stosowane w urządzeniach mobilnych, które pozwala przechowywać tradycyjne „plastikowe” karty klienta, w wersji online. Jedną z popularniejszych, jest aplikacja Stocard, którą można pobrać z Google Play lub App Store.  Taka aplikacja najczęściej ma już wbudowaną listę predefiniowanych kart, ale co ważne – umożliwia również ręczne wprowadzenie tych, które nie znajdują się na utworzonej liście.

Chcąc mieć wszystkie karty lojalnościowe pod ręką, wystarczy wprowadzić do aplikacji indywidualny numer identyfikacyjny. W zależności od modelu telefonu można zrobić to ręcznie, wpisując kolejne cyfry, bądź też wykorzystać skaner, żeby zeskanować cały ciąg znaków.

Podobnie działają aplikacje Google Pay czy Apple Wallet – ich instalacja jest prosta, a obsługa bardzo intuicyjna. Poza wspomnianą możliwością rejestracji kart lojalnościowych dają też dostęp do innych usług. Umożliwiają dokonywanie odpraw przed lotem, wchodzenie na seanse filmowe czy inne wydarzenia kulturalne oraz realizowanie kuponów rabatowych. Co zaskakujące – można je połączyć również z okresowymi biletami komunikacji miejskiej i tym samym ułatwić przejazdy autobusami czy pociągami. Natomiast ich podstawową funkcją jest dokonywanie zbliżeniowych płatności telefonem.

Jak korzystać z kart w sklepie?

Część użytkowników może obawiać się wystąpienia nieprawidłowości podczas korzystania z kart znajdujących się w aplikacji podczas zakupów. Zaznaczamy, że jest to bardzo proste. Poniżej wyjaśniamy krok po kroku, co należy zrobić!

Będąc już w sklepie, musisz uruchomić aplikację w smartfonie. Jeśli często korzystasz z kart lojalnościowych, warto ikonkę aplikacji umieścić na ekranie startowym – znacznie ułatwi i przyśpieszy to jej uruchomienie. Następnie wystarczy, że wybierzesz z listy kart tę, której w danej chwili potrzebujesz. Na ekranie urządzenia powinien wyświetlić się kod kreskowy z numerem i logo karty. Pora na jej użycie – wystarczy, że skierujesz ekran urządzenia w stronę sprzedawcy, by ten mógł zeskanować kod i wprowadzić go do systemu. Zakupy zrobione, punkty zostały dodane do Twojego konta – możesz zamknąć aplikację i ponownie użyć jej w dowolnym momencie.

ikona promocji 2

Może Cię też zainteresować

Jeśli korzystasz z aplikacji do kart lojalnościowych, to możesz zainteresować się również promocjami bankowymi, dzięki którym zyskasz premię za otwarcie konta!

Dlaczego warto używać aplikacji?

Korzystanie z aplikacji mobilnych do kart lojalnościowych niesie za sobą wiele zalet. Najważniejszą jest znacznie chudszy portfel, w którym nie muszą się znajdować wszystkie plastikowe wersje. One jedynie zwiększają jego rozmiary i utrudniają zmieszczenie się portfela w kieszeni. Użytkownicy aplikacji zwracają też uwagę, że mając telefon przy sobie, nie muszą się martwić, czy karta lojalnościowa jest w domu, czy też została zgubiona. Aplikacja zapewnia dostęp do karty Klienta w każdej chwili. Co więcej, mając je wszystkie w jednym miejscu, nie musisz dokładnie sprawdzać, którą kartę aktualnie należy zabrać ze sobą na zakupy. Dużo łatwiej też znaleźć właściwą, bez konieczności przeszukiwania całej zawartości portfela. Wszystko to skraca proces zakupów i czyni je przyjemniejszymi.

Aplikacje z kartami do sklepów pozwalają również zyskać dostęp do wielu informacji np. saldo punktów na koncie czy też aktualności marki, przez co dają stały dostęp do najlepszych promocji i profitów dla użytkowników programów lojalnościowych. Nie musisz więc co chwilę sprawdzać aktualnej oferty czy też dostępności kuponów promocyjnych. Z aplikacją taką jak Stocard, dostęp do wszystkich informacji na temat interesujących Cię marek znajdziesz w jednym miejscu.

Stocard jest aplikacją przeznaczoną do instalacji na urządzeniach z systemem iOS, Android oraz Microsoft. Użytkownicy doceniają również możliwość połączenia aplikacji ze smartwatchami. Tak szerokie możliwości wykorzystania sprawiają, że nie sposób nie korzystać z kart lojalnościowych, nie uzyskując nagród czy też nie oszczędzając pieniędzy.

Podsumowując – aplikacje mobilne do kart lojalnościowych to funkcjonalne rozwiązania, które cieszą się coraz większą popularnością. Stanowią nie tylko sposób na uporządkowanie zawartości portfela, ale też ułatwiają bieżące wykorzystywanie programów i uzyskiwanie korzyści. Oczywiście w „sklepach” znajdziesz szereg innych aplikacji, które umożliwią Ci zebranie wszystkich kart w jedno miejsce – możesz dowolnie wybierać, tak by znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Udostępnij ten wpis:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
pushpincrosschevron-down-circlechevron-right-circle