logo RankingKont.pl

Alior Bank

logo Alior Banku
Alior Bank, to bank uniwersalny, który został założony w 2008 roku. Bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest Grzegorz Olszewski.

Na tej stronie znajdziesz najważniejsze informacje na temat Banku. Dowiedz się więcej lub przejdź do strony Alior Banku i wybierz produkt dla siebie.
Informacje o Alior Banku
Poznaj najważniejsze informacje na temat Alior Banku, żeby poszerzyć swoją wiedzę.
Konta i Promocje Alior Banku
Poznaj ofertę Alior Banku. Zobacz najlepsze konta w portfolio banku i sprawdź dostępność promocji.
Dane: SWIFT/BIC, infolinia Alior Bank
Sprawdź kod SWIFT / BIC Alior Bank, numer infolinii banku i dowiedz się jakie są godziny sesji elixir.
Aplikacja Alior Mobile
Sprawdź informacje na temat aplikacji Alior Mobile, dla klientów Alior Banku.

Alior Bank - najważniejsze informacje

"Wyższa kultura. Bank nowości"
Alior Bank rozpoczął działalność w Polsce z końcem 2008 roku. Bank przez kilkanaście lat swojej działalności wprowadził szereg innowacji na rynek.

Początki działalności

Alior zaczął działalność operacyjną 17 listopada 2008 roku. Rok później prezes instytucji - Wojciech Sobieraj, został wyróżniony nagrodą "Gracz roku 2009" miesięcznika Forbes w kategorii finanse. Wyróżnienie otrzymał za osiągnięcia w budowaniu instytucji, która zaledwie w rok stała się uniwersalnym bankiem o ogólnopolskim zasięgu. Co ciekawe, już 3 miesiące od rozpoczęcia swojej działalności, bank otworzył swój 100 oddział.

Lata 2009 - 2014

Kolejne kamienie milowe przekroczenie liczby 100 000 klientów (2009) i osiągnięcie rentowności operacyjnej w 22 miesiącu działalności (2010). W roku 2011 Alior udostępnił bankowość mobilną dla swoich klientów.

W roku 2012 do Alior Banku dołącza milionowy klient, a Bank otrzymuje nagrodę "Złoty Bankier" w kategorii innowacja finansowa za usługę Rachunki bez opłat (udostępnienie możliwości opłacania rachunków bez dodatkowych kosztów). Również w roku 2012 na polskim rynku zadebiutował Alior Sync - pierwszy na świecie całkowicie wirtualny bank. Alior udostępnił Internetowy Proces Kredytowy - innowacyjną usługę pozwalającą uzyskanie kredytu całkowicie online. W 2012 roku (23 lipca) zadebiutował Kantor Walutowy Alior Banku.

2012 rok istotny był także ze względu na debiut Banku na GPW w Warszawie. Wartość oferty Alior Banku wyniosła 2,1 mld złotych.

Pod koniec roku 2013 T-Mobile Polska i Alior Bank zawarły strategiczny alians, w wyniku którego powstała nowa marka T-Mobile Usługi Bankowe (2014), która zastąpiła Alior Sync. T-Mobile Usługi Bankowe zaprzestały działalności w roku 2020.

W roku 2014, w ciągu 15 miesięcy od debiutu giełdowego, Bank znalazł się w indeksie WIG20. Rok później Alior Bank nabył 97,9% akcji Meritum Bank IBC.

2015 do dzisiaj

30 czerwca 2015 roku nastąpiła fuzja prawna Alior Banku i Meritum Banku - połączony bank zaczął działać pod nazwą prawną Alior Bank SA. W 2015 roku Powszechny Zakład Ubezpieczeń nabył 18,3 mln akcji Alior Banku, stanowiących 25% kapitału zakładowego Alior Banku.

W 2016 roku Alior Bank zawarł umowę z grupą GE Capital dotyczącą nabycia wydzielonej części banku BPH, a w ofercie dla przedsiębiorców pojawiło się aktualnie jedno z najlepszych kont firmowych na rynku - iKonto Biznes.

W 2017 roku bank ogłosił strategię "Cyfrowy Buntownik" na lata 2017-2020. Jednym z założeń było uproszczenie cyfrowej oferty produktów i usług. To właśnie w konsekwencji realizacji tej strategii, jeszcze w tym samym roku na rynku pojawiło się spersonalizowane Konto Jakże Osobiste, pozwalające użytkownikowi na samodzielny wybór korzyści do rachunku. Alior uruchomił też Bancovo - w pełni cyfrową platformę pośrednictwa finansowego i zgarnął prestiżowy tytuł "Banku Roku w Polsce" przyznawany przez brytyjski magazyn "The Banker".

Od 2019 roku, Alior Bank jako pierwszy bank w Polsce wykorzystuje blockchain publiczny. Bank udostępnił platformę z bankowymi dokumentami, których autentyczność można sprawdzić przy wykorzystaniu publicznej sieci blockchain - Etherum. W założeniu rozwiązanie może przynieść bankowi milionowe oszczędności.

W roku 2019 Płatności Fitbit Pay oraz Garmin Pay zostały udostępnione dla klientów Banku, a w roku 2020 Alior Bank wspólnie z BNP Paribas i PKO BP zainwestowały w polski fintech Autenti, finansując startup dostarczający usługę podpisów elektronicznych. To również okres, kiedy kolejne rekordy popularności bije BLIK, który w piątym roku swojej działalności miał na koncie już 353 mln transakcji o wartości 47 mld złotych (Alior Bank był gronie 6 banków uczestniczących w uruchomieniu systemu).

Alior Bank w liczbach

Dzisiaj Alior Bank posiada*:

 • 4,06 mln klientów detalicznych,
 • 247 tys. klientów biznesowych,
 • 484 tys. otwartych rachunków "Konto Jakże Osobiste",
 • 704 tys. użytkowników aplikacji mobilnych Alior Banku, którzy realizują 8,5 mln przelewów w aplikacji (kwartalnie).

Wyróżniającymi się produktami w portfolio banku są:

 • Konto Jakże Osobiste - innowacyjny rachunek osobisty z możliwością spersonalizowania usług dołączonych do konta.
 • Konto dla Młodych w Alior Banku - wariant dla osób poniżej 26 roku życia z prostymi do uniknięcia opłatami.
 • iKonto Biznes - topowa oferta rachunków bankowych dla przedsiębiorców.
 • Aplikacja Alior Mobile - stale rozwijana aplikacja mobilna Alior Banku.

* dane za 3 kwartał 2021

siedziba Alior Banku
Siedziba Alior Banku w Warszawie. Źródło: Wikimedia Commons

Alior - dane banku

Tutaj znajdziesz dane banku takie jak: dane rejestrowe, numer SWIFT / BIC Alior Banku, numer na infolinię oraz godziny sesji Elixir.

Infolinia Alior Banku

Numer na inflolinię Alior Banku to: +48 12 350 70 00 lub 19 502. 

Z bankiem możesz również skontaktować się umawiając wcześniej wizytę w oddziale przez stronę Booksy, korzystając z formularza kontaktowego na stronie (dla osób, które nie są klientami banku) lub korzystając z zakładki "Wiadomości" po zalogowaniu się na konto klienta w bankowości elektronicznej.

Na swojej stronie internetowej bank udostępnia również sekcję z często zadawanymi pytaniami oraz odpowiedzi na te pytania.

Dane banku

Alior Bank Spółka Akcyjna
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

NIP: 1070010731
REGON: 141387142

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy

KRS: 0000305178
Kapitał zakładowy: 1 305 539 910 zł

Kod SWIFT Alior Bank

Kod BIC SWIFT Alior Banku, to: ALBPPLPWXXX

Numer IBAN Alior Bank rozpoczyna się od znaków PL. Przed numerem konta dodaj znaki "PL", aby utworzyć numer IBAN.

Numer rozliczeniowy banku to: 2490.
Wyjaśnienie pojęć →

Kod SWIFT / BIC służy do realizacji przelewów zagranicznych. Podobną funkcję pełni numer IBAN. Z kolei numer rozliczeniowy, pozwala na identyfikację banku po numerze konta. Tu znajdziesz więcej informacji:

Sesje elixir - Alior Bank

Poniżej znajdziesz godziny Sesji Elixir w Alior Banku. Od tego zależy kiedy dojdzie Twój przelew. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij w ikonę znaku zapytania pod tabelą sesji Elixir.
Rodzaj
Godziny
Sesje wychodzące
08:20
12:20
15:20
Sesje przychodzące
10:30
14:30
16:45
Czym są sesje elixr i dlaczego to ważne? →

Od godzin sesji elixir w banku, zależy kiedy przelew dojdzie na konto (choć nie tylko). To zagadnienie poznasz lepiej, czytając artykuły:

Zobacz też:

Konta i Promocje Alior Banku

Przedstawiamy polecane konta Alior Banku, które są dostępne w naszych rankingach.
ikona - konto osobiste w promocji

Dla klientów indywidualnych

konto osobiste
logo Alior Banku
SPRAWDZAM
Na stronie Alior Banku
Konto Jakże Osobiste

Ocena

Oceniając konta w Rankingu bierzemy pod uwagę wiele czynników, takich jak: opłaty, bankowość mobilna oraz usługi dodatkowe. Szczegóły sprawdzisz w dalszej części tego artykułu. Prezentowana ocena jest zaokrąglona do 0.5.

4.0
prowadzenie konta obrazek
0 / 10 zł
Zapewnij jednorazowy wpływ zewnętrzny na kwotę min. 1500 zł w miesiącu, żeby uniknąć opłaty za prowadzenie konta.

Prowadzenie konta

karta obrazek
0 / 7 zł

Dokonaj transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł w miesiącu, żeby uniknąć opłaty za kartę.

Opłata za kartę

bankomaty obrazek
0 / 2,5 zł
 • 0 zł - wypłaty z bankomatów Alior Banku lub wszystkich bankomatów w kraju, w ramach korzyści do konta
 • 2,5 zł - wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce

Bankomaty

SPRAWDZAM
Na stronie Alior Banku
Więcej informacji

Opinia o koncie - dlaczego warto?

Konto Jakże Osobiste to rachunek, który wyróżnia to, że klient sam może wybrać korzyści dołączone do konta. W puli znajduje się 11 korzyści, a wśród nich znajdziemy prawdziwe perełki, jak zwrot 1% od wartości transakcji mobilnych (do 20 zł miesięcznie). Można też wybrać darmowe wypłaty z bankomatów w kraju, pomoc assistance lub czy ubezpieczenie w podróży za granicą.

Z konta można korzystać bez opłat w przypadku spełnienia warunków aktywności: zapewnieniu jednorazowego wpływu w kwocie min. 1500 zł oraz dokonaniu transakcji bezgotówkowych wartości 300 zł w miesiącu.

Czytaj pełną recenzję

ikona - konto firmowe w promocji

Dla firm

Konto firmowe
logo Alior Banku
SPRAWDŹ OFERTĘ
Na stronie Alior Banku
iKonto Biznes

Ocena

Oceniając konta bierzemy pod uwagę wiele czynników wpływających na finalną ocenę rachunku. Szczegóły możesz sprawdzić w dalszej części artykułu. Ocena prezentowana w Rankingu jest zaokrąglona do 0.5.

4.5

prowadzenie konta obrazek
0 zł

Prowadzenie konta

karta obrazek
0 / 8 zł
 • Dokonaj 4 transakcji bezgotówkowych w miesiącu, żeby uniknąć warunkowej opłaty za kartę.

Opłata za kartę

bankomaty obrazek
0 / 3% min. 5 zł*
 • 0 zł - wypłaty z bankomatów Alior Banku oraz pierwsza w miesiącu wypłata z bankomatów Euronet i Planet Cash
 • 5 zł - druga i każda kolejna wypłata z bankomatów Euronet i Planet Cash (jednorazowa prowizja)
 • 3% min. 5 zł - wypłata gotówki z innych bankomatów w kraju

Bankomaty

przelew środków - ikona
0 zł

Przelew online

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Na stronie Alior Banku
Więcej informacji

Opinia o koncie - dlaczego warto?

iKonto Biznes to oferta dla przedsiębiorców, którzy chcą ograniczyć koszty związane z posiadaniem rachunku firmowego. Jedynej warunkowej opłaty wysokości 8 zł w miesiącu za kartę, unikniesz dokonując dokonaniu 4 płatności bezgotówkowych w miesiącu. 

Bez prowizji wypłacisz pieniądze z bankomatów Alior Banku. Pierwsza wypłata z bankomatów sieci Euronet i Planet Cash jest zwolniona z prowizji. Teraz dodatkowo można zyskać nagrody warte nawet 3300 zł w promocjach dołączonych do tego konta.

Inne zalety rachunku, to możliwość skorzystania z karty wielowalutowej z dostępem do 23 walut, dobrze oceniana aplikacja mobilna oraz dostęp do innych produktów finansowych dla firm w ofercie banku.

Czytaj pełną recenzję

rekomendacja

Dla młodych

konto dla młodych
logo Alior Banku
Konto otworzysz na stronie Alior Banku lub w oddziale
Konto Jakże Osobiste dla Młodych

Ocena

Oceniając konta bierzemy pod uwagę wiele czynników wpływających na finalną ocenę rachunku. Szczegóły możesz sprawdzić w dalszej części artykułu. Ocena prezentowana w Rankingu jest zaokrąglona do 0.5.

3.5
prowadzenie konta obrazek
0 zł

Prowadzenie konta

karta obrazek
0 / 5 zł

Dokonaj transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł w miesiącu, żeby uniknąć opłaty za kartę.

Opłata za kartę

bankomaty obrazek
0 / 2,5 zł
 • 0 zł - wypłaty z bankomatów Alior Banku lub wszystkich bankomatów w kraju, w ramach korzyści do konta oraz wypłaty kodem BLIK
 • 2,5 zł - wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce

Bankomaty

Konto otworzysz na stronie Alior Banku lub w oddziale
Więcej informacji

Opinia o koncie - dlaczego warto?

Konto Jakże Osobiste dla Młodych, to warunkowo darmowe konto bankowe. Warunek aktywności jest prosty do spełnienia, bo wystarczy dokonanie transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę 300 złotych w miesiącu. Darmowe są wypłaty z bankomatów Alior Banku lub z wszystkich bankomatów w kraju, z wykorzystaniem kodu BLIK.

Konto daje dostęp do szerokiej gamy płatności mobilnych: Google Pay, Apple Pay, BLIK, Garmin Pay i Fitbit Pay oraz możliwość skorzystania nawet z 11 korzyści dołączonych do konta, przy czym dwie pierwsze są darmowe.

Czytaj pełną recenzję

Promocje Alior Banku

Zyskuj Premię z produktami Alior Banku!

Jeśli zdecydujesz się otworzyć konto bankowe w Alior Banku, możesz zyskać nawet kilkaset złotych premii za aktywne korzystanie z rachunku. Więcej dowiesz się na stronie promocji.
Sprawdź promocje
zyskaj premię z kontem w Alior Banku
Alior Mobile obrazek aplikacji
Aplikacja Alior Mobile. Źródło: Google Play

Aplikacja Alior Mobile

Alior Bank stawia na rozwój rozwiązań mobilnych. Do najważniejszych zalet aplikacji Alior Banku należy zaliczyć:
Możliwość realizacji podstawowych operacji bankowych, takich jak: przelewy, sprawdzenie historii transakcji
Dostęp do płatności BLIKIEM w sklepach stacjonarnych i w internecie oraz wypłata z bankomatów z wykorzystaniem kodu BLIK
Zakup biletów komunikacji miejskiej i opłacanie parkingów (moBILET)
Automatyczna płatność za autostrady (Autopay)
Już wkrótce na naszej stronie pojawi się test aplikacji, dzięki któremu dowiesz się więcej na temat Alior Mobile.

Interesuje Cię oferta Alior Banku? Zobacz polecane artykuły

Sprawdź też inne artykuły, które dotyczą Alior Bnaku, lub takie, w których Alior został wymieniony.
W jakim banku konto?
Alior Bank czy oferta konkurencji? Sprawdź porównanie.
Przeczytaj artykuł
Konto bez kuriera
Załóż rachunek bankowy online. Konto aktywne natychmiast, bez kuriera.
Przeczytaj poradnik
jak założyć konto w Alior Banku
Jak ząłozyć konto?
Sprawdź polecane sposoby na założenie konta bankowego przez internet!
Przeczytaj poradnik
źródła - ikona

Źródła

 • Opracowanie własne na podstawie informacji udostępnionych przez Alior Bank S.A.
 • Więcej takich materiałów znajdziesz na stronie głównej serwisu.
question-circlechevron-down-circle