ranking kont - logo serwisu

Alior Bank Konto dla Młodych - analiza oferty

Konto Jakże Osobiste dla Młodych w Alior Banku, to rachunek z dostępem do wielu korzyści i specjalnymi rozwiązaniami dla najmłodszej grupy użytkowników kont bankowych. Z rachunku mogą korzystać osoby, które nie ukończyły 26 roku życia i właśnie oni zyskają z tym kontem najwięcej.
Konto Jakże Osobiste w Twoim Rytmie - analiza oferty

Konto Jakże Osobiste dla Młodych - to masz za darmo:

bankomaty ikona

Darmowe bankomaty:

Komentarz eksperta:

Przeanalizowaliśmy Konto Jakże Osobiste dla Młodych

analiza oferty walutowej - obrazek artykułu
status aktualizacji ikona
Ten opis dawno nie był aktualizowany.

Konto dla Młodych w Alior Banku to ciekawy przykład rachunku dla osób poniżej 26 roku życia, który stanowi pewnego rodzaju kompromis pomiędzy bezwarunkowo darmowym kontem z dostępem do bezpłatnych bankomatów, a rachunkiem z duża ilością dodatkowych korzyści, za które trzeba zapłacić coś ekstra.

Choć do konta aktualnie nie jest dołączona promocja korzystając z której można zyskać premię pieniężną, to dla osób planujących otworzyć konto Bank oferuje paczkę innych, limitowanych korzyści. Są nimi:

 • bonusowo oprocentowane konto oszczędnościowe dla najmłodszych użytkowników rachunku w wieku 13-17 lat (oferta jest limitowana czasowo)
 • unikatowa karta debetowa z wizerunkiem Ashe, bohaterki gry League of Legends - to rozwiązanie, które może zainteresować nie tylko fanów gier wideo, ale również tych, którzy lubią kolekcjonować różne gadżety (więcej możesz dowiedzieć się w naszej analizę oferty Konta dla Graczy od Alior Banku).

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego rachunku? Zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu.

Alior Bank Konto dla Młodych - najważniejsze cechy rachunku

W kontekście najmłodszych użytkowników konta bankowego, bardzo istotna jest kwestia podstawowych opłat. Wiadomo jak to jest w okresie studiów lub nawet wcześniej. Nieraz trzeba liczyć "każdy grosz". Dlatego też ważne jest, żeby konto bankowe nie generowało dodatkowych kosztów.

Sprawdźmy więc, jak kwestia podstawowych opłat kształtuje się w przypadku rachunku oferowanego przez Alior Bank:

 • 0 zł za konto do ukończenia 26 roku życia - osoby młode nie poniosą opłat związanych z prowadzeniem rachunku bez konieczności spełniania żadnych warunków.
 • 0 / 5 zł za kartę - należy dokonać płatności bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł w miesiącu.
 • Bezpłatne bankomaty Alior Banku i wypłaty BLIKIEM - dokonując wypłat z wykorzystaniem kodu BLIK oraz wypłat zwykłą kartą w bankomatach należących do Alior Bank, nie poniesiesz w związku z tym dodatkowych kosztów. Za wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju obowiązuje jednorazowa prowizja w kwocie 2,5 zł od pojedynczej transakcji.

Dodatkowo użytkownicy konta młodzieżowego mogą również wybierać z puli 11 korzyści - 2 pierwsze korzyści do konta są darmowe. Należy również wiedzieć, że niektóre profity są dostępne tylko dla osób powyżej 18 roku życia.

Bankowość elektroniczna - krajowy top

Dla osób młodych, ważną rolę odgrywa bankowość elektroniczna. Jeśli więc zastanawiasz się nad wyborem konta od Alior, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Instytucja już dawno postawiła na nowoczesne rozwiązania związane z bankowością internetową i dzisiaj jest w stanie zapewnić dostęp do jakościowych rozwiązań.

Aplikacja mobilna Alior Banku jest wysoko oceniana przez użytkowników rachunku i pozwala w sposób kompleksowy zarządzić bieżącymi sprawami związanymi z obsługą konta i własnych finansów.

O tym, że rozwiązania nowoczesnej bankowości są istotne dla Banku, doskonale świadczy dostępność płatności mobilnych. Użytkownicy, decydujący się wybrać konto dla młodzieżowe w Alior, będą mogli zapłacić:

 • zbliżeniowo telefonem, wykorzystując Apple Pay lub Google Pay
 • z wykorzystaniem kodu BLIK
 • zegarkiem, dzięki rozwiązaniom takim jak Garmin Pay i FitBit Pay.

Co więcej, płacąc mobilnie tym sposobem można regularnie zyskiwać - nawet 20 zł miesięcznie. Więcej na ten temat dowiesz się w rozdziale poświęconym korzyściom do tego rachunku.

Konto młodzieżowe w Alior Banku - kluczowe opłaty

Wiesz już, ile wynoszą podstawowe opłaty związane z rachunkiem. Teraz poznasz inne kluczowe koszty, istotne w kontekście prowadzenia rachunku bankowego dla młodzieży.

opłaty - ikona

Konto młodzieżowe od Alior Bank: najważniejsze opłaty

Prowadzenie konta i przelewy

 • 0 zł - prowadzenie konta
 • 0 zł - krajowe przelewy internetowe w PLN
 • 0 / 5 zł - przelew natychmiastowy
 • 0 zł - zlecenie stałe w bankowości internetowej
 • 0 zł - polecenie zapłaty w bankowości internetowej
 • 0 zł - przelew SEPA w bankowości internetowej

W ramach korzyści do konta, możesz wybrać 5 darmowych przelewów natychmiastowych w ciągu miesiąca - wtedy są one zwolnione z opłaty.


Karta płatnicza

 • 0 zł - wydanie karty płatniczej
 • 0 / 5 zł - obsługa karty debetowej
 • 0 zł - zmiana kodu PIN w bankowości internetowej / mobilnej

Z opłaty za obsługę karty, zwalnia dokonanie płatności w kwocie min. 300 zł miesięcznie.

 

Bankomaty i wpłatomaty

 • 0 zł - wypłata gotówki w bankomatach własnych banku
 • 0 zł - wypłata gotówki autoryzowana kodem BLIK
 • 2,5 zł - wypłata gotówki w bankomatach Euronet i Planet Cash
 • 0 zł - wypłata gotówki w kasie sklepu
 • 5 / 2,5 / 0 zł - wypłata gotówki za granicą w walucie innej niż Euro / w Euro / w ramach pakietu korzyści (dotyczy prowizji banku)
 • 1,5 zł - wypłata gotówki w ramach usługi cashback
 • 0 zł - wpłata gotówki kodem BLIK
 • 0,2% / 0,35% / 0,6% kwoty transakcji min. 1 zł - wpłata gotówki we wpłatomatach w Oddziałach Banku / sieci Planet Cash / w pozostałych

Krótki komentarz

Jak możesz zobaczyć w powyższej ramce, transakcje z wykorzystaniem kodu BLIK są bardziej opłacalne niż transakcje zwykłą kartą. Dokonując wypłat BLIKIEM zyskujemy dostęp do darmowych bankomatów na terenie całego kraju. Podobnie sytuacja wygląda przy wpłatach - nawet w oddziale Alior Banku zapłacimy prowizję od wpłaty gotówki na konto, podczas gdy wpłaty z wykorzystaniem kodu BLIK są bezpłatne. Alior jest jednym z założycieli Polskiego Standardu Płatności i być może z tego wynikają te niuanse.

W powyższej tabeli możesz też zobaczyć, że operacje takie jak przelewy natychmiastowe czy wypłaty z bankomatów za granicą są tańsze, w sytuacji, gdy są one dostępne w ramach korzyści do konta. O co właściwie z tymi korzyściami chodzi?

Pakiet 11 korzyści w koncie - bonusy dostępne także dla nieletnich

Konto Jakże Osobiste - także w wersji dla młodzieży - oferuje dostęp do pakietu 11 korzyści. To użytkownik wybiera, której korzyści będzie chciał użyć. Należy wiedzieć, że dwie pierwsze są darmowe, za każdą kolejną zapłacimy 3,5 zł.

Możemy wybrać dowolną ilość dodatkowych udogodnień, a ze względu że pierwsze dwie są bezpłatne, optymalnie będzie wykorzystać nie mniej niż właśnie 2.

Korzyści są dostępne także dla osób, które decydują się wybrać konto młodzieżowe, również dla tych, którzy nie ukończyli 18 lat, jednak osoby nieletnie mogą skorzystać z ograniczonej ilości dodatkowych udogodnień.

Na pakiet 11 korzyści składa się:

 1. Zwrot 1% za płatności mobilne
 2. 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 3. Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (dla kwot do 20 tys. zł)
 4. Płatność kartą bez kosztów przewalutowania
 5. Ubezpieczenie w podróży zagranicznej
 6. Dodatkowe punkty dla graczy, w grze League of Legends
 7. Ubezpieczenie Assistance
 8. 0 zł za wypłaty z bankomatów na świecie (dotyczy prowizji banku)
 9. 0 zł za powiadomienia SMS
 10. Limit w koncie
 11. Pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych.

Więcej informacji na temat korzyści do rachunku, jak również ich dostępności także dla osób nieletnich, udostępnia Alior Bank na swoich stronach internetowych.

Karta do konta

Użytkownicy rachunku mogą korzystać z karty zbliżeniowej Mastercard. Najważniejsze cechy tej karty znajdziesz poniżej.

Warto wiedzieć, że teraz do konta można zamówić również unikatową kartę z wizerunkiem mistrzowskiej Ashe - bohaterki gry League of Legends. Karta daje dostęp do takich samych rozwiązań jak "zwykła" karta zbliżeniowa, jednak posiada unikalny design, przez co może zainteresować także kolekcjonerów różnych gadżetów.

Alior Bank - Konto młodzieżowe: opinia eksperta

Alior Bank Konto dla Młodych to rachunek, który balansuje między ofertą dającą możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza korzyści, a RORem, którego najważniejszą zaletą są niskie koszty.

Możesz więc względnie łatwo uniknąć opłat związanych z kontem. Prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe, a z opłaty za kartę zwalnia dokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 złotych w miesiącu. Darmowe są wypłaty BLIKIEM z wszystkich bankomatów w kraju; również BLIKIEM możemy wpłacać środki na konto bez prowizji.

Oprócz tego, zyskamy dostęp do dodatkowych korzyści. Na pierwszy plan wysuwa się pakiet 11 unikalnych rozwiązań. Z pierwszych dwóch będziemy mogli skorzystać bez dodatkowych opłat.

Ten rachunek sprawdzi się w przypadku wymagających klientów, którzy od konta bankowego oczekują "czegoś więcej". Natomiast z drugiej strony, jeśli jesteś osobą dla której najważniejszym, a być może nawet jedynym kryterium jeśli chodzi o wybór rachunku, jest chęć uniknięcia opłat, wtedy zastanów się czy nie lepiej poszukać alternatywy dla tego rachunku.

pushpin